riešite zákonnú povinnú výbavu na MTB?
áno 5% [ 1 ]
nie 95% [ 20 ]
Celkový počet hlasov : 21
Ahojte,
všimol som si, že som asi jeden z mála , čo má na biku povinnú výbavu. resp. jej časť, lebo odrazky na SPD pedáloch som ešte nevidel.

Ako to teda je? riešite to? a zastavili Vás už policajti kôli kontrole?

Ja mám odrazku v predu (vyzerá to dosť zle) aj v zadu zadné svetlo/blikačku zapínam často a predné dávam len podľa potreby

(je jasné, že pokiaľ jazdíte len traily tak sa asi povinná výbava nerieši, ale asi každý z nás jazdí aj po ceste a tam je dobre byť videný z diaľky)
16.06.2020 - 21:28:37
00
nemam nic, ani zvoncek
16.06.2020 - 21:33:20
01
Na commuteri mam asi vsetko (predne svetlo/odrazka, zadne svetlo/odrazka, pedale s odrazkami, reflexne tycinky na spicoch, zvoncek, stojan, ...) Na MTB mam stale len zadnu blikacku. Mensie (6500 lm) svetlo dopredu davam len vtedy, ked neviem ci budem jazdit este za svetla alebo ked viem, ze budem jazdit za tmy.
16.06.2020 - 21:46:49
00
Zvonček som namontoval tento rok, keďže sa v lesoch objavilo množstvo ľudí a mám tichý náboj. Je to celkom užitočná vec :)

Inak mám asi na každom bicykli aspoň reflexný pásik (v prípade potreby môžem dať na ruku/nohu) a keď hrozí cesta po tme, pridávam blikačku a svetlo/svetlá. V zálohe mám aj cyklistickú reflexnú vestu Wowow.

Na nejakých bicykloch mám aj reflexné tyčinky na špicoch :)

Prilbu sa snažím mať výraznej farby a celkovo v základe majú mnohé cyklodoplnky integrované väčšie či menšie