Zdar all,

nenasiel som nikde na fore tuto temu ,tak som zalozil nove vlakno.

Ake mate skusenosti s touto first class znackou , nakolko cena je vzdy o dost vyssia oproti inym znackam ?

Oplati sa priplatit, kvalita materialov, vlozky v nohaviciach, dresy vydrzia ? Lepsie ako u Castelli alebo porovnatelne ?

Co velkosti, sedia podla ich tabulky ?

vdaka za kazdy postreh , nazor .
13.06.2020 - 11:53:40
00
Dám pár postrehov, od skúseností ešte ďaleko.
Bibsy Assos Mille GT moje prvé oblečenie tejto značky vôbec, som sa rozhodol kúpiť práve preto, aby som mal vlastnú skúsenosť, a porovnanie s inými zn ako napr Santini, Castelli, Gore, Isadore.

Látka velmi príjemná, lahučká. Švy z vnútornej strany sú dosť "masívne", ale netlačia, ani som ich nemal otlačené na koži.
Vložka na prvý pohlad pôsobí príliš tenko, ale počas jazdy výborný pocit, nič netlačí, počas jazdy akoby sa naformovala na rozkrok a zadok. Nemám pocit plienky medzi nohami. Z bočných strán a v strede nie je prišitá k látke, asi aj preto dobre vetrá. Otázne je, či v tých miestach nebude časom náchylnejšia na páranie.
Najviac ma prekvapil volný strih v oblasti brucha, naozaj rozdiel oproti iným značkám, ktoré ma v týchto partiách tela zvyknú obopínať na tesno. Až som na chvílu zapochyboval, či mi nie sú velké. Nie, všetko je tak ako má byť.
Traky sú pohodlné, netlačia na ramenách a neťahajú, tiež som sa chvílu bál ci nebudú padať.
Na stehnách držia velmi dobre, mám rád širší pásik na konci, tenký ma zvykol pocitovo rezať.
Visačka je umiestnená na trakoch, dá sa odstrihnúť, je to označené pozor na švy. Toto má najlepšie vyriešené Isadore.
Zatial len pár kratšich výjazdov okolo 30 km (jazdim cestu), uvidíme pri dlhšich tratiach a ako vydrrží materiál časom.
Pre zaujímavosť: engineered Switzerland, handmade in Bulgaria.
V tejto cenovej hladine 130 € by som zoradil takto:
Isadore, Assos, Santini, Gore, Castelli.
Miery 188/84 - velkost XL.
18.06.2020 - 18:08:52
00
Fakt castelli až na poslednom mieste? Prekvapenie pre mňa

nad Isadore/Assos kraťasmi práve rozmýšľam... sú síce drahé jak ďas, ale nekupuje sa to na rok
03.11.2020 - 10:21:16
00
Assos som nikdy nemal, ale dnes mi poslali reklamu na zimny Assos dres za puhych 650. Takze ak niekto potrebujete minat peniaze, toto je moznost. Pre mna drahe a okrem toho cisto cierne dresy nechcem. Tej modrej by na nom muselo byt minimalne 25 %, aby sa mi to zacalo pacit. V reklamnom maily uviedli, ze je to od -4 do +8.
https://www.bikeinn.com/bike/assos-equipe-rs-winter/137516517/p
04.11.2020 - 12:50:19
00
Assos vozím 5 let stále stejný komplet jaro až podzim v kombinaci s návleky právě na jaro a podzim. Peru cca 3-5 týdně.
Po 5 letech je vložka sice trochu vybledlá, ale funkčně stále v top formě. Svršky ve stavu skoro novém, trochu vybledl od sluníčka fialový pruh na kratasech jinak beze změny.

Tuto značku jednoznačně doporučuji je to to nejlepší co se dá sehnat. Mám srovnání s Rapha, Castelli a Kalas.

Cena není nijak zásadně vyšší oproti prvním dvěma značkám, kvalita a životnost ano.

