duves, ja to volam stealth mod. Zapnes vystrazne svetla=stealth mod aktivovany. Auto zrazu z vozovky zmizne a mozes zostat stat aj v strede krizovatky.
16.06.2020 - 15:59:13
00
Zipsik napísal:
Ono je to v prvom rade o tom ze ti ludia absolutne nepoznaju limity svojich aut a pneumatik....


Co to mate za auta? Ja skusal na svojom na parkovisku co to dokaze. Na suchu alebo mokru som ho nedokazal dostat do nedotacaveho smyku (predokolka). Vzdy ma skor vytiahlo zo sedadla. A zadok odtrhnem len ked sa velmi snazim s rucnou.
17.06.2020 - 06:07:18
00
treba pridať pár koní 😎
17.06.2020 - 06:39:20
00
darebak napísal:
Povinnost vodica, nesmie:
k) prekážať v jazde rýchlejšie idúcim vozidlám a obmedzovať plynulosť cestnej premávky,
l) znížiť náhle rýchlosť jazdy alebo náhle zastaviť, ak to nevyžaduje bezpečnosť cestnej premávky,


no, lenže toto nie je o bezdôvodne pomalej jazde, čo je ťažko dokázateľné. keď pôjdem 40 na 90, kto mi to môže zakázať alebo dokazovať, ze som niečo porušil (i keď ja si myslím že to bezdôvodne pomalá jazda)? pokiaľ vodič na ceste nedupne na brzdu z 90 na 30, pripadne ak nebude úmyselne brániť predbiehaniu zámerným zrýchlením a následne spomalením.

protiargument §16 (1) Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad,
17.06.2020 - 09:02:58
00
Protiargument -
Vodič nesmie:
f) viesť vozidlo, ak jeho schopnosť viesť vozidlo je znížená najmä úrazom, chorobou, nevoľnosťou alebo únavou,

Tzn. ak za bieleho dna na 90tke naozaj nepovazujem za bezdovodne pomalu jazdu ist 40, lebo povedzme “prisposobujem jazdu mojim schopnostiam”, tak je moja schopnost viest vozidlo znacne znizena a nemam na ceste co robit.
17.06.2020 - 09:30:13
00
je to subjektívne a schopnosti nie sú zlý zdravotný stav.
keď som mal vodičák týždeň, tak mi to dva krát skapalo, po diaľnici som 130 nejazdil ani náhodou, netrúfol som si cúvať 200 m v jednosmerke, zaparkovať na centimetre presne, x rokov som neparkoval pozdĺžne, pretože som sa bál. to ale neznamená, že nemám čo robiť na ceste. a keď sa niekto skrátka bojí a nepovažuje svoje schopnosti za dostatočné, nech ide tých 40 (aj keď mňa by za ním šlo poraziť) ako by mal zabiť niekoho alebo seba.
17.06.2020 - 10:24:40
00
Jazdiť tak aby vedel zastaviť na vzdialenosť na akú má rozhľad. Bezdôvodne pomalá jazda neni. Keď neni daná minimálna rýchlosť... Na ceste so zákrutami je max 90. Znamená to, že mám ísť 90? Keď si trúfam len 40?
17.06.2020 - 11:05:11
00
corsair bezdovodne pomala jazda, ty si uviedol logicky dovod, to uz nie je bezdovodne pomala jazda.
17.06.2020 - 11:10:25
00
Aj keď sa kochám krajinou, je to logický dôvod?
https://www.youtube.com/watch?v=i3kPEg59b4s

Stáva sa mi na dovolenke, že sa kochám, potom sa za mnou utvorí kolóna a ja hľadám miesto na zastavenie, aby som ich pustil pred seba...
17.06.2020 - 11:35:27
00
Izzy68 napísal:
corsair bezdovodne pomala jazda, ty si uviedol logicky dovod, to uz nie je bezdovodne pomala jazda.

v drvivej väčšine ten niekto logický dôvod má, akurát že ostatní ten dôvod nerešpektujú (a ani nepoznajú) :)
že niekto ide pomaly len preto aby fakt nasral všetkých okolo bude naozaj minimum! (nenapíšem nula lebo verím že sa aj taký nájde)
17.06.2020 - 12:04:13
01
Izzy68 napísal:
corsair bezdovodne pomala jazda, ty si uviedol logicky dovod, to uz nie je bezdovodne pomala jazda.

