Inak zrovna cestou z Tajova hore okolo kempingu mám rovnakú skúsenosť, ideme si hore a tam je fakt len pár domov, rekreačné objekty a baaaam 4 chlapci na Golfe s hlasným rádiom no 80tkou natesno a pritom cesta voľná a druhé auto detto síce pomalšie ale blízko a pritom oproti nikto.... Mne pomáha sa obzrieť ak sa blíži auto, mám pocit, že keď sa obzriem na toho šoféra a on registruje, že ho registrujem tak ma obíde väčším oblúkom a toto sa mi osvedčilo aj v meste. Samozrejme, že v BB je menšia premávka ale aj tak.
25.06.2020 - 07:52:53
03
takto natesno sa jazdí aj v okolí Banskej Štiavnice, hlavne domaci, neprehľadná zákruta, vrchol stúpania, predbieha sa všade a stále...občas mám z toho strach
25.06.2020 - 08:13:49
00
smido1 napísal:
. Mal som šťastie, chlap akurát zatváral auto do garáže. Slušne som mu popísal svoj pohľad a poprosil o väčšiu tolerantnosť do budúcna keďže nejaká agresivita by sa minula zámeru. Chlap samozrejme spomínal ako raz išli dvaja cyklisti vedľa seba atď. Argument s hodnotou nula.

To je všetko o vnútornom nastavení. Ludia skôr nebicykluju a teda sa všade presúvaju autami. Cyklistov považuju za hmyz, čo obťažuje. To čo je par stranok dozadu, to auto ako umyselne zrazilo tych dvoch cyklistov je presne o tom. Krava, či somar sa nastavil vnutorne, že im chce niečo vyviesť. Ale tam sa nesranduje. Miesto toho, aby ich obehol s dostatočnym odstupom a možno zamaval, tak im chcel just nejaku kravinu vyviesť.
25.06.2020 - 08:40:35
01
Ja by som to zhodnotil ako nedostatok pozornosti a hlavne tolerancie. Netvrdím že ma niekto z tých šoférov chcel ohroziť alebo si uvedomil aký pocit som mal ja (bohužial to nemení možný výsledok). Do zákona dať povinne 1,5m pri predbiehaní a hotovo.

Má niekto skúsenosť alebo vedomosť ako je to s kamerkou? Môžem to poslať polícii? Budú sa tým reálne zaoberať?
25.06.2020 - 09:06:04
00
Vraj sme na tom lepšie ako susedna ČR
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/doprava-nehoda-smrt-na-silnici.A200624_210452_domaci_lsv?zdroj=top
25.06.2020 - 09:13:56
00
Na moto jazdim stredom svojho pruhu. Vcera som v stupani na poslednu chvilu zbadal cyklistu v pravej tretine pruhu. V takom pripade by nam obom pomohlo, keby mu blikacka blikala aj cez den. Cyklista bol "skryty" za slnkom. Az ma striaslo...
25.06.2020 - 09:19:03
01
Vsetko je to o soferoch. Tu ked jazdim a beham po okolitych cestach, tak je fakt len promile pripadov, kedy ma niekto obide tesnejsie. Povacsine je to cez vedlajsi pruh a ak ide auto, tak pribrzdia. Ale zas nase klubove (cestarske) dresy vidiet na kilometre daleko :D
25.06.2020 - 09:37:35
00
v Česku onedlho 1,5m odstup možno realita https://nazory.aktualne.cz/komentare/cyklista-neni-kanec-na-silnici-patri/r~15952f54b46d11ea9c800cc47ab5f122/
25.06.2020 - 09:45:12
00
ono ani to jazdenie dalej od krajnice nieje riesenie - mnoho soferov ta potom obide natesno narocky lebo im vadi ze sa tlacis do cesty.
minuly tyzden jeden borec - na kraji cesty v dedine odstavene auto, oproti ide dalsie a magor ma musi obiehat zrovna ked som vedla odstaveneho - samozrejme ze sme sa tam zmestili vsetci - som dovtedy nevedel ze mame take siroke cesty. o par km na to ma obieha znova ten isty a sposobom ze mi pohlo chlpy na predlakti.
a takemuto by som z fleku dal rovno tycou po pazuroch a opytal sa ho ze ci vie za co?
25.06.2020 - 21:22:16
03
smido1 napísal:
Má niekto skúsenosť alebo vedomosť ako je to s kamerkou? Môžem to poslať polícii? Budú sa tým reálne zaoberať?

