Dublinboy v tej recenzii sa testuje XL velkost biku co uz naznacuje ze vaha jazdca bude najskor vyssia ako je 70kg. Zaroven si nastavil SAG 28% nie 25%. A co si este zamlcal je ze rovno pise ze na long-term review by sa pohral s volume spacermi. Upravovat si progresivitu zmenou tlaku nedava zmysel pretoze tym bajk pritvrdi alebo zmakci v priebehu celeho zdvihu. Myslel som si ze to patri k zakladnemu az mierne pokrocilemu nastaveniu tlmicov vediet taketo veci.
Marian ma evidentne tvrdy zaver zdvihu, natvrdo nafukany tlmic a nikdy sa nepriblizil k dorazu a ty dublinboy mu radis nech to necha tak lebo niekto pravdepodobne tazsi v recenzii nemal cas tak si to len mierne prifukol namiesto vymeny tokenov. Teraz to robis naschval aby si mal pravdu alebo preco vlastne?

Antonio ku grafom dodava "The progressiveness at the beginning of the journey makes the system very sensitive, the more progressive, the more sensitive.
In the final part of the route it is as you say, since it is more linear it is easy to make stops and I think that the typical user of this bike will give it quite a bit so the topic of stops can be quite common and all the world is going to have to reduce the volume a bit." cize opat opak toho co tvrdi @dublinboy (google translate zo spanielciny tusim)


Vacsinu recenzii co som cital mali nastavenych na 30% (ak to bolo spomenute), vyuzivali cely zdvih a nechodili po dorazoch. Nebal by som sa toho aj ked osobne by som giant s maestrom nebral. Dokonca na pinkbike vo fore riesia vymenu ci ubranie travel spacerov na vacsi zdvih pri vyssich modelovych radach. Ale je to asi dalsi adept na novy link od cascade components.
24.06.2020 - 23:31:42
01
Mea culpa.
24.06.2020 - 23:59:27
00
Tak som si to precital cele znovu ci som nahodou niekde nenapisal blbost alebo niekoho hejtil. Nikde nic take. Moj prvy prispevok ako reakcia na feeling z toho biku je "Evidentne mas zle nastaveny tlmic alebo doraz inde ako myslis" co sa samozrejme ukazalo ako pravdive tvrdenie. A postupne to zacalo, bol som oznaceny za teoretika, hejtera, spomenute ze forum ide do p**e, na moju vetu "zdvih a teda i doraz moze byt obmedzeny tokenom na znizenie zdvihu" bolo kaperom napisane "Este by som dodal,ze token nemeni zdvih,takze tu ozaj mame teoretika" pritom som tam jasne napisal o aky token ide (mimochodom prve tokeny s ktorymi sme prisli u nas do kontaktu boli prave tokeny na zmenu zdvihu v starych rs vidliciach). Amborovi sa nepacilo ze sa do neho navazam napriek tomu ze som pouzil rovnaky ton ako on a dookola tu je omielane nespravne tvrdenie ze 2,5cm zdvihu o ktory sa chalan ukracuje je OK a opat dalsie prekrucovanie pravdy jednou vetou mimo kontext z kratkeho testu.

Mate pravdu, toto forum ide do p**ce co bol dovod preco som prvy krat z neho odisiel a preco forum opustaju ludia ktori chcu poradit a zostavaju ti ktori dookola omielaju nepresne a neuplne informacie. Precitajte si to prosim cele este raz, ako ste na moje tvrdenie reagovali. A potom sa sami seba opytajte kto tu bol hejter.

