Napisal som ze dakujem za rady. Ide o to ze dizajnovo sa mi trek pacil asi 5x viac... a to ctm by ma vyslo o 250 eur viac lebo nik nechcel dat zlavu ... dnes som dal na Treku prvych 40 km a neda sa to porovnat s tym co som mal ... Ctm malo mozno lepsiu vidlu a cca 900gramov menej (vazil som trek rovnych 13kg).. ale geometriu ma Trek lepsiu podla mna a plus dozivotna zaruka na ram. Ctm sa mi farebne pacil jedine ten Rascal 2.0 ten sedý ale aj tak sa nechital na Trek. Myslim ze vzdy sa da kupit lepsie a vzdy aj horsie ... hlavne je ze som maximalne spokojny. A k radám jedina dobra rada je ze som sa vyhol Sramu a zobral som Shimano XT .. pri kupe som to porovnaval a ten sram mal volu ako ... a vsetko plast ... shimano nema ani naznak vole, a k zadnej pevnej oske viem nieje tam .. ale otec ma na bicykli Pevnu aj vzadu a nejako necitim rozdiel medzi tym trekom a jeho giantom. Asi tolko ale ako som pisal vazim si kazdu radu a mozno keby ten CTM stal tiez 1050 eur tak beriem ten ale za usetrených 250 eur si viem toho kupit dost co sa tyka vystoje.
23.06.2020 - 21:08:27
03
Hlavne je, ze sa bike paci.
Postnes potom foto noveho bajku?
24.06.2020 - 09:13:58
00
Dobre si kúpil. Väčšina užívateľov iba hovorí, že spozná rozdiel medzi XT a SLX resp. medzi GX a NX...keby nevedia, na čom jazdia 80 % z nich by to určiť nevedeli a boli by spokojní. To isté s vidlicami - vidlica level hore dole spozná človek čo má naozaj najazdené ( prelepím suntor nálepkou FOX a budú blahorečiť, že aká bombová vidlica). Sú veci, čo sa nedajú zmerať, porovnať matematicky - a pri tom sú najdôležitejšie na celom bicykli = geometria. A nech sa nehnevá nikto na mňa, ale TREK (ako mnoho iných) má geometriu bicyklov ( v XC kategórii) úplne ale že úplne niekde inde ako CTM. Zo slovenských značiek podla mňa osobne má práve CTM najslabšiu geometriu a jeho HT bicykle sú určené ľuďom, čo idú po komponentoch v tabuľkách. Kellys má lepšiu a dokonca i DEMA má šlapavejšiu geometriu ako CTM. FULLy u CTM sú v pohode.
24.06.2020 - 09:44:59
01
Hosť napísal:
Sú veci, čo sa nedajú zmerať, porovnať matematicky - a pri tom sú najdôležitejšie na celom bicykli = geometria.

Tak toto je dobra hlaska. Ked sa nieco da presne porovnat a zmerat, tak je to geometria. Rozdiel SLX a XT sa kvantifikovat neda, rozdiely v geometrii vies popisat na milimeter.
24.06.2020 - 11:35:08
03
Tak toto je dobra hlaska. Ked sa nieco da presne porovnat a zmerat, tak je to geometria. Rozdiel SLX a XT sa kvantifikovat neda, rozdiely v geometrii vies popisat na milimeter.

