Neviem ktoré si pozeral, ale na svojom má (asi) xt m786 aj s vypínateľnou spojkou, ktorú práve musím nastaviť/naolejovať. Ten Bianchi má kompletne nové lanká a bowdeny + je bez brzdy, vďaka čomu na pocit radí ľahšie

Iný ako xtr ot-sp41 bowden v kombinácii s utesnenými koncovkami nepoužívam - malý rozdiel v cene, veľký rozdiel v radení.

Teflonové lanká som prestal používať, lebo sú to vlastne hliníkové s povrchovou úpravou a už mi pár krát zoxidovali, čím sa zväčšil priemer lanka a prestalo dobre chodiť. Klasika shimano nerez a nemám problém
22.06.2020 - 23:45:28
00
Ja pouzivam momentalne KLS a Alligator teflonove lanka a su to nerezove potiahnute teflonom.
Ved som pozeral Bianchi bike asi o stranu dozadu... ?.
XT radenie je este citlivesie oproti Deore
23.06.2020 - 00:00:04
00
vsetky udaje mas, vies kolko dieta meria (125cm) a aky bike jazdi (20" cube kid), aj prevody tam mas (1x7), lepsie citaj. po odpovedi tu jedneho kolegu som sa opytal, ci niekto nepredava 20 palcove plaste lahsie ako su teraz na jej bicykli, teda napr. rocket ron s kevlar. patkou. lebo tie co su tam seriovo su tazke a maju zbytrocne velke stuple na dezene. to pre pripad, ze by jej zostala tuto sezonu este ta 20ka bike. nechcem kupovat dalsiu 20ku bicykel, nema to logiku, nikde nic take nepisem. treba citat pozorne a s porozumenim. chcem len vediet na akych velkych bicykloch jazdia pretekajuce deti rovnakeho vzrastu, to bola moja prva otazka. neviem co je na tom komplikovane pochopit. proste uplne nerozumem comu nerozumies. toto chcem docielit, jednoduchsie to uz neviem zreprodukovat ...sorry
mondzo napísal:
preco proste nedas info, co za bike jazdi, pripadne foto (najlepsie mozno bocne foto aj s jazdcom aky ma na biku posed) a nejaky popis komponentov? Nerozumiem, ked mas 20tku a chces kupovat dalsiu lahsiu / kvalitnejsiu? dolezite je pre teb rocket ron s kevlar patkou? proste uplne Ti nerozumiem, co chces vlastne docielit ... sorry
23.06.2020 - 09:02:38
00
sorry, toto som prehliadol. AK chces nieco lahke a univerzalne (jazdili sme to aj my na TORPoch), tak kukni aj po tomto univerzalnom plasti https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/detske-a-bmx-plaste/schwalbe-little-joe-20x2-00--50-406-50tpi-430g-detsky-plast-kevlarguard-liteskin-kevlar.html, vaha 430g. Nevyhoda je, ze ten plast sa straca pred ocami, ale zalezi od stylu jazdenia. K tomu ultralight dusa napr od Maxxisu a dokazes pekne usetrit na vahe kolies.
Co sa tyka vysky, to je pri dietati individualne, vsetko zalezi ako dokaze ten bike ovladat a ci ten vacsi ram nebude skor minus ako plus. Ty mas vyhodu toho, ze mas doma aj starsiu a vacsi ram, takze to vies vyskusat a podla toho usudit, ci ten vacsi bude fajn alebo to chce este cas. Na preteky je pravda, ze s tymi mensimi kolesami v popredi nebude, ale napr. aj u nas v klube minuly rok tocil chalanisko 24" kolesa v kategorii kde uz vacsina bola na 26", pripadne 27.5" a daval vysledky v prvej 10tke bez problemov. To len na porovnanie. Vela sa da ziskat prave v technickejsich pasazach, zakrutach a pod. a tam kolesa rolu az tak nehraju, ale skor to, ako to technicky jazdec zvladne ...
my sme na 24" presedlavali okolo vysky 130 cm myslim, ale na 24" boli velmi kratko. Mensi ma sice jednu 24" este aj teraz, ale nechal som mu to len na trening, pripadne pumptrack. Je pravda a aj logicke, ze rychlost s vacsimi kolesami stupla :).
23.06.2020 - 09:22:45
11
tiez nerozumiem co vlasne chces...
odlahcit bike s 1x7 = ten rozsah na pretekanie je ... aj ty kricis po dietati na pretekoch, ze ma makat, ma zabrat a pod? :D tento rok je aj tak menej pretekov, vyuzi to na trening techniky a peniaze daj do nadupanej 24-ky


