rozumné
19.06.2020 - 06:38:35
01
ja som to tvrdil uz davno ze by sa taketo "jazdy" mali posudzovat ako vrazda
19.06.2020 - 08:30:31
01
Dudo - hmm, to je dost na hrane...predpoklad vrazdy je umysel...inak by to malo byt zabitie. p.s. ja necchem tych chlapcov obhajovat, len ta kvalifikacia takto podana je hodne hodne na hrane, a moze to byt v buducnosti problem.
19.06.2020 - 08:45:13
05
CraObs napísal:
príslušník ťa rovno už na mieste uzemní vetou, že keď nevieš bezpečne ukončiť predbiehací manéver nemáš ho ani začínať :)
tieto skákania zo zákona do zákona aby som si ospravedlnil svoju blbosť sú neskutočne úžasné.. :?:
na ceste sa máš riadiť zákonom o cestnej premávke nie hladať § iných zákonov prečo si ten príslušný porušil..


Respektujem tvoj nazor. Len prosim netvrd tu ludom, ze zakony spolu nesuvisia a ze platia len v tedy ak sa volaju podla cinnosti co prave robis. To je velmi nebezpecne uvazovanie. Nie som pravnik ale urcite tu niekto s pravnym vzdelanim je a doplni ma respe poopravi.
1. Zakony si nesmu odporovat (bohuzial bezne odporuju)
2. Kvoli bodu 1 maju zakony svoju hierarchyju najvysie je polozena ustava a trstny zakon je tiez medzi najdolezaitejsimi zakonmi statu. Cize ten paragraf je daloko nadradeny akemukolvek zakonu o prevadzke na cestnych komunikaciach o vyhlasek ani nehovorim.
3. Ty ako obcan respe vodic musios dodrziavat len to co je jasne nariadene a nerobit to co je zakazane.
4. Prislusink PZ moze len to co mu zakon o PZ a vyhlaska umoznuje nic viac.

A terz mi prosim povedz na zaklade coho ti moze prislusinik nariadit aby si bol jasnovidny. Alebo inym slovom ako mas pred predbiehanim zistit ako sa situaci vyvinie. Ci pred kamionom je dalie vozidlo ktore nemozes vidiet, Ci ti ten **** trolejbus vystartuje zo zastavky bez smerovky a ma taku akceleraciu ako ma.... Ci ti ten majitel novuckej Q8 nebude chciet ukazat ze jeho sa neprebieha a nesane sa z toho akceleracny pretek na >1/4 mile. Ci nezacne za tebou hned predbiehat dalise vozidlo a tym ti nezabrani v upusteni od predbiehania a zaradeni sa spat. Alebo proste ci pred kamionom niej kamarat roadie na biku a kamion nebude musiet zacat obchadzat aj ked je predbiehany ....

Cize aby si tomu zabranil nesmies vo vacsine pripadov predbiehat vobec = vlacik = ucpana cesa = nepozornost pri vedeni vozidla = nevidis dost pred seba (ak si nechas odstup na viac ako dve dlzky auta niekto sa ti tam nacpe) = nehody. Ak nesoferujes SUV alebo nakladiak, tak potrebujes vyhlad aspon 20-30m pred seba kde ti nikto neprekaza. Uz som tak presiel zrazenu chuderu lisku, lebo suv co ju zrejme trafilo ju nezlisovalo a ja som ju sice stihol vziat pomediz kolesa, ale aj tak som odtrhol nasavanie vzduchu k chaladeniu brzd. Keby to bola salovacia tvarnica, to uz radsej ani nekomntujem. Moja strecha je vo vyske spatneho zrkadla Q8. Ako mam bezpecne jazdit za takym autom, ked cez nic nevidim a predbehnut ho nesmiem lebo niesom dost jasnovidny.
19.06.2020 - 12:54:12
00
Minikin napísal:
Asi to nema zmysel, ale odvolavat sa na trestny zakon a krajnu nudzu ze prekrocenim max. povolenej rychlosti pri obiehani odvracias nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému trestnym zákonom je tak trochu divne a pochybujem ze uplatnitelne.
Samotne prekrocenie MPR nie je trestnym cinom ale priestupkom (takze uz prve 3 slova citovaneho paragrafu vylucuju jeho pouzitie) a tvrdit ze tym prekrocenim si zabranil akoze comu? Trestnemu cinu usmrtenia z nedbanlivosti (§ 149)? :fubar:

No ale dobre, kludne si to vyuzivaj pri kazdom namerani a potom tu daj statistiku, ako ti to pomohlo. (alebo aspon jeden pripad kedy sa ti to podarilo)


Prekrocenie rychlosti o tusim 2x je automaticky trestny cin mam pocit.