Bruco: máš pravdu ...zmerať sa dá úplne ale úplne všetko, inak by sa to vyrobiť nedalo... takže napíšem inak - je veľmi obtiažné určiť vhodnú geometriu rámu každému človeku, lebo každý z nás má inak stavané telo - inakšie pomery končatín, pomery váha a pod - ak si v obraze, vieš dobre, že nastavenie bicykla jazdcovi nie je otázka 10 minút, nieto ešte hľadanie ideálu bicykla, vzhľadom na možnosti trhu a rôzne preferencie jednotlivých výrobcov či jazdcov. Preto tvrdím, že 80 % kupuje bicykel podľa typu komponentov a myslí si, že sa im bude na tom lepšie jazdiť, ak je tam XTR miesto SLX. Milimetre na papieri sú najmä na papieri ...nemôžeš povedať 1,8 vysokému chlapovi, že toto je tebe najlepšie, lebo máš 180 cm a je to určené takým. A rozdiely medzi SLX a XT sú presne meratelné - od váhy, rýchlosti radenia, počtov preradení, potrebných síl, pružností materiálov... ale načo by to bežnému smrtelníkovi bolo vedieť, výrobár by ti povedal. Keby mal Brian25 presnu predstavu, akú geometriu bicykla potrebuje, tak tu neporovnáva CTM s TREKom. Teda ak chcem špekulovať nad výbavou, v prvom rade by som si mal vedieť určiť geometriu rámu vyhovujúcu mne samotnému - a nie tvrdiť, že ten a ten bicykel je lepší, lebo má o radu vyššie radenie v tej istej cene. V spojitosti s jazdcom by som už ale asi mal voliť vhodnejší výraz - nie geometriu, ale ergonómiu. Takže sa opravujem, geometriu bicykla zistíš jednoducho, ale vhodnú ergonómiu pre každého z nás podstatne ťažšie.
Ako je to s tou váhou kolies - neodpružená hmota, odpružená hmota ...nevravia sa nejaké reči, že gram z kolesa je x gramov z rámu ... to je aká blbosť - váha je váha , nie
24.06.2020 - 12:48:21
00
ocividne si toho este vela neodskusal, ked pises take hluposti.
24.06.2020 - 14:17:07
03
Hosť napísal:
Dobre si kúpil. Väčšina užívateľov iba hovorí, že spozná rozdiel medzi XT a SLX resp. medzi GX a NX...keby nevedia, na čom jazdia 80 % z nich by to určiť nevedeli a boli by spokojní. To isté s vidlicami - vidlica level hore dole spozná človek čo má naozaj najazdené ( prelepím suntor nálepkou FOX a budú blahorečiť, že aká bombová vidlica). Sú veci, čo sa nedajú zmerať, porovnať matematicky - a pri tom sú najdôležitejšie na celom bicykli = geometria. A nech sa nehnevá nikto na mňa, ale TREK (ako mnoho iných) má geometriu bicyklov ( v XC kategórii) úplne ale že úplne niekde inde ako CTM. Zo slovenských značiek podla mňa osobne má práve CTM najslabšiu geometriu a jeho HT bicykle sú určené ľuďom, čo idú po komponentoch v tabuľkách. Kellys má lepšiu a dokonca i DEMA má šlapavejšiu geometriu ako CTM. FULLy u CTM sú v pohode.


V com ma Trek geometriu "uplne ale ze uplne niekde inde ako CTM"? O com ty rozpravas chlape? Skus vysvetlit nejak konkretne.
24.06.2020 - 16:42:55
00
https://scontent.fbts5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/105455620_1240074423017649_6455274132645372368_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=b96e70&_nc_oc=AQnLT4v8buV6thrnaY3b81Xu5y4Pn4fa3jbgNh1Y2uukG8L20TbTeubEOQV2BT0mLxA&_nc_ht=scontent.fbts5-1.fna&oh=5f733627e457a53bf3bd5dbd5674fe4a&oe=5F18F103 foto noveho.. a tiez sa priklanam k tomu Treku ak ide o geometriu kamarat kupil den po mne to CTM a uprimne nesedi sa mi na tom lepsie ako na treku.
25.06.2020 - 11:43:29
01
Nesedi sa mi na tom lepsie ako na treku ale neznamena, ze sa ti na tom sedi horsie ako na treku. Ci ano? ;-)
25.06.2020 - 11:51:21
00
Ved je to uz jedno, Trek je kupeny. Nie je to 'cele zle' ako sa hovori. Ak sa mu vyrazne pacil viac ako CTM a dostal o 250e nizsiu cenu tak to viem pochopit. Ta hlboka analyza co ale prisla nasledne od galerida ..neviem ci sa smiat alebo plakat. :-)
25.06.2020 - 14:35:21
00
Mas pravdu a ja to nespochybnujem. Paci sa mi, sedi mi alebo ma dobru cenu su normalne dovody na kupu bajku a maju prednost pred technickymi detailmi. A tiez su to dovody na radost z neho. Len potom je zbytocne sa pytat na rady, ze ktory si vybrat. A pre ostatnych je zbytocne, aby mrhali cas, porovnavali modely a pisali zbytocne rady. Nic viac.
25.06.2020 - 15:01:22
02
Brian25 : Teraz už netreba myslieť na to, že ten alebo ten by bol možno lepší. Treba jazdiť a jazdiť a jazdiť, časom zistíš s čím si spokojný a s čím nie.
26.06.2020 - 08:32:33
00
keyboard_arrow_up