No ale tak, nie je to zbytočná diskusia, keď snajprik sa v tom evidentne nevyzná?

Snajprík, nehnevaj sa na mňa. Mám ťa rád, lebo si taký, že čo na srdci, to na jazyku. To naozaj. Úprimne.

Ujo Laco. ;)
18.06.2020 - 23:23:23
02
Dvenohy napísal:
Hlavne on ma emotorku a nie ebaik. A porusuje zakon kade chodi....

Radiacej jednotky som sa ani nedotkol, ta sa mi stále vypína pri 23,5km/h bez akejkoľvek upraví. To nie je žiadna emotorka. Lenže po rovine či dole kopcom nie je problém ísť rýchlejšie za svoje ako 25km/h. Dokonca ten môj bicykel je plne vybavený na cestnú premávku, ma nielen komplet odrazky, ale aj svetla, blatníky, servisne pomôcky, opravovaciu sadu na defekt, lekárničku, pršiplášť. Proste to je turisticky ebike. Aj keď som zo Sabinova ale niekedy na bicyklu chodím do Bardejova, Stará Ľubovňa, Branisko, Zlata idka, Slanec, Domaša... Ja motor využívam len do prudších stúpaní, niekedy ho zapnem až po 30 km...
19.06.2020 - 06:37:08
01
LeaderFox Kent 2020 s motorom Bafang M500, 630Wh: Motor a baterka pomer cena/výkon asi bez konkurenčne najlepšie vychádza. Ak dlhodobo bude motor šľapať tak ako má, potom fakt spokojnosť. Bicykel používam do nenáročných terénov ak občas príroda neprekvapí :) Jedine plášte CST čo tam sú, nevzbudzujú veľmi rešpekt, takže ich budem meniť ako prvé. Predpokladám že skúsim kvalitnejšie brzdové doštičky a ešte výmena pedálov príde na rad. Výpomoc motora je v základe nastavená na 5 stupňov, ale dá sa zvoliť aj režim na 3 stupne, alebo kto chce to mať viac stupňov výpomoci, ten si môže zvoliť až na 10 stupňov. Komponenty v tejto cenovej kategórii (2000€) nesklamú, ale možno ani neprekvapia. Vo svete e-biku, kde skôr zaznievajú mená ako Bosch, Shimano alebo Yamaha si v pohode pristavím e-bike aj s týmto motorom.
19.06.2020 - 11:14:31
00
Kent má lepšiu vidlicu brzdy prevodník, ako altar. Okrem plášťov, brzdnych doštičiek a pedálov sa popozerať aj po sedadle a gripoch. Čaká ťa to čo aj mňa, nie sú to drahé položky pár eciek, len to trochu naštve že výrobca to nedal v základe. Na miesto toho tam napchali nepoužiteľné smeti.
Na motor s baterkou nemôžem povedať ani jediné kryve slovo, ale od zvyšku so cekal viac velmi slušne povedané :D
PS:Určite by som ale nenapísal že v cenovej kategórii do 2000€ komponenty nesklamú, mne skvor pripadá že konkurujú komponentom Tesco bicykla za 100€, lebo jazdím na mongosovi za cca 400€ a ten má neporovnateľne lepšie a kvalitnejšie všetky komponenty ako tento ebike do 2000€ ten čo vyberal komponenty na tieto ebike videl bicykel max cez okno auta!
19.06.2020 - 11:57:10
00
snajprik napísal:
Kent má lepšiu vidlicu brzdy prevodník, ako altar. Okrem plášťov, brzdnych doštičiek a pedálov sa popozerať aj po sedadle a gripoch. Čaká ťa to čo aj mňa, nie sú to drahé položky pár eciek, len to trochu naštve že výrobca to nedal v základe. Na miesto toho tam napchali nepoužiteľné smeti.
Na motor s baterkou nemôžem povedať ani jediné kryve slovo, ale od zvyšku so cekal viac velmi slušne povedané :D
PS:Určite by som ale nenapísal že v cenovej kategórii do 2000€ komponenty nesklamú, mne skvor pripadá že konkurujú komponentom Tesco bicykla za 100€, lebo jazdím na mongosovi za cca 400€ a ten má neporovnateľne lepšie a kvalitnejšie všetky komponenty ako tento ebike do 2000€ ten čo vyberal komponenty na tieto ebike videl bicykel max cez okno auta!

Leader Fox Altar sa dá aktuálne zohnať hlboko pod cenu 2000€. Konkrétne 1738€ a to ešte neriešim nejakú tú osobnú zľavu u predajcu nejaká tá stovka sa isto spustiť dá.
Osobne si vôbec nerobím ilúzie o tom, že aj vo svete bicyklov existujú určité kartelové dohody, ktoré bránia značkám podliezať zbytočne nízkymi cenami. Pri lowend bike-och duplom nemajú dôvod sa už aj tak pripravovať o nízke marže.
Darmo tu plačeš nad kvalitou komponentov. Na obyčajný bike sú slušné, ale na e-bike katastrofa. Nikto Ťa ale nenútil kúpiť.
BTW.Sa tu rozplývaš, nad tým že Tvoj 400€(čo silno pochybem, iba žeby si ho tuningoval lepšími komponentami ako teraz ebike) Bicykel je na tom komponentovo lepšie..EBIKE komponenty z celkovej ceny, ktorá je povedzme po zľave 1600 zožerú 700-1000€ takže 600€ ostáva na zvyšok komponentov a maržu výrobcu a predajcu. mal by si popracovať na kritickom uvažovaní...alebo ti to mali predať pod cenu?
DODATOK: Meníš vlastne takmer polovicu bicykla. Neoplatilo by sa ti priplatiť pár stovák a mať technicky bike, na ktorý by si nenadával? Mne to príde ako keď si niekto kúpi predraženú Škodu Scala a potom sa čuduje, že predsa výrobca mu mohol za tie prachy pribaliť aj komponenty zo Superbu. :rofl:


Naposledy upravil mikhail dňa 19.06.2020 - 14:21:09, celkovo upravené 1 krát.