Moj pohlad na vec je, ze ak by som ohrozil seba, alebo posadku mojho auta a jedina alternativa o ktorej viem v danom momente zahrna dopustenie sa priestupku ci trestneho cinu, je to legitimne.
19.06.2020 - 13:00:30
00
Drz si odstup aby si vedel zastavit ked on zacne brzdit. A mozes za nim bezpecne ist az kym nedorazis do ciela. ;)
19.06.2020 - 13:00:31
00
corsair napísal:
maros15 napísal:
A ak nebolo mozne inak?
-nemas telefon
-hrozi vykrvacanie,smrt,nemas cas...

Tak ho treba rýchlo doraziť autonehodou


corsair
Nechcem sa pustat do osobnych utokov verim, ze to bol pokus o humor. Ale ludia ktorim sa vynara rovnitko medzi pojmami rychla jazda a nehoda by mali vrati vodicke opravnenie a prejst na pomalsi dopravny prostreidok, kede sa veci nedeju pre nich prirychlo. Lebo potom to vyzera na ceste ako by si pustil amaterov do pro peletonu TDF Hovori ti neico pojem aktivna bezpecnost vozidla ?

maros15

Presne ako pises, uz som to niekde spominal ale zopakujem. Viezol som raneneho chclana v RS cudzim autom po tom co som dokonca nieco vypil do nemocnice. Cez RS miestami aj 140km/h, stracal dost krvi ... Necham detaily detailami, ale pani z PZ to akceptovali ked ma konecne dobehli pri nemocninci. A k telefonu kym sme sa vobec dostali na signal (asi 10km jazda lesnou cestou a dovolali sa na vtedy este 155 tak nam povedali a mate auto ? A preco volate sanitku? A kde ste ? Ved to tu budete skor, ako my vobec posleme sanitku .... Cize asi tolko.


Naposledy upravil Kenai dňa 19.06.2020 - 13:12:09, celkovo upravené 1 krát.

19.06.2020 - 13:07:32
01
Cesta KE - Šaca kedysi vedená ako R2 ... miestami 130-100- a niekde 60 km/hod . Údajne sa smie jazdiť len 90 km/hod. No a tu je problem . Všetky značky označujúce začiatok aj koniec R2 pekne stoja na pôvodných miestach . Takze vážení , akou rychlostou vlastne jazdiť dal pravidiel cestnej premávky ? 130 podľa tabúľ označujúc R2 , či podľa tlačovej správy , ktorú som nemusel zaregistrovať ...

Prílohy:

Komentár súboru: A ide sa 130 ...
F92F99A1-81FC-46FF-82CE-5344794443C4.jpeg
F92F99A1-81FC-46FF-82CE-5344794443C4.jpeg 391.41 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Napájanie z Malej Idy a Lorinčíku za Perešom
9C316B7D-4E4D-4058-8E52-5D2238393DCB.jpeg
9C316B7D-4E4D-4058-8E52-5D2238393DCB.jpeg 690.33 KiB thumb_up0thumb_down

19.06.2020 - 13:09:17
02
PS: a kolo z vas fesakov vie ze na suchej ceste brzdi lepsie auto bez ABS ako s. A kolko namahy ste investovali do vyberu spickovych letnych pneu aby ste zminimalizovali svoju brzdnu drahu. Kolko z vas ma spickove platnicky a kotuce na aute. A hlavne kolko z vas sa zaujima o brzdnu drahu vozidla ked ho kupujete ? Ziaden vyrobca to uz neudava, lebo jedine SUV by nebolo konkurencieschopne. Tvarime sa - ako spolocnost, ako dbame o bezpecnost na cestach a pustame tam auta co zle brzdja, maju 2t, vysoko tazisko, nie je cez ne vidiet, naraznik maju v urovi ksichtu vodica osobneho auta. Nasledne to dame do ruky niekomu co urobil vodicak na fabii.