edelweiss napísal:
vsetky udaje mas, vies kolko dieta meria (125cm) a aky bike jazdi (20" cube kid), aj prevody tam mas (1x7), lepsie citaj. po odpovedi tu jedneho kolegu som sa opytal, ci niekto nepredava 20 palcove plaste lahsie ako su teraz na jej bicykli, teda napr. rocket ron s kevlar. patkou. lebo tie co su tam seriovo su tazke a maju zbytrocne velke stuple na dezene. to pre pripad, ze by jej zostala tuto sezonu este ta 20ka bike. nechcem kupovat dalsiu 20ku bicykel, nema to logiku, nikde nic take nepisem. treba citat pozorne a s porozumenim. chcem len vediet na akych velkych bicykloch jazdia pretekajuce deti rovnakeho vzrastu, to bola moja prva otazka. neviem co je na tom komplikovane pochopit. proste uplne nerozumem comu nerozumies. toto chcem docielit, jednoduchsie to uz neviem zreprodukovat ...sorry
23.06.2020 - 10:29:05
00
Treba vyuzit, ze zacala sezona, a ist mrknut na zavody, na com jazdia decka a bude jasno. Ma 8 r. 125cm, je starsia v kategorii mili, teda uz mala mat min. 26 kolesa, aby mohla nieco zajazdit. Bud. rok bude mini, tam uz je standard 27.5, su aj 29 a docela dobre na tom valia, ten prinos valiveho odporu je tam viditelny, na 24 treba trailovat, nie zavodit.
23.06.2020 - 11:11:27
02
ak je nahodou rocnik 2011 tak uz potom mini, teda o kategoriu vyssie a tam duplom nie je sanca na umiestnenie. teda jedinu vyhodu vidim, ze je dievca. Moj maly je 2012, este stale 7r. aktualne 140 cm 24" jazdime len tento rok ale aj posledny ak to pojde takto dalej s rastom a to pojde.....Na preteky nechodime, nebavi ho to uz, mal z toho stres vzdy pred pretekmi, a to sa z cca 6 pretekov co bol od mala umiestnil 5 krat do tretieho a raz bol 4ty......nebudem mu robit stres, radsej nech jazdime pre radost.....hrava basketbal aktivne, aktualne 3 krat tyzdenne treningy:D
23.06.2020 - 12:54:52
01
Kedze nasa juniorka jesen/2012 jazdi v danej kategorii Mili trosku rozvediem ako to tam u nich vyzera, myslim konkretne DTPS (Sagan Tour) a moj nazor.
Vek, horna hranica v kategorii Mili, roc. 2012 jazdi na 26, 27.5 ale sem tam sa tam mihne este 24. Podla toho co som videla minuly rok, na 20 moc sancu nema. Okruhy maju standard dlzku cca 3-4km a obcas maju celkom technicke useky, stupaciky,klesania.
Tvoja juniorka je relativne nizka na svoj vek, ale daju sa zohnat bajky 24 a krpate 26 ktore by uz mohla jazdit, napr Author ultrasonic 24, Saracen Mantra 24 (plus 1kg odpr vidla), resp specialitka od RB, tam uz by mohla mat 26.
Urcite jednoprevodnik, u nas je 30zub a kazeta ideal do 36 (ak 24bajk) ak sa da aj viacej, ideal min 9 prevodov a s nizkou vahou.
Aky bajk, to je vsetko o peniazoch, cim viac to potom aj lepsie prevody, komponenty a vaha. Ako bolo spominane vela usetris vymenou orig plastou a dusi.
A hlavne treba jazdit, level TOP10 (DTPS)je nastaveny dost vysoko..ako chlapci tak aj baby.
Otazne je este ak to chces stavat na zavody kedze uz bude buduci rok kategoria vyssie ci nepockat a pozret sa cez zimu na nete ci niekto nepredava 26 alebo iny 27.5specialkrpaty...urcite sa chodte pozret na preteky naprDTPS nech mate predstavu ako tam vyzera a co sa "nosi". Predsa len to co ste odjazdili spolu v Kalnici ma iny charakter.
23.06.2020 - 12:57:18
10
DTPS ma nestastne nastavene kategorie... MILI najmladsi a najstarsi chlapsi je brutalny rozdiel medzi nimi. deti to len odradi. my tam pojdeme len kvoli celodennemu vyletu.
23.06.2020 - 13:13:11
00
teraz cerstvo mala 8r., maj 2012 narodena. presne, chcem len vyskusat, talent ma, tak nech skusi, ked bude chciet este, tak este skusi a potom sa uvidi, ci sa bude pokracovat dalej a investovat cas a peniaze. ked ju to nebude bavit, neni o com, len chcem aby zazila, skusila, porovnala sa so seberovnymi a zistila ci ma sancu dotiahnut sa na bednu, alebo ci jej staci len samotna radost z pretekania. v prvom rade sa jedna o to, aby to bola radost, inak to nema vyznam, aj ked by bol talent neviem aky.
bombtrack napísal:
ak je nahodou rocnik 2011 tak uz potom mini, teda o kategoriu vyssie a tam duplom nie je sanca na umiestnenie. teda jedinu vyhodu vidim, ze je dievca. Moj maly je 2012, este stale 7r. aktualne 140 cm 24" jazdime len tento rok ale aj posledny ak to pojde takto dalej s rastom a to pojde.....Na preteky nechodime, nebavi ho to uz, mal z toho stres vzdy pred pretekmi, a to sa z cca 6 pretekov co bol od mala umiestnil 5 krat do tretieho a raz bol 4ty......nebudem mu robit stres, radsej nech jazdime pre radost.....hrava basketbal aktivne, aktualne 3 krat tyzdenne treningy:D
23.06.2020 - 13:14:45
00
Tecka napísal:
tiez nerozumiem co vlasne chces...
odlahcit bike s 1x7 = ten rozsah na pretekanie je ... aj ty kricis po dietati na pretekoch, ze ma makat, ma zabrat a pod? :D tento rok je aj tak menej pretekov, vyuzi to na trening techniky a peniaze daj do nadupanej 24-ky