Kde je největší rozdíl jsou kratasy, vložka je všita ,,polovolně” a konstrukce kratas je také více propracovaná.
11.02.2021 - 23:27:19
00
Ešte daj ročný nájazd km, nech to má vypovedajúcu hodnotu pre záujemcov. Predsalen je rozdiel 3t a 15t km ročne ( čo sa týka výdrže).
11.02.2021 - 23:49:13
00
To používaš ako plienku, keď to toľko peries?
Teda mňa by ale zaujímala ta látka, kt. si aj po 750 praniach, 750 výjazdoch, zachováva stále vlastnosti, ktore majú mnohé firmy problém splniť už pri novom výrobku, a tiež teda prečo iné firmy z takehoto materiálu nesiju..
12.02.2021 - 00:45:49
00
Roční najezd kolem 10 tisíc.
Tak vozim to na ostro a trenky si taky beres každý den čistý ne? Navíc naklikat se do smradlavych hadru asi nikdo nechce. A v momentu kdy to nevyperes to má na sobě bílé fleky od soli, jak se potis.
Látka je stále pružná a ok - barva taky stejná jedine co vybledlo od sluníčka je ten fialový proužek na kratasech a ta plenka bejvala sytější. Černá je stále černá.
12.02.2021 - 08:50:39
01
Má zde někdo od Assosu Trail kolekci? Přítelkyni jsem koupil bundu, ale nikde nemohu sehnat zimní kalhoty v S velikosti a zimní komplet pro sebe v L.
Kdyby měl někdo echo kde se dá sehnat budu rád.
Případně jak moc vysoké jsou ty kalhoty zda mají vyšší pas než klasické a jak se vám zdají. Díky.
27.02.2021 - 19:33:32
00
Skús u Petra Benčíka,https://www.assos-shop.cz/trail
04.03.2021 - 20:15:33
00
Díky ale ten nic nemá a dost na to asi ser....ou.
Bundu pro polovičku jsem koupil právě tam.
Objednal tam i komplet pro sebe a dal dotaz na dámské kalhoty.
Volali mi ze mi zrušili objednávku jelikož nic z toho v reálu skladem nemají i když píšou ze ano. A s tím ze pokud to chci tak se mi obratem ozve kolega cca kdy to bude.
Kolega se neozval.
Volal sem druhy den znovu. Opět to samé ze nemají a ze se mi ozve kolega.
Je to víc jak týden a nic.
Zahájil sem pátrání. Našel jsem v Dánsku v potřebné velikosti, tak sem chtěl objednat ale neslo to do ČR. Tak jim píšu mail a odepsali že do ČR neposílají. Pîšu další mail že zaplatím kartou nebo převodem předem a uhradím samozřejmně jakékoliv poštovné - nic posílají jen do Švédska a Finska.

Tak jsem psal mail do Švýcarska do Assosu - odpověď nejsou a teď asi ani nebudou až příštî zimu....

Mimochodem jsem se ptal na dámské vnitřnî Trail kratasy s kšandami a kapsami na zadním panelu - bylo mi řečeno že jsou v plánu ale budou až v roce 2023 no sem myslel že mě omejou. Pánské mají a dámské budou trvat dalšî dva roky?

Je to hrozný ta nedostupnost, nevím proč uvádí novou kolekci když pak nemají co prodávat.
Možná se něco najde v USA ale to už mi přijde moc objednávat to z Ameriky.
04.03.2021 - 22:22:05
00
Dám dotaz. Zimní oblečení jsem už vzdal a snad se brzo oteplí tak budu řešit až na podzim.

Uvažuji nad bundou Assos Trail Steinbeisser.

https://youtu.be/6SCqMLDba-s

Namá jí někdo, nebo je tu aspoň někdo kdo jí měl v ruce?
Jde mi o to nakolik by tato bunda byla vhodná pod batoh - zda je materiál dostatečně odolný.
14.03.2021 - 13:07:46
00
Tak si odpovím sám ;)
Kontaktoval jsem výrobce a ano bunda je vhodná i pod batoh.

Jinak dnes mi z kolekce Trail dorazily kratasy a dres a musím říct, že jsem opět spokojen, je na tom vidět, že i při relativně jednoduchém kousku oblečení to je provedeno z různých kusů a materiálů tak aby to anatomicky vyhovovalo jízdě na kole.
16.03.2021 - 13:10:09
01
Kraťasy napr. equipe rs - ako sú veľkostne v porovnaní napr. s isadore(nosím M), alebo castelli (L ).
A čo dľžkou ? - Isadore mi vyhovujú, castelli by to chcelo 2-3 cm naviac .
Podľa assos kalkulačky mi vyšlo M-ko, ešte tá dľžka je otázna, mám dlhé nohy
27.10.2022 - 17:57:01
00
Ja nosím Isadore L, ale Assos XL. Mám gate Mille GT.
28.10.2022 - 17:34:44
00
keyboard_arrow_up