A este som zabudol: SUV pneu su znacene M+S a maju vahovy index 92 a viac. Teda tvrda zmes a hlboky dezen. To znamena ovela horsie brzdne vlastnosti ako klasicke letne pneu s indexom 82. A idelane ZR. Cize na SUV dobre letne pneu ani nekupis lebo nemaju dostatocny vahovy index.


Naposledy upravil Kenai dňa 19.06.2020 - 13:51:52, celkovo upravené 1 krát.

19.06.2020 - 13:23:32
00
Ramon tu je to dobre vysvetlené
https://drahovsky.blog.sme.sk/c/534212/maximalna-povolena-rychlost-na-ceste-pre-motorove-vozidla-je-90-km-hod.html
kde to ostalo označené ako na tvojich foto môžeš už ísť len 90 , väčšinu takýchto ciest
preznačili a vtedy je tam povolená 130
19.06.2020 - 13:35:32
01
Kenai napísal:
Prekrocenie rychlosti o tusim 2x je automaticky trestny cin mam pocit.

Moj pohlad na vec je, ze ak by som ohrozil seba, alebo posadku mojho auta a jedina alternativa o ktorej viem v danom momente zahrna dopustenie sa priestupku ci trestneho cinu, je to legitimne.


Takze aby sme boli v ramci trestneho zakona radis v obci obiehat minimalne 2x takou rychlosotu ako je tam max,. povolena? Ani ja netusim ci 2x je trestnym cinom alebo nie, ani sa mi to nechce hladat, ani to neplanujem umyslene vyuzit. Ale keby som musel (kvoli tomu co si napisal dalej), tak tiez neplanujem sa z toho takto vyviňovat.

Ano, je spravne zabranit ohrozeniu ludskeho zdravia a ludskych zivotov aj za cenu porusenia imych "menej dolezitych" zakonov (ked uz som urobil hovadinu, tak ak sa da nech nie este vacsia a fatalnejsia), ale to neznamema, ze je to legitimne a nehrozi za to ziadny postih. Neznamena to, ze z teba bude nevinny, dokonca hrdina co zachranil niekolko zivotov hned potom ako ich sam svolou blbostou ohrozil.

BTW: nie kazdemu vyhovuje 2 miestne kupe ako tebe, nie kazdy potrebuje zihadlo aby si nieco dokazal alebo ze mu to dodava endorfiny. Kazdy si kupuje auto podla svojich potrieb. 2 tonove SUV pri 70 zabrzdi skor ako tvoje zihadlo pri 140. A ak uz potrebujes tie endorfiny z rychlej jazdy, daj sa na rally alebo sup na okruhy.


Naposledy upravil Minikin dňa 19.06.2020 - 13:41:42, celkovo upravené 1 krát.

19.06.2020 - 13:36:58
02
Dvenohy napísal:
Dudo - hmm, to je dost na hrane...predpoklad vrazdy je umysel...inak by to malo byt zabitie. p.s. ja necchem tych chlapcov obhajovat, len ta kvalifikacia takto podana je hodne hodne na hrane, a moze to byt v buducnosti problem.

Suhlasim, je to na hrane, preto ma to zaujalo a postol som to. (s vedomim, ze na fore je kopa katov, ktori by stinali aj bez sudu). Argumentacia sudu bola rozsiahla, zavaznost ohrozenia naznacovala, ze nocne preteky boli planovane a vodici si jasne uvedomovali vysoku hrozbu, pricom vedome pouzil auta ako zbran. Druhemu zatial v odvolani vrazdu zrusili. Tiez sa mi napr. javi najvyssia sadzba zabitia vhodnejsia ako najnizsia vrazdy, aj keby sa prelinali. Na to rozpatie trestov sluzi. Preklasifikacia je vzdy narocnejsia. No to je akademicka diskusia, ktora samozrejme momentalne v Nemecku prebieha. Ano moznost zneuzita/justicneho omylu existuje.
19.06.2020 - 13:40:37
01
Minikin napísal:
Takze aby sme boli v ramci trestneho zakona radis v obci obiehat minimalne 2x takou rychlosotu ako je tam max,. povolena? Ani ja netusim ci 2x je trestnym cinom alebo nie, ani sa mi to nechce hladat, ani to neplanujem umyslene vyuzit. Ale keby som musel (kvoli tomu co si napisal dalej), tak tiez neplanujem sa z toho takto vyviňovat.

