Meras hluposti a vzniknuty pocit nesymetrickosti zadnej stavby moze byt kludne na strane uchytenia tlmicu hore na rame a zadna stavba moze byt teoreticky dokonale symetricka vozi sedlovej trubke, ku ktorej by si tu symetricnost mal zmerat v prvom rade.
04.06.2020 - 15:46:23
00
Ked som menil puzdra za offset bushing, vsimol som si, ze vrchne puzdro bolo original nalisovane asymetricky(neporiadne), co sa ti premietne aj na spodku. Ani som to neprelisovaval, prdol som tam vnutorne offsetove puzdra a jazdim tak.
04.06.2020 - 19:45:11
00
Moze to mat hore uchytene akokolvek, ale podla tej fotky a opisu to vyzerá tak, ze tá rurka v spodnom čape je kratšia ako rozteč zadnej stavby. Na tej druhej fotke to ma slabunkou kratuckou zltou ciarou naznacene. Po stiahnutí jedna strana viac napína a po roku jazdenia sa to musí niekde prejavit. Ja si myslim, znova pretesnit tlmic a vyrobit minimalne spodne uchytenie nanovo: dlhsiu klznu ocelovu ruricku, osadit tlmic potom zmeriat roztec medzi spodnym okom tlmica a zadnou stavbou a namieru vyrobit tie čierne ruricky, lebo zrejme jedna bude kratsia a druha dlhsia.
05.06.2020 - 13:40:19
00
Ahojte,

Prosim, objednavali ste si niekto za posledne mesiace bajk z YT Industries?
Ak ano, aky ste mali cas medzi objednavkou, potvrdenim o platbe a dorucenim bicykla na SVK?

Dikes.
11.06.2020 - 09:47:22
00
Reklamácia kolies e13: YT ma odkázalo priamo na support e13 ktorým som poslal fotky a videá problému (prasknutý ráfik v spoji, drhnutie zadného náboja). Servis majú perfektný, ale odporúčam radšej zavolať ako písať keďže kým mi odpísali tak som čakal týždeň. Po zavolaní mi do piatich minuút poslali trackingove číslo zásielky a do 5 dní prišiel nový ráfik aj oska s ložiskami.
19.06.2020 - 10:17:27
01
Hm.. A ako dlho mas ten bajk? Pretoze mam ten isty problem a ma odpalili ze im mam poslat to koleso do DE, ze len do 1 roku posielaju nove veci.
19.06.2020 - 15:07:34
00
Bike bol kúpený v septembri 2018
odpísali mi toto:
many thanks for the message.
Pretty hard to say what´s the reason for that damage, but for sure, we will support you in this case.
Would you have the chance to replace the rim by your own?
Further do you still have problems with your rear hub too?
Maybe it would be an option for you to shipt the whole wheel set to our office in Germany, where we can check it for you?

Po ďalšej komunikácii poslali:
https://www.ethirteen.com/collections/service-parts-wheels/products/gen2-hub-axle
https://www.ethirteen.com/collections/all-wheels/products/lg1-enduro-rim
19.06.2020 - 15:14:30
00
Hm..
Napis mi prosim, s kym si pisal/rozpraval alebo posli mi spravu.

U mna vo vysledku takto:
As you have ridden the wheel for at least one year, we unfortunately aren't able to replace it with a new one at first.
So it will really be the best if you can send over the wheel, so that we can check it, repair it and ensure that you can ride it safely.

Inac som rad ze kolesa su posledna vec co mam od nich na bajku. Co pozeram aj skupiny na FB, kopec ludi ma hromadne identicke problemy so vsetkymi ich komponentami. V podstate mam jedno ci mi ich vymenia, lebo na dalsi rok prasknu znova. Jedine ich potom dat na bazos. Mne ako bonus praskol aj vnutri orech pri zapadke - tiez bezny problem. Tieto e13 veci su vhodne akurat tak na bazos a na jednu/dve sezony. Moje maju jednu sezonu za sebou a som tesne po jednom roku, tak sa slusne vyhovorili.
19.06.2020 - 16:02:43
00
Mato, zaujimavo sa k tomu postavili. Ja ked som min. rok reklamoval rafik na (tiez to uz bolo po roku jazdenia), tak som im len poslal fotky prasklin pri niploch, vypytali si nejaky kod, ktory som nevedel najst (bol zosuchany) a do 2 tyzdnov som mal novy rafik od nich (stary som im ani nemusel posielat, mam ho stale doma). Mozno im skus len napisat, ze nechces cele koleso, ale len rafik. Viem, ze do roka vymienaju cele kolesa, ale neviem ako to prebieha.
19.06.2020 - 16:55:02
10
Problem je ten, ze nemam v cudu len rafik. Ta mala prasklina orecha je rovno pri tej zapadke. Mam len obavy, aby ta zapadka nevyletela pocas jazdy kvoli tomu, ze tam nie je osadena tak pevne ako ostatne. Ktovie ci by to nemohlo bloknut aj koleso alebo minimalne znicit naboj. Ale to som im samozrejme pisal. Tuto odpoved som zial nedostal po jednom maily. Sam som navrhol riesenie poslat mi nahradne diely.
19.06.2020 - 17:47:07
00
Zdravím pani. Poskulujem už dlhšiu dobu po Jeffsym veľkosť kolies 29, zaujímal by ma vás názor akú veľkosť si vybrať, moja výška je 184 cm, rozkrok 84 cm. Podľa tabuľky som úplne na hrane veľkosť L. Ďakujem za vaše rady a postrehy :)
20.06.2020 - 15:16:53
00
Ja mam 183 a 81, bral som XL. Ak chces bike viac na blbnutie, chod do L, ak skor na dlhsie vyjazdy, tak XL.
20.06.2020 - 15:58:21
00
objednavali ste uz niekto popripade vam uz prisiel izzo?
21.06.2020 - 16:23:14
00
Ahojte, objednal som si u nich YT Capra - 9.6.2020, je normalne, ze doteraz to este stale neodoslali? Aku mate susenost s kupou a naslednym dorucenim? Vzdy im to tak dlho trva? Dikes.
22.06.2020 - 14:11:07
00
Aka bola dostupnost biku v case objednavky? Bol skladom alebo tam bol pisany datum naskladnenia?
22.06.2020 - 14:12:59
00
keyboard_arrow_up