Plosne testovanie je dobre jednak na podchytenie sirenia epidemie ale hlavne na to, aby sa ziskali statisticke data o realnej hrozbe, ktore neziskas z testovania priznakovych/podozrivych. Hlavne v pripade, ked mas mnoho osob s bezpriznakovym priebehom.
23.06.2020 - 14:44:39
00
Len teraz neviem, ci tym myslis, ze sa ma alebo nema testovat teraz. Ja prave hovorim, ze by som testoval bezpriznakovych preventivne na nejakej vorke. Prileti lietadlo, sup 10% na vyter nosa a pod. :-)
23.06.2020 - 14:48:54
00
Podla mna netreba plosne testovanie, ale ludi vracajucich sa zo zahranicia (krajin, kde je vacsi vyskyt nakazenych) by som testovat dal.
23.06.2020 - 14:56:08
01
Na tom sa zhodneme. Na hraniciach na to asi priestor nie, tam max nejaku vzorku nahodne. Ale preco nie na BTS? Urcite lepsie taketo opatrenie, ako ked za mesiac zase spustia karantenu.
23.06.2020 - 15:00:25
00
Mam obavy, ze spoliehat sa na hraniciach na nahodnu vzorku je naivne. Zial, cielene vyberat na test, by mohlo byt oznacene za rasisticke.
BTS som nevylucil, je to miesto, ktorym prudia ludia zo zahranicia.
23.06.2020 - 15:08:13
00
Len samotne letisko je myslim aspon v tejto chvili uplne minimalny zdroj cestujucich. Kolko toho vobec uz lieta?
23.06.2020 - 15:10:54
00
Tak celkovo to otvarenie hranic, letisk a vlastne vsetkeho je fajn, ale asi sa druhej vlne pri tom nevyhneme. Ako rad by som osobne po sezone letel niekde dalej kde nebudem pocut po slovensky ani slovo ( teda az na mojich spolucestujucich ), ale ako tak obcas citam aj nejake fora napr o cestovani, tak ziadna slava s opatreniami na letiskach a v lietadlach to nie je ( a to sa v podstate este nezacalo cestovat )

Tu napr jeden trip report ako to momentalne vyzera...
https://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=10577

"Při nástupu každý fasuje desinfeční vlhčený ubrousek. U Dášenky, která má 2+2 sedadla jde špatně dodržet, že prostřední sedadlo bude prázdné a tak sedám vedle neznámého chlapíka a rozestup mezi náma rozhodně není ani 2 metry, ani 1,5 metru ani 1 metr- což byly různé povinné rozestupy co jsem na své dnešní cestě zažil... No úplně fajn jsem se necítil - doufal jsem v poloprázdné letadlo"
23.06.2020 - 21:09:37
00
Plosne testovanie (protilatok) robi Dovera. Kvoli PR, inak je prinos otazny. Na letisku sa testovat nemoze, pretoze inkubacna doba je x dni. Preto aj v karantene testovali najskor po 5 dnoch. Podla niektorych vyjadreni ideme skusat hasit male poziare a nepolievat cely les. Prostrednictvom dohladavania kontaktov, liecby a pocasia chceme riesit iba nakazenych a nerobit plosne opatrenia.
Uvidime dokedy, moj odhad je, ze vracajuci sa dovolenkari to rychlo zmenia. Vid Djokovicova party.
23.06.2020 - 22:46:39
00
Ten srbsky ober kkt a zarytý antivaxer pred nejakým tým týždňom verejne vyhlasoval , že zváži svoju účasť na všetkých podujatiach na ktorých by sa mal podrobiť vyšetreniu na Covid19 ... on tomu totiž neverí , že nejaký ten Covid 19 vôbec existuje . A teraz mu sťahuje R*ť ... v tomto je ten vírus neuveriteľne “ spravodlivý “ . Viď Biris J. a xy dalších “ neveriacich “
https://sport.aktuality.sk/c/450204/novak-djokovic-ma-koronavirus/

https://dennikn.sk/1940484/koronavirus-ma-aj-djokovic-organizoval-turnaj-bez-opatreni-po-ktorom-pribudaju-pozitivni/


Naposledy upravil Ramon1 dňa 24.06.2020 - 09:13:04, celkovo upravené 1 krát.

24.06.2020 - 07:49:38
07
to su ine cisla toto :/ a uz postupne nabieha aj India

i.imgur.com

inak Cina je uplne neuveritelna, uz niekolko mesiacov im tam stale svieti 83 tisic nakazenych celkovo, a to aj teraz pri ich druhej vlne.
Nech idu do ****
24.06.2020 - 09:12:26
00
Komunisti, však aj v Černobyle oficiálne zomrelo len 31 ľudí.
24.06.2020 - 13:35:33
00
Tie cisla berte ako orientacne. A pri niektorych krajinach ako dezorientacne. V Rusku vidime trend - ako ich pozname, cisla mozu byt vyssie, ale predpoklad je, ze skutocne klesaju. Bielorusi davali 1/10 z Rusov dlohodobo - tam sa neda verit nicomu. Ukrajina netestovala. No a Svedi su kapitola sama o sebe - najprv netestovali - ked tam uz vznikol neunosny tlak tak zacali testovat viac a mali zle cisla. Tak teraz zase testuju menej (alebo otvorene klamu - lebo cisla testov neupdatuju) a cisla maju lepsie :). Achjo - Svedi - ani klamat nevedia. Ked uz zacnu, tak musia konzistentne, lebo inak je to vidiet.
Co je trochu pozitivne v tychto negativnych spravach je, ze UK, Spanieli aj Taliani maju velmi male cisla podiely nakazenych z poctu testov - pred par dnami som pozeral a spanieli aj taliani mali 6 promile a briti dokonca vcera asi len 3 promile. Take cisla sme mali aj my, ked to pekne klesalo. Pokial aj oni neklamu (tuto skor doverujem), tak su na dobrej ceste to za par tyzdnov dostat na dobru uroven. Mozno na nasu, ked im pekne pobezime v ustrety ako v tychto dnoch.
No a indov mi je uprimne luto. Tam to bude zle, ale india to zavriet nedokaze.
24.06.2020 - 14:24:33
00
Ani zavrieť, ani testovať, ani kontrolovať. Tá hustota osídlenia a hygiena...tam tiež nedokážu dať presné čísla.
24.06.2020 - 14:27:39
00
USA a Brazília si idú svoje. EÚ je na tom dobre. Treba uzavrieť vonkajšie hranice a kontrolovať to. Predstavoval by som si lepšiu koordináciu EÚ štátov. Keby sa dali pod dozor vonkajšie hranice (aj lety), tak by sa to dalo možno v pohode udržať v norme...
24.06.2020 - 19:10:02
01
Zas každý kto umre, umre na koronavirus. Keď mu to nájdu. Toto vôbec neni podstatné, či niekto má alebo nemá. Akurát keď má tak ľudia naňho kukajú horšie ako keby mal AIDS a lepru zároveň. Takže ja by som sa tiež nedal testnúť.
24.06.2020 - 19:30:48
01
keyboard_arrow_up