Mimochodom som Vrabčo i frankenstein takze MageZ i Dublinboy ma osobne poznaju a aj ked sa osobne povazujem za priemerneho bajkera tak chalani snad vedia kriticky porovnat svoje teoreticke vedomosti i skill voci tomu mojmu. Ale mozete byt v klude, vyberiem ci poskladam gravela a idem zase do p**e
25.06.2020 - 11:23:16
02
Dashboard:Skúsim odfúknuť na 30% sag ako je v manuály vyššie a uvidím čo to spraví😉. Ďakujem za rady,na vzduchu som nový, každá rada sa hodí.
25.06.2020 - 13:39:39
00
vyskusat je urcite dobry napad :)

Mne je jedno kto je kto, ja som reagoval na to tvrdenie, ze 25% SAG a nechodenie po dorazoch je evidente zle nastaveny tlmic. Uvediem priklad - na Devinci Troy mi sfukoval RS Monarch Debonair - aj ked mi sfukol na SAG 40%, tak pri normalnej jazdne z Velkej Race po dorazoch nechodil (tokeny ziadne). :)

Na Patrole vyrobca odporuca 35% ale vozim tam mensi. Vyskusal som a viac mi na moje vacsinove jazdenie sedi mensi. Vzdy je to nejaky kompromis. Chyba je kazdopadne nevyskusat rozne nastavenia - takze malo to cele ocividne zmysel. ;)
25.06.2020 - 14:12:50
00
Caute, rozhodujem sa medzi enduro bajkami, hlavne medzi hliníkovou Caprou a Torque, nebranim sa ale ani inym znackam ako Kellys, RockMachine,.... Jazdim hlavne zjazd a polety, takze kazdy cm sa ráta. Niekto nejaka osobna skusenost, ktory bike by bol najvhodnejsi? Budget mam okolo 2500e, +- okolo 200e.
29.08.2020 - 09:39:41
00
Bazarovu cf kapru by si možno našiel
29.08.2020 - 10:43:28
00
trionq napísal:
Bazarovu cf kapru by si možno našiel

Nad tým som rozmýšľal, no ide mi o to, aby som mal záruku... Karbón pre mňa nie je až tak podstatný, skôr bonus, ak by sa nejaký taký bike našiel. Ide mi skôr o osadenie.
29.08.2020 - 12:01:06
00
Pozri commencal. Ak jazdíš viac dole ako píšeš tak clash je freeride mašina 🙃
02.09.2020 - 18:21:57
00
S tým rozpočtom max do 2,700 veľmi toho nenájdeš.. buď ten Clash, Torque alebo napr. Nukeproof, alebo Giant Reign.
Ale keď počítaš každý cm, tak by som to neriešil a išiel do Torqua.
02.09.2020 - 20:57:06
00
Dublinboy napísal:
S tým rozpočtom max do 2,700 veľmi toho nenájdeš.. buď ten Clash, Torque alebo napr. Nukeproof, alebo Giant Reign.
Ale keď počítaš každý cm, tak by som to neriešil a išiel do Torqua.

Uvidim za aku cenu bude Capra CF 2021, ked bude ako tento rok za 3200, kupim to, vybava nizsia ale je to proste carbon, casom to upgradujem :D
02.09.2020 - 21:47:35
00
Dodis601 napísal:
Pozri commencal. Ak jazdíš viac dole ako píšeš tak clash je freeride mašina ?

vsak jasne ale je to tazka kotva, radsej nieco ine, chcem trosku univerzalnejsi bajk nez dhcko na enduro zdvihoch, nehovoriac o slabsej vybave oproti canyonu v rovnakej cene
02.09.2020 - 21:51:21
00
Tiež som riešil takúto dilemu a nakoniec som sa nejako dostal k Mondrakeru SuperFoxy :D
02.09.2020 - 22:06:13
00
Ten som chcel ale tá cena je už inde no :D
02.09.2020 - 22:14:29
00
Tak nakoniec asi pôjdem do Rock Machine Blizzard 70-27, máte tu niekto skúsenosť s konkrétnym bajkom a rockmachinom ako značkou a ich podporou?

https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/rock-machine-blizzard-70-27-model-2020-seda-cervena.html

    04.10.2020 - 13:22:15
    00
    keyboard_arrow_up