Poslat nie, ale osobne ohlasit na dopravnom ano. V mojom pripade sa zaoberali, ale po mesiaci mi napisali, ze prerusuju konanie a vodica nestotoznili. Islo pritom o naves s injektaznou supravou a vodic musel byt v praci. Vodic ma vytlacil z cesty, policajtom sa to ale zdalo malo a "sef" bol dost arogantny. Mrmlal nieco, ze kazdy den riesia nehody a mne sa nic nestalo a budu sa s tym pol roka natahovat a ak to myslim vazne podrzia si ma tam aspon 6 hod apod. Nakoniec som tam bol 3h a "podriadeny" mi sam povedal, ze ho to nebavi, nic nezmoze, dal vypoved a uz len caka kedy mu skonci vypovedna :headbang:
Z uradu na ochranu osobnych udajov mi na vela stranach s vela odkazmi odpisali, ze takyto zaznam nemozem ani zverejnit na youtube apod.
Mozno sa teraz po volbach nieco zmeni. Ked budem mat den volno a nejaky novy zaznam, pojdem vyskusat.
25.06.2020 - 22:45:52
13
Tak samozrejme ze sa im nepaci, maju papierovacky, kazis im statistiky, proste otravujes. Ako maju potom pomahat a chranit? ;)
25.06.2020 - 23:05:11
02
Presne tak. Nikto nechce mať viac roboty ako má obvykle. A toto som aj čakal, že sa takto riešia veci. Čo tak kontaktovať rovno majiteľa firmy, z ktorej je náves? To by sa možno neminulo účinku
25.06.2020 - 23:28:11
00
Majitela mohla zistit policia podla ECV. Ak sa k tomu dostanem, pozriem zaznam, co tam vidno z dveri tahaca, ale predpokladam, ze nic. Skor by bolo fajn keby sa nasiel niekto zbehly v ochrane osobnych udajov a dal vediet ako je to so zverejnovanim zaznamu s ecv naozaj.
26.06.2020 - 07:43:00
00
Gusto0 napísal:
ono ani to jazdenie dalej od krajnice nieje riesenie - mnoho soferov ta potom obide natesno narocky lebo im vadi ze sa tlacis do cesty.
minuly tyzden jeden borec - na kraji cesty v dedine odstavene auto, oproti ide dalsie a magor ma musi obiehat zrovna ked som vedla odstaveneho - samozrejme ze sme sa tam zmestili vsetci - som dovtedy nevedel ze mame take siroke cesty. o par km na to ma obieha znova ten isty a sposobom ze mi pohlo chlpy na predlakti.
a takemuto by som z fleku dal rovno tycou po pazuroch a opytal sa ho ze ci vie za co?

Ale ked si v tretine pruhu aspon mas miesto na reakciu. Zvycajne ked ma obieha auto, kusok pootocim hlavou aby som ho v perifernom videl ako je daleko a ked vidim, ze je zle, tak sup ho na krajnicu. Ked ides po krajnici, tak dalsia zastavka je pole.
26.06.2020 - 07:52:18
00
smido1 napísal:
Má niekto skúsenosť alebo vedomosť ako je to s kamerkou? Môžem to poslať polícii? Budú sa tým reálne zaoberať?


ano, budu, dokonca staci aj fotka a budu to riesit.
vlastna skusenost.

edit: foto som im posielal mailom, prisla mi vyzva, aby som prisiel osobne spisat zaznam... tak som aj spravil a neskor prislo vyrozumenie, ze vynnik bol rieseny blokovou pokutou.
26.06.2020 - 07:52:39
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up