A kedy je to bezdôvodne pomalá jazda?
17.06.2020 - 12:41:15
00
CraObs nechcel som slovickarit. Narazal som konkretne len na prisposobenie svojej jazdy povahe cesty, to mi pride ako logicky dovod, preco znizit rychlost v zakrute. Negeneralizujem logicke dovody
Kice ked to nekonci ako u pana doktora, ... :-)
My ked niekam ideme na vylet, tak pocuvam vecer od polovicky, videl si toto, videl si tamto odpoved je nie, ale zase mam spocitane kolkym oproti nesvietilo jedno svetlo, pocet ečv z toho ktoreho okresu a podobne chobotiny. Nieze by som sa nepozeral, ale akonahle sa zameriam na nieco vedla cesty, tak sa nevenujem ceste. Skusal som, ale nejde mi to :D
EDIT:
corsair ja osobne si to predstavujem takto: koniec obce, dlha rovinka siroka krajnica a ty ides za autom 60km/h, nemozes ho napr. kvoli premavke obehnut. Auto nie je lada, alebo MB1000, tzn. normalny technicky stav, predpokladam, prekazky na ceste nevidim, biely den, slnko do chrbta, vidi dobre, pohyb v aute nevidim, nalepka decko - pripadne Z nevidim no a teraz rozmyslaj co sa deje.


Naposledy upravil Izzy68 dňa 17.06.2020 - 12:48:09, celkovo upravené 1 krát.

17.06.2020 - 12:44:13
01
Preto aby niekoho nasral asi nie, no bohužiaľ v 90% prípadov čo sa predo mnou niekto vlečie a spôsobuje kolónu, pri neskoršom predbiehaní zistím že buď:
- čumí do mobilu
- má 70+ rokov

Ja v žiadnom prípade nechcem tvrdiť, že dôchodcovia nepatria za volant. Patria, rovnako ako ktokoľvek iný. Ale rovnako by mali spĺňať isté požiadavky. Poznám osobne človeka, ktorému zravotný stav vážne prekáža v šoférovaní, a aj napriek tomu šoféruje. A to je skutočné nebezpečenstvo, nie to že začiatočník ide pomalšie lebo je prvý-druhý krát za volantom. Tých je štatisticky minimum - aspoň z toho čo stretávam ja.
17.06.2020 - 12:45:29
00
Tak si predstav, že ide traktor. Traktor vie ísť 45kmh. Ja na družstve som jazdil tak 15-20... Aby ma moc nenatriasalo. Je to bezdôvodne pomalá jazda? Alebo idem osobákom 60 lebo za 1-2km je kruháč, odbočka a neoplatí sa mi pridávať, alebo neviem kde je tá odbočka a nechcem ju prepásť... Alebo sa bojím, že mi vybehne z lesa zver... Alebo... X ďalších dôvodov... To, že ty ten dôvod nevidíš, neznamená, že tam nieje
17.06.2020 - 12:55:09
01
A kedy je to bezdôvodne pomalá jazda?

Ked do teba zo zadu buchne auto vedene prislusnikom ochtrany ustavnych cinitelov. Ale nie, vazne. Podla mna je to vtedy, ked sa za tebou tvori vlacik aut ktore blokujes. A este podla mna by mal existovat pojem bezdovodne pomala jazda z dovodu debilne osadenej dopravnej znacky. Co je vlastne bezdovodne obmedezenie rychlosti plynulosti premavky. Mam tu pred domom peknu pripadovu studiu. Od vtedy co obmedzili max rychlost na niektorych usekoch na 70km/h a zacali vyberat. Tak sa tvoria nikolko km kolony iduce 70km/h a nehodovost isla do nebies.

V praxi to prebieha tak, ze auto ktore pride na 70 spomali a za nim zacnu brzdit uplne vseci v celom rade. Potom sa logicky stane, ze aj tam kde je 90 sa uz ide 70 lebo to blokuje prve auto a je tam plna ciara. Az nakoniec niekto, kilometer pred tabulou 70, niekde na konci radu, nepochopi co sa deje a zacne predbiehat. Len medzi cerstvo dobrzdujucimi autami nie je rozostup nema sa kde zaradit tak samozrejeme predbieha viac aut na raz. To kolko je miesta pred autom tazko vidiet cez cierne skla na SUV a ked zisti zavaznost situacie je uz davno v protismere a na plyne. V takom pripade ma dve moznosti prektorcit vyrazne povelenu rychlost a skusit to stihnut po volne miesto, kde sa dokaze zaradit, alebo ide 90 az po tu 70tku v lavo a caka kym sa nieco objavi oproti aby to trafil. To je tu kazdy den niekolko krst. Kym nebola 70 a nemerali, jazdili vsetci mediz 120-150km/h a neboli nehody. Nikto nepotreboval predbiehat neboli vlaciky....

BTW: este stale plati, ze mozes prekrocit maximalnu povolenu rychlost pri predbiehani, ak ide o zachovanie bezpecnosti ucastnikov premavky ?
17.06.2020 - 13:04:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up