Ano, je spravne zabranit ohrozeniu ludskeho zdravia a ludskych zivotov aj za cenu porusenia imych "menej dolezitych" zakonov (ked uz som urobil hovadinu, tak ak sa da nech nie este vacsia a fatalnejsia), ale to neznamema, ze je to legitimne a nehrozi za to ziadny postih. Neznamena to, ze z teba bude nevinny, dokonca hrdina co zachranil niekolko zivotov hned potom ako ich sam svolou blbostou ohrozil.

BTW: nie kazdemu vyhovuje 2 miestne kupe ako tebe, nie kazdy potrebuje zihadlo aby si nieco dokazal alebo ze mu to dodava endorfiny. Kazdy si kupuje auto podla svojich potrieb. 2 tonove SUV pri 70 zabrzdi skor ako tvoje zihadlo pri 140. A ak uz potrebujes tie endorfiny z rychlej jazdy, daj sa na rally alebo sup na okruhy.


Suhlasim.
... hned potom ako ich sam svolou blbostou ohrozil. No to ale najskor musia dokazat.

BTW: Suhlas kazdemu co jeho jest. Ja jazdim 3 rozne auta a stalo sa ze jedno z nich je SUV, dalsie Civic 5D 170HP, A jeden maly kabriolet s 260hp. SUV som zdedil na moju obhajobu a sluzi na prevoz staveneho materialu .... na veci co sanevojdu do civicu. A na to je urcene SUV=nakliadiak to moje je dkonca aj tak znacene v TP terenne nakladne vozidlo kategorie N1.

2 tonove SUV pri 70 zabrzdi skor ako tvoje zihadlo pri 140.A ak uz potrebujes tie endorfiny z rychlej jazdy, daj sa na rally alebo sup na okruhy

K tomuto len tolko vsimni si si okolo seba ,kto ta predbieha a kto sa na teba tlaci, kto je nervozny a nahana sa po meste a v akom aute sedi. Kolko z nich su supersportove dvojsedadlove auta ? To mas tak ked nemas komplex menejcennosti nemusis si nic dokazovat. A ano SUV zo 70 zabrzdi skor ako moje auto zo 140 ale ja 140 nejazdim tam, kde suv chodia 70! Budes prekvapeny ako casto ma tie SUV predbiehaju, to bude asi tiez nejaky komplex. To poznam aj z motorky. Ked niekto vidi nieco co vyzera rychle tak si musi dokazat ze to dokaze predbehnut. To mi ale nijako nevadi, lebo odidu a o par sec zasa vidim dostatocne pred seba. Problem je ten spominany vlacik kde sa predbiehat neda a vidiet tiez nie je nic. Problem je zbytocne obmedznea rychlost.
19.06.2020 - 14:06:36
00
nejako neviem pochopiť, že vy proste predbiehať musíte ... a ak to nie je bezpečné tak predbehnete tiež a ešte si zdôvodníte, že ste proste museli ... aspoň toľko vyplýva tu z diskusie
19.06.2020 - 14:16:23
05
Kenai napísal:
Moja strecha je vo vyske spatneho zrkadla Q8. Ako mam bezpecne jazdit za takym autom, ked cez nic nevidim a predbehnut ho nesmiem lebo niesom dost jasnovidny.



To mas to iste ako jazda za dodavkou....

Ps: to je taky problem opret hlavu o bocne okno nalepit sa na viaru a kuknut ci nieco oproti nejde? A az potom zacat obiehat? :think:
19.06.2020 - 14:25:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up