nebudem na nu kricat, nei som premotivovany pako. chcem skusit hned ako si zvykne na 24ku, niet na co cakat.
23.06.2020 - 13:16:56
01
diapozitiv01 napísal:
Kedze nasa juniorka jesen/2012 jazdi v danej kategorii Mili trosku rozvediem ako to tam u nich vyzera, myslim konkretne DTPS (Sagan Tour) a moj nazor.
Vek, horna hranica v kategorii Mili, roc. 2012 jazdi na 26, 27.5 ale sem tam sa tam mihne este 24. Podla toho co som videla minuly rok, na 20 moc sancu nema. Okruhy maju standard dlzku cca 3-4km a obcas maju celkom technicke useky, stupaciky,klesania.
Tvoja juniorka je relativne nizka na svoj vek, ale daju sa zohnat bajky 24 a krpate 26 ktore by uz mohla jazdit, napr Author ultrasonic 24, Saracen Mantra 24 (plus 1kg odpr vidla), resp specialitka od RB, tam uz by mohla mat 26.
Urcite jednoprevodnik, u nas je 30zub a kazeta ideal do 36 (ak 24bajk) ak sa da aj viacej, ideal min 9 prevodov a s nizkou vahou.
Aky bajk, to je vsetko o peniazoch, cim viac to potom aj lepsie prevody, komponenty a vaha. Ako bolo spominane vela usetris vymenou orig plastou a dusi.
A hlavne treba jazdit, level TOP10 (DTPS)je nastaveny dost vysoko..ako chlapci tak aj baby.
Otazne je este ak to chces stavat na zavody kedze uz bude buduci rok kategoria vyssie ci nepockat a pozret sa cez zimu na nete ci niekto nepredava 26 alebo iny 27.5specialkrpaty...urcite sa chodte pozret na preteky naprDTPS nech mate predstavu ako tam vyzera a co sa "nosi". Predsa len to co ste odjazdili spolu v Kalnici ma iny charakter.

tieto kategorie som potreboval vediet a ake velkosti kolies vacsina startoveho pola jazdi. dik. ultrasonicy, mantry, zakzky rb, to su take skoro 1000€ zalezitosti. ja uz som urobil tuning na 24ke kevlar plastami a ultralight dusami, dal som lepsi prehadzku a lepsie radenie, vymenim este vidlicu za pevnu kvoli vahe, lebo to co tam jej len nefunkcne zavazie. jednoprevodnik az neskor, musel by som prepletat zadne koleso, je tam viackolecko (11-34 megarange), nie kazeta. a to uz by ma lakalo vypliest celkovo lahsie kolesa a to ide potom nekontrolovane do penazi, poznam to z tuningu mojho biku. cize nauci sa radit ako clovek z 20. storocia aj vpredu, intelekt na to ma, neni cista blondska. viem ze konkurencia je tam tvrda, bude mat handicap - slabsi bike 3x7, ale ak bude na prvykrat niekde v prvej polovici, bude to zaujimave a motivujuce. pojdeme teda na prieskum na dalsiu tour a potom dufam na prve poriadne zavody. diky za rady.
23.06.2020 - 13:30:39
00
Tecka napísal:
DTPS ma nestastne nastavene kategorie... MILI najmladsi a najstarsi chlapsi je brutalny rozdiel medzi nimi. deti to len odradi. my tam pojdeme len kvoli celodennemu vyletu.

dobre vediet. viem si predstavit u rychlo rastucich deti tie rozdiely. preto nechcem bezhlavo hned investovat. u dievcat predpokladam tie rozdiely vzrastove az take vyrazne nebudu a bude moznost si realne aj trosku zasutazit. ona uz ma prve sklamanie z kalnice za sebou, cize uz vie, ze to nie je zadarmo, ze treba zabojovat, sustredit sa a nechat si sily aj na finish.
23.06.2020 - 13:39:00
00
Aj dievcata tam maju masaker rozdiel v kategorii. Ja sam som z toho sklamany, to ani nechcem vediet ako to beru deti, ked su tam o dve hlavy vyssi od nich.
23.06.2020 - 13:43:05
00
no sak pojdeme sa najskor len pozriet, zorientujeme sa. diky vsetkym.
23.06.2020 - 13:48:00
00
keyboard_arrow_up