Peloton cyklistov prechadzajucich dnes cez Šoporňu by sa mal kapanek uvedomit

Chalani nevyzerali ste ze by ste prave pretekali a isli virtualnu verziu tohtorocneho seredmaratonu lebo tempo bolo vlazne....

A o to viac nechapem ako ste si mohli dovolit poslat to z vedlajsej cesty na hlavnu len tak bez rozmyslu.... a 2 auta museli brzdit lebo nesmrtelny cyklisti maju v ***** ze tam maju stopku...
maju v ***** ze vychadzaju z vedlajsej na hlavnu...
maju v ***** ze na hlavnej su auta....

Zase raz jak majstri svetla...
14.06.2020 - 15:47:06
011
Dnešná jazda autom cez Smižany a Spišskú Novú Ves. Čas cca 21:30. 9 cyklistov. Z toho 7 bez akéhokoľvek osvetlenia. Z toho 5 na ceste a 2 na chodníku. Ja to nechápem, mohli to byť síce len "bicykloví dochádzači" , ale riskujú a kazia meno všetkým.
14.06.2020 - 21:51:59
00
Dúfam, že tunajší striktní dodržiavači MPR, nejazdia na bicykli v 4. či 5. ochrannom pásme, zastavujú na STOP-ku a nejazdia sediac na bicykli po prechodoch pre chodcov. Atď, atď...

"Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you"
Jeremy Clarkson
14.06.2020 - 23:01:27
04
Jasné. Mne jeden vyprával ako pomalé autá spôsobujú nehody...
15.06.2020 - 07:45:06
01
Pomale auto same o sebe nie.... skor ide o to co okolo seba pomale auto vytvara.....

Ci uz vybehnutie do praveho alebo nedajboze laveho pruhu na dialnici bez rozbehu

Alebo 50tka mimo obce.....a stupnujuca sa nervozita vodicov vlecucich sa za takymto idiotom ak sa neda bezpecne predbiehat ( to je krasne vidno na autach pred tebou ak si v takej kolone ako zacnu esickovat za debilom a hladaju vyhlad ci sa nenaskytne okno na jeho predbehnutie)

Popripade tukanie do mobilu a neustale poskakovanie po brzdovom pedaly....

Takato zbytocne pomala jazda vytvara zbytocne nebezpecne situacie.....
15.06.2020 - 08:47:17
01
Ked niekoho znervoznuje pomale auto tak, ze vznikne z toho nebezpecna situacia, tak ten dotycny by nemal mat vodicak. Ten pomaly sofer s tou nehodou nema nic spolocne. ;)
Cesty nepatria len rychlym supersoferom s nadupanymi brzdami :D
15.06.2020 - 08:51:00
05
To nemôžeš generalizivat. Do mňa buchlo pomaly idúce auto z vedľajšej cesty, následne som bol dosť nervózny..... Môžem mať vodicak? 🤔
15.06.2020 - 08:58:55
04
:-D vcera na jednej trase, hned 2 super pomaly vodici, aj ked v obci. Jeden pri jaskyni domica, minul odpocku na parking, dalej pokracoval asi 20km/h, hovorim si dobre, hladas miesto na otocku, alebo co, aj ked si sa mohol stiahnut na kraj. Druhy v Plesivci na hlavnej krizovatke pokracoval priamo na Gemersku Horku. Na daj prednost v jazde zastavil ako na STOP (cesta prazdna)ok safety first a dalej pokracoval asi 10km/h, mlady chalan v jednotkovej oktavke, neviem ci telefon, alebo co. A vecerna cesta do KE klasika, niektori rychlejsi a za tymi, ktori si to sinuli 70-75, boli to asi traja tak sa tvorili kolony 7-15 aut, podla useku. Inak respekt aj dvom karavanom s ečv PK, ktori nesli hned za sebou, ale nechavali rozostup 100-200m a isli predpisovo max 90. + bajky na kufri :muscle:
Osobne respektujem, ked niekto chce ist pomaly, skor mi vadi nedodrziavanie rozostupov v naslednej kolone.
darebak inak zdanlivo jednoduchy manever ako predbiehanie je psychologicky narocny - davno som to videl vo videu o autoskolach a tejto problematike. Naval stresu v takej situacii - zadelano na maler. A samozrejme mentalita, kazdy sa ti v kolone chce pozriet do kufra :-/
15.06.2020 - 09:21:41
00
andrej25 napísal:
To nemôžeš generalizivat. Do mňa buchlo pomaly idúce auto z vedľajšej cesty, následne som bol dosť nervózny..... Môžem mať vodicak? ?


Buchol do teba lebo isiel pomaly, alebo lebo bol nepozorny? Mna tiez teta trafila z vedlajsej a nervozny som nebol ;) dokonca som ju este ukludnoval a dal jej svoju vestu druhu, bo bola z toho cela rozhodena
15.06.2020 - 10:13:58
00
https://tatromaniak.pl/aktualnosci/szokujaca-sytuacja-na-drodze-pod-tatrami-kierowca-zaatakowal-rowerzystow-wypadek-nagrala-kamera-film/
15.06.2020 - 10:21:21
00
Este, ze je translator, lebo polstina je pre mna snad horsia ako kantoncina.
15.06.2020 - 10:29:06
00
darebak napísal:
Buchol do teba lebo isiel pomaly, alebo lebo bol nepozorny? Mna tiez teta trafila z vedlajsej a nervozny som nebol ;) dokonca som ju este ukludnoval a dal jej svoju vestu druhu, bo bola z toho cela rozhodena

Prečo to urobila neviem :)
V tej chvíli som ani náznakom nebol nervozny, práve naopak, išiel som z bezkovania a stále plný endorfinov. Nervozita prišla neskôr, dosť mi trvalo aby som si zvykol, že na hlavnej mám prednosť
15.06.2020 - 11:21:09
00
Ono v skutočnosti na hlavnej prednosť nemaš a nikdy mať nebudeš. Treba byť opatrný vždy.
15.06.2020 - 11:32:46
00
corsair napísal:
Jasné. Mne jeden vyprával ako pomalé autá spôsobujú nehody...

Nebezpečenstvo vyplýva z rozdielu rýchlostí, takže keď polovodič ide v pripojnom pruhu na diaľnici 50 je bezpečnostné riziko. Takisto ako niekto kto v 90-tke ide 40, bezpečnosť nezvyšuje
15.06.2020 - 12:19:59
00
Ano ten čo letí 200-kou ju zvyšuje: https://www.minv.sk/swift_data/source/policia/dopravna_policia/dn/prezentacie_dbs/2019/Vyhodnotenie%20DBS%20za%2012%20mesiacov%202019.pdf
15.06.2020 - 13:04:32
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up