Ahojte,

nenasiel som tu temu kde by sa riesilo nastavenie cestnej 105-ky, ak je nech moju otazku admin kludne prehodi. a teraz k veci, od nova mam problem s nastavenim Shimana 105 na mojom Giant Propel Advanced 2020, retaz nesucha o presmykac len pri extremnej kombinacii vpredu najlahsi vzadu najtazi a opacne ( ano viem ze tak sa nejazdi a samozrejme sa tomu vyhybam) ale retaz sucha uz asi pri 3 pastorkoch k najvaciemu alebo najmensiemu prevodu, cize realne bez suchania viem jazdit len na zopar prevodoch v strede kazety bud pri velkom alebo malo prevodniku, niektori ludia tvrdia ze extremny pripad spominany vyssie sa realne neda nastavit bez suchania neviem ci to ale je pravda... bol som v servise v KE asi hodinu sa stym servisak trapil a itak to robi vpodstate to co teraz.... moja otazka teda je, je pravda ze sa to neda nastavit pre tichy chod na uplne kazdej kombinaci ? pripadne nejaky tip kto z Kosic a okolia by mi to vedel nastavit ?

PS: sam sa do toho velmi nechcem pustat, uz viac krat som to skusal bud na starom cestaku alebo mtb ale stale to akosi viac rozladim ako opravim aj ked idem podla videa :/ ostatne veci vobec niesu problem, ale na prehadzovacku som riadne drevo

Dakujem
27.06.2020 - 23:41:30
00
Možno hlúpa rada a problém je niekde inde, ale na prešmyku je možnosť tzv. trim shift. Práve keď radíš vzadu na ľahšie, je možnosť vykompenzovať polohu prešmyku. Takým polovičným posunom páky. Stačí pozrieť prvých 18s 👍

https://youtu.be/tuOWJX1vWRw
28.06.2020 - 05:45:10
01
a ešte lepšie je stiahnuť z netu servisný manuál.... Dokonca je v slovenčine. Schválne, v ktorom servise si bol?
28.06.2020 - 11:31:01
00
Ten trim som nevyužíval nikdy pozriem na to :) v servise som bol v Bicycle Garage na Komenského, keď som mal ale dávnejšie cestak z Jumpsportu na garančnej prehliadke som povedal že treba doladit prešmykac a po servise to bolo asi ešte horšie, čiže ani im už neverím, celkovo ale stále som mal pocit z ľudí čo tam pracujú že som ja ako zákazník lepšie informovaný o tom co tam majú čiže sa tomu ani nečudujem...
28.06.2020 - 13:42:49
00
keyboard_arrow_up