19.06.2020 - 14:05:19
00
Snajprik ked uz si si kupil h***o, tak prosim ta maj trocha ucty samemu k sebe a bud uz ticho.
19.06.2020 - 14:20:12
08
Mikhail:
Moje požiadavky boli silny motor, lebo mam nízku kadenciu. Preto som napokon zobral tento motor s 95Nm a silnou baterkou 630Wh.
Poškuľoval som po Bosh4 ale ten s normálnou batériou a výbavou stoji cca 3000€ a aj tam sa mi niektoré komponenty nepáčia a musel by som ešte doň zainvestovať cca 300€.
Tak preto tento bafang M500, cena motora je 300€ batéria stoji 400€ a radiaca jednotka 65€ to su maloobchodne ceny s DPH, tak že 765€+ bicykel, normálny výrobca by dal odladene komponenty za cca 500€ a zvyšok marža, v tomto prípade sa tak vôbec nestalo.
K tomu mongosovi
ma vzduchovú vidlicu aj keď lacná ale funguje bez najmenšieho problému 5 rokov, u altara
ako keby sa chcela rozsypať.
Kolesa ma plašte univerzálne tiché účinne za 16€ altar ma odpad za 12,5€ hlučne čo v teréne držia jak cestne.
Pedále ma veľké hliníkové s hrotmi držia nohu jak prikutú, altar ma lyžiny na ktorej topánka drží jak na ľade.
Prehadzovačka 20€ deore 1x9 tvrda oceľ, altar 12€ avilion 1x9 mäkka ocel jak bahno, že reťaz do nej robí pri prehadzovaní drážky a od prvých kilometrov zhadzuje reťaz s predného prevodu.
Sedadlo po 4 rodinách ma stále zadok neboli, altar už po prvej hodine vstaval zo sedadla lebo sa to vydržať nedá.
Gripi ploche rozložený tlak na volante, altar omatkavam volant s každej strany od bolesti rúk a to už po hodine jazdy...
Brzdy hydraulické kotúče teko lacné, ale krásne sa kušu do disku a aj pri dlhšom zjazde moc nevednú, altar simano 200 keď som schádzal s minčolu, už som sa tak dávno nebál, naposledy keď mi pri zjazde dole zjazdovkou strelila zadná brzda.
A to nehovorím o radiacej jednotke kde nefunguje pomoc do kopca.

Toto je už môj 6 bicykel, väčšinou som par prkotin vymenil-dokupil a fungoval podľa mojich predstav, ale tento zázrak okrem rámu, motora a batérie nemal nič čo by sa dalo použiť. Vlastne ešte reťaz som nechal, tu ma dobru.
Ja viem že 1800€ za ebike nieje moc, ale aby konkuroval tesco biku za stovku to už moc je.
19.06.2020 - 15:58:36
00
.

Prílohy:

402933b61dd5402a5ba2c953190eeb46.jpg
402933b61dd5402a5ba2c953190eeb46.jpg 36.65 KiB thumb_up0thumb_down

19.06.2020 - 16:04:55
04
Najrýchlejšie ukončenie tejto nezmyselnej debaty bude vo všetkým s tebou súhlasiť :) hawk
19.06.2020 - 18:13:53
01
snajprik napísal:
Mikhail:
Moje požiadavky boli silny motor, lebo mam nízku kadenciu. Preto som napokon zobral tento motor s 95Nm a silnou baterkou 630Wh.

Ako súvisí maximálny krútiaci moment s jeho priebehom? Pokiaľ nepoznáš krivku priebehu, to číslo samo o sebe nič nehovorí. Npr. podľa tohoto diagramu má Brose maximálny krútiaci moment pri 30 rpm. Čo ti je platné ako hadovi noha, ak by to bol prípad aj toho tvojho motora.
Ale zase by to vysvetľovalo, prečo jazdíš bez motora 8)

Prílohy:

Torque-reverse-engineered.png
Torque-reverse-engineered.png 98.82 KiB thumb_up2thumb_down

19.06.2020 - 21:06:19
00
Otazka či je ten graf aj pravdivy, inak píšeš že motor zapneš niekedy po 30km, to si si mal radšej kupit za tu cenu krasny karbonovy hardtail a nie parodiu na ebike.
19.06.2020 - 23:21:20
00
Tak niekto to vypočítal z grafu výkonov tých motorov a otáčok. Je ale jedno, či je pravdivý. Išlo o ten dôvod, prečo si ten motor vybral. To číslo KM nič nehovorí. Výrobcovia motorov sú dosť skúpi na podrobnosti a zákazníkom to nevadí.
Ináč súhlas. Snajprík je masochista, ebajk ho iba obmedzuje.
19.06.2020 - 23:36:29
00
"Skúpi" si to kúpi.
Netrhá ti to oči???
20.06.2020 - 20:21:32
00
Čo sa ti nepáči? Má to správne.
20.06.2020 - 20:40:27
00
Asi nie...
20.06.2020 - 23:55:28
00
keyboard_arrow_up