Hello. Pred par dnami som si kupil fungel MTB Cube Avalon. Po par minutach jazdy sa spredu zacne ozyvat pukanie / praskanie. Kazdych cca 8-10s nieco pukne, bud vo vidlici, alebo v hlavovom zlozeni, atd. Neviem to identifikovat. V podstate to puka stale, ci idem po cistom asfalte, alebo po nerovnostiach. Ked to skusam na mieste, nerobi to. Je mi jasne, ze reklamacia by bola najvhodnejsia, ale do predajne to mam 30 km a asi budem tym padom nejaky cas bez bicykla. Vie niekto takto na dialku poradit, co to moze sposobovat? Teoreticky?
25.06.2020 - 18:29:10
00
Velmi podobny problem mam aj ja, nove ctm scroll, kupene pred par dnami. Puka nieco v hlavovom, skusal som aj dotiahnut jezka ale nepomohlo. Osobne si myslim ze si to cele este sada a ze bud to prestane same casom alebo pri prvej garancke dam rozobrat hlavove, znova cele premazat a zlozit. Ak nieco puka tak si myslim ze jedine rozborka a premazanie tomu pomoze (teda ak sa nebavime o starsom bajku kedy moze mat uz vole alebo zaneseny bordel kade tade)
25.06.2020 - 19:37:33
00
maco698 ak si bajk kupil v kamennej, tak im zavolaj aky mas problem.
ma to spadat pod garancku, prkotiny by mali poriesit na pockanie, pokial si objednany.
Rozobrat, pozriet, premazat, ak nic nebolo vidiet, urobit par testovacich km, ak to nepomoze ozves sa im znova.
Len nic zbytocne nedotahuj, lebo taky head cap (nespravne jezko) vytvara na loziska preload a casom ich posles do temy "demolacie"
pukat ti tam moze cokolvek.

teoreticky, rajdy v predstavci, zle nalisovane hlavove.
vnutorne nohy v puzdrach.. proste cokolvek :)
kludne to moze byt aj nieco ine, len zvuk ide po trubke a pocujes ho inde..
27.06.2020 - 23:06:36
00
Okey, dik, ozvem sa im. Inac, bike bol poskladany katastrofalne. Boli osadene nakrivo obe kola, tym padom aj zle nastavene dosticky, dnes zacalo po dosiahnuti 40 km/h hadzat predne koleso, jezko bol uvolneny (pukanie po dotiahnuti neprestalo). Prehadzovacka radi, ako sa jej zachce. Musim sa jej normalne prihovorit, aby skocila na zelany prevod. Ja viem, ze po par km treba toto vsetko doladit, ale nie je to moj prvy novy bike a napr. s takym 6r Focusom, ktory som teraz predal, som nikdy nemal podobny problem. Ani s dalsimi bikmi. Kupoval som ho v Trax Modra. Ak mi to maju aj oni servisovat, dakujem pekne...
27.06.2020 - 23:22:50
00
tak to mas pech.. potom uz len hladat sikovneho kamosa, co ma doma vercajg na bike, momentovy kluc atd..
27.06.2020 - 23:26:48
00
Mne zacalo nieco pukat hlavove v novej Meride asi po dvoch mesiacoch. Najprv len niekedy, postupne uz castejsie a po polroku uz stale. Uz som skusal rozobrat a premazat hlavove aj predstavec, menil som vidlicu nie kvoli tomu, no aj tak nepomohlo. Ide to z hlavoveho, lebo ked prepakujem v stoji riaditka, zatlacim na ne dole raz na pravej a potom lavej strane, to pukanie vyvolam. Myslim si, ze to ide z misiek hlavoveho ako su v kontakte s hlinikovym ramom. Budem ich asi musiet vylisovat, dat tam nejaku montaznu pastu a nalisovat spat. Ak toto mi nevyriesi problem tak uz neviem.
28.06.2020 - 00:58:04
00
Takýto zvuk mi robil "mäkký" predstavec. Keď som sa poriadne oprel, tak sa mierne pohol a medzi podložkami pod hlavovým a predstavcom to žilo
28.06.2020 - 10:50:16
00
Mne to nakoniec nerobi hlavove ale nieco v prepakovani zadnej stavby. Myslel som ze hlavove ale potom som skusal a cez trubku ramu sa ten zvuk prenasa ale skor od stredu smerom k hlavovemu. Stredove to asi nebude lebo to robi hlavne ked zatlacam dole teleskopku, vtedy to puka a riadne. Teleskopku som namazal v rame carbon grip pastou, takze ta to asi uz nebude. Predpokladam ze niektore vlozenie lozisk bude nenamazane a ze sa o seba opiera hlinik na hlinik.
28.06.2020 - 20:53:06
00
Hlavny zdroj pukania som konecne odhalil. Nebolo to hlavove zlozenie ako pisem v prispevku vyssie, aj ked niekedy pukne, ale bola to sedlovka alebo sedlo. Vycistil som sedlovku, dieru v rame aj objimku a namazal ich. Tiez som vycistil a namazal spoj a sroby medzi sedlovkou a lyzinami sedla. A ako posledne, strekol som trochu silikonoveho oleja do spar medzi lyzinami sedla a sedlom. A uz je klud.
26.06.2021 - 23:25:45
00
mariomihal nemal si to mazat. Nalepi to na seba spinu a zacne pukat coskoro znovu.
27.06.2021 - 12:40:03
00
imajoros napísal:
mariomihal nemal si to mazat. Nalepi to na seba spinu a zacne pukat coskoro znovu.


Ked s tym nebudem hybat, co v najblizsej dobe neplanujem, tak to snad nejaky cas vydrzi. Beriem to tak, ze ak je v sparach medzi kontaktnymi miestami vazelina, tak tam tak lahko nevnikne voda s bordelom. Ine je, ak by som tie spoje rozobral, musel by som ich pred opatovnou montazou znovu vycistit a namazat.
27.06.2021 - 22:38:24
00
Ja ked namazem sedlovku tak sa mi pocas jazdy pomaly zasuva. Ked ju viac stiahnem tak zas teleskopka nefunguje ako ma. No a ako som pisal. Lepi sa na to prach a necistoty a zacne mi to pukat coskoro cele znovu.
27.06.2021 - 23:00:32
00
keyboard_arrow_up