Bebe80 napísal:
Spíš je taková filozofická otázka :-) mám ECM Clasica PID, co byste doporučili za mašinu jako upgrade aby to mělo smysl v ceně do 3 maxz 4tis eur? Mlýnek bych nechal Niche Zero.

Aku kavu pijes?
17.06.2020 - 15:03:52
00
Ramon1 napísal:
... a dnes som sa vrátil domov z RK po stabilizačnej operácii chrbtice ... Tak a čas na dodanie Monolith Max sa skracuje 😎 . Nech Vám všetkým kavička aj život chuti 🙋🏼‍♂️

Drž sa!
Ano, ano, čas do príchodu mlynca sa skracuje ... :)
17.06.2020 - 15:06:16
10
peterg napísal:
Precitaj si tie fora. Ak ma pamat neklame, Italmill su vhodnejsie (specificke) na espresso, tie druhe su aj-aj.
Pozri tiez https://www.1zpresso.co/faq a https://www.1zpresso.co/j-series
TiN vrstva (alebo podobne) zvysuje povrchovu tvrdost (ale len povrchovu, nie zakladny material, ktoreho vlastnosti su dolezitejsie). Osobne by som volil medzi JX-Pro a JE-Pro, podla ucelu. Priplacat za TiN kvoli zivotnosti nema zmysel (aj podla Ditting/Mahlkonig).


Tak vyhral JX-Pro objednane, prevazne 70% budu alternativne pripravy. Este raz chcem podakovat za ochotu a super rady. Nic lepsie na slovensku nie je ku kave nez toto forum.
17.06.2020 - 18:20:19
00
Rado sa stalo. Potom napis nejake dojmy a hlavne skusenosti, moze to pomoct inym ludom vo vybere ...
17.06.2020 - 18:36:24
00
Z kade si bral priamo od nich?
17.06.2020 - 19:27:37
00
peterg napísal:
Aku kavu pijes?


Převážně střední pražení, tmavším se vyhýbám a světlejší opatrně zkouším 🙂 zkoušel jsem grdeliho, la cabru a dobrý - moc mě zaujala pražilrna Dark Woods a jejich Etiopie Common Grounds. Většinu si pražím sám, učím se na Santosu a do toho zkouším po trochách další vzorky. Teď mam Kostsriku Paľichal El Cedral Black Honey, je to výzva 🙂
17.06.2020 - 19:35:01
00
Ramon1 napísal:
Bebe80 Po skúsenostiach je pre mna DC Studio alternatívou ak by som trval na saturovanej hlave , ale pre skutočných chlapov kam sa radim samozrejme ja ? jediný favorit Londinium R24 s wifi , extra tichým rotačným čerpadlom , aplikáciou a nastavením tlaku preinfuzie optimalizujuc kvalitu vyslednej extrakcie v závislosti od stupna praženia danej kavy ... a dnes som sa vrátil domov z RK po stabilizačnej operácii chrbtice . Žienka mi kúpila aj kavičkovy barový stolíček nakoľko si sadnem az o 2 týždne . Tak a čas na dodanie Monolith Max sa skracuje ? . Nech Vám všetkým kavička aj život chuti ??‍♂️


si mal dat vediet ze si v rk by som doniesol daku kavu na sprijemnenie pobytu :D
kazdopadne ta ticha pumpa na tom londinium je mega, na mojom quickmill rapida mam pocit ze tam je zbijacka a je to aj najvacsi dovod preco by som tu masinu hned predal posledne mesiace :D
17.06.2020 - 20:04:32
10
Ramon1 napísal:
Bebe80 Po skúsenostiach je pre mna DC Studio alternatívou ak by som trval na saturovanej hlave , ale pre skutočných chlapov kam sa radim samozrejme ja 😂 jediný favorit Londinium R24 s wifi , extra tichým rotačným čerpadlom , aplikáciou a nastavením tlaku preinfuzie optimalizujuc kvalitu vyslednej extrakcie v závislosti od stupna praženia danej kavy ... a dnes som sa vrátil domov z RK po stabilizačnej operácii chrbtice . Žienka mi kúpila aj kavičkovy barový stolíček nakoľko si sadnem az o 2 týždne . Tak a čas na dodanie Monolith Max sa skracuje 😎 . Nech Vám všetkým kavička aj život chuti 🙋🏼‍♂️


Hmmm Londinium, musim to trochu nastudovat 🙂 tak hlavně zdravi...
17.06.2020 - 20:25:52
00
Bebe80 napísal:
Převážně střední pražení, tmavším se vyhýbám a světlejší opatrně zkouším 🙂 zkoušel jsem grdeliho, la cabru a dobrý - moc mě zaujala pražilrna Dark Woods a jejich Etiopie Common Grounds. Většinu si pražím sám, učím se na Santosu a do toho zkouším po trochách další vzorky. Teď mam Kostsriku Paľichal El Cedral Black Honey, je to výzva 🙂

Ak skusas postupne svetlejsie kavy a smerujes tam, volil by som saturovanu hlavu, napr. nieco od DC (Mini, Studio). Roman sa na mna bude hnevat, ale z toho, co mam nacitane, lever (teda napr. Londinium) nie je najvhodnejsia na svetlejsie prazenia, bohuzial ...
17.06.2020 - 20:37:11
00
Dakujem . Ber to ako radu od človeka , ktorý aj vďaka Bohu môže mať akýkoľvek stroj . A Londinium je krása , výborne a repetitivne extrakcie bez zložitých programovatelnych algoritmov a zbytočných komplikácií , ktoré aj tak nevyužijeme .
17.06.2020 - 20:40:50
00
Peťo , ale veď písal že svetle nebude tlačiť ... a Reiss s Monolith Maxom ti zomelie a vyextrahuje aj červenú repu 😂 . Pozri jeho videa s voliteľným tlakom preinfuzie ...
17.06.2020 - 20:42:55
00
Ramon1 napísal:
Dakujem . Ber to ako radu od človeka , ktorý aj vďaka Bohu môže mať akýkoľvek stroj . A Londinium je krása , výborne a repetitivne extrakcie bez zložitých programovatelnych algoritmov a zbytočných komplikácií , ktoré aj tak nevyužijeme .

Neber v zlom. Ale pekny je, suhlasim.
17.06.2020 - 20:49:53
00
Praveze naopak, pisal, ze opatrne skusa svetlejsie, a ze Gardelli, LaCabra "je dobrý". A tiež uviedol, že má Niche Zero, nie Monolith Max. Ale je to na nom.
17.06.2020 - 20:54:55
00
Keď skúšal a chutil mu Gardelli , tak vôbec nebude problem v kombinacii Londinium R24 a Gardelli . Toto funguje zaručene . No kombinácia LR a CoffeaCirculor, poprípade iný Nord už je ina kava . Tam už Petrová kombinácia DC Studio, Mina , Slayer dáva väčší predpoklad pitelneho výsledku 👍
17.06.2020 - 21:12:05
00
Povodne som nechcel nic pisat, ale nespytali ste sa vobec co Bebe-mu vadi na stroji a preco chce upgradnut, pripadne co ocakava od upgradu.
17.06.2020 - 22:19:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up