Neviem ci sa v novelach nieco menilo, ale kedysi bolo priamo napisane, ze cestna premavka (a tym predpisy) su vztahovane aj na lesne cesty /cize jazdi sa v pravo, pesiak vlavo .. ale to skor na bezne take klasicke cesty .. rozumen opzuiat/ . Inak by tam neplatili vobec ziadne znacky... ale hentak y sposob je drbnuty. Lebo vsak ten co ide pomaly hore sa tazko vyhyba , ide pomalsie predsa. Ale tak niekto ide vybit frustraciu do hory a motaju sa mu tam ludia, tak je nervny :D .. inak 10 ludi za hodinu to je docela silna premavka :lol:
24.06.2020 - 15:52:07
00
na toto som si nedavno spomenul, ze co je s tou *****, a hla dnes vysiel clanok:
https://mytrencin.sme.sk/c/22433006/vodicka-ktora-pri-mnichovej-lehota-zrazila-dvoch-cyklistov-spoznala-svoj-trest.html?ref=njct

no a je mi z toho na g.rc :(

"Sudca pre obžalovanú 29-ročnú Luciu potvrdil dvojročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na trojročnú skúšobnú dobu. Zároveň jej na 6 rokov zakázal viesť motorové vozidlá."

---edit: to fakt uz aj to neskodne slovicko g.rc je cenzurovane? grc
24.06.2020 - 17:51:46
00
Krasa, zenska dostane mensi trest za zabitie dvoch ludi, ako ked niekoho odsudia za vlamacku, abo chytia nejakeho studaka s vrecom travy.
24.06.2020 - 18:04:46
01
Čo tam po nejakých cyklistoch... Hávedi je dosť... A basu treba voľnú pre smerákov 🤔
24.06.2020 - 18:35:09
00
Ty vole tak jasné, že ľahostajní šoféri majú na háku cyklistov keď ich môžu zabiť a nič sa nedeje. A stavte sa, že keby ideme dvaja, nejaký vodič mi zrazí partaka tak, že ho na mieste zabije a ja ho vytiahnem za vlasy von a v amoku mu "rozkopem papulu" tak ešte ja mam väčší problém za dve výchovné po hube ako vodič, čo dakoho zabije. No nestačím sa čudovať nad touto legislativou.
24.06.2020 - 19:42:54
01
tak toto ma zaujimalo - kedze je tam metrova krajnica a napalila do nich zozadu. cakal som ze to bude telefon v ruke - no to sa uz asi vazne nedozviem. trest je vysmech
24.06.2020 - 20:17:53
00
Ja okrem toho trestu ktory je vysmechom nerozumiem ani tomu nad cim tam dva roky premyslaju. Par prispevkov dozadu tu bol clovek ktory urobil zlobu v 2016 a az teraz ho odsudili. Pokial nevypisuju pentelkou a sablonou 800 stranovy dokument, tak si to neviem vysvetlit.
24.06.2020 - 20:28:40
00
Podmienka za dva životy? Výsmech a pľuvanec do tvare pozostalým...Niet sa čo čudovať že súdnictvo je dlhodobo najmenej dôveryhodnou inštitúciou na Slovensku.
24.06.2020 - 20:40:23
02
mna by zaujimalo koho ma dotycna za sebou alebo kolko takyto rozsudok stoji....
24.06.2020 - 21:46:25
00
Asi vie dobre narábať s telom
24.06.2020 - 22:01:10
00
Vdaka takymto pripadom sa ukazuje, ze nie sme normalna civilizovana krajina. Jasne, ze sa nevenovala riadeniu. A takmer urcite to bol mobil, lebo ako inak moze niekto napalit zozadu do cyklistov? Len tak, ze nepozera na cestu. Ale odhliadnuc od toho, co bolo dovodom zabitia dvoch nevinnych ludi, je podmienecny trest vysmech spravodlivosti aj pozostalym. Smutna realita...
24.06.2020 - 22:02:39
03
Podelím sa o svoje skúsenosti z posledných dní. Vôbec by som nehádzal vinu iba na mobil. Po takmer 10tich rokoch som sa vrátil z Brna na Slovensko a nestíham sa diviť čo zažívam. Vyberiem dve posledné nepríjemné príhody.

Pred týždňom stúpanie z Bystrice na Králiky. Koncová dedina, minimálna premávka. Auto v protismere a samozrejme v tom momente ma auto zozadu musí stihnúť obehnúť. Bolo to dosť nebezpečné predbehnutie, zapamätal som si značku s tým že ak ju uvidím niekde vo dvore, určite sa zastavím a zaklopem. Mal som šťastie, chlap akurát zatváral auto do garáže. Slušne som mu popísal svoj pohľad a poprosil o väčšiu tolerantnosť do budúcna keďže nejaká agresivita by sa minula zámeru. Chlap samozrejme spomínal ako raz išli dvaja cyklisti vedľa seba atď. Argument s hodnotou nula.

Včera stúpanie na Kordíky, za Tajovom, ani nešlo auto v protismere aby ma zrazu auto obehlo tak 10cm od lakťa minimálne v 70ke. Striaslo ma tak, že som si zapamätal len typ auta a predposledné písmeno značky. V dedine som mal znova šťatie, že som auto uvidel vo dvore tak som prišiel ešte stále vytrasený zaklopať a znova som zopakoval svoj pohľad pánovi. Pozýval ma dnu, ospravedlnil sa, podali sme si ruky...

Neviem či to je nepozornosť, neuvedomelosť, neskúsenosť, nedostatok tolerancie alebo kombinácia všetkého, ale tieto situácie majú veľmi blízko k podobnému koncu.

Možno by pomohla úprava zákona a povinný odstup pri predbiehaní.

Máte prípadne tipy ako šoféra podvedome prinútiť k väčšiemu rozostupu? Resp. bude polícia riešiť kamerový záznam v prípade ohrozenia cyklistu?
24.06.2020 - 23:24:57
01
Nedrz sa uplne vpravo na krajnici alebo za nou, drz sa v pravej tretine pruhu. Tym padom Ta auto musi obist cez protismer a teda Ta nemoze liznut spätakom ked ide nieco oproti, lebo "vsak sa vojdem".
24.06.2020 - 23:39:20
05
Dovolím si tvrdiť, že nie som začínajúci cyklista a toto pravidlo dlhodobo ovládam a dodržujem, dokonca som tak dlho radil mamke keď sa bála chodiť po cestách. Pred mesiacom som sa jej ospravedlnil s tým, že som sa mýlil. S poslednou vetou už nesúhlasím (v praxi nefunguje). V provom spomínanom prípade som si sekundu pred hovoril to isté.

Včera som šiel celý zvyšok stúpania v ľavej tretine svojho pruhu s myšlienkou nech ma ďalší Pán šofér vezme frajersky na kapotu ako zbabelo si len poškodiť späťák. Máte niekto reálnu skúsenosť, či napríklad s reflexnou vestou obiehajú rozumnejšie?
24.06.2020 - 23:50:31
00
Odkedy jazdím so zapnutou blikačkou, mám pocit, že odstupy sú lepšie. Ale aj tak sa mi minule prihodilo, že kretén sa rozhodol predbiehať aj napriek tomu, že oproti išiel autobus. A to sme išli s mládežou na treningu /asi 15 ks/ pekne v rade za sebou. Našťastie si manéver rozmyslel v poslednej chvíli a dupol na brzdu. Blatnik som mu videl periférne 15 cm vedľa osky zadnwho kolesa.
25.06.2020 - 06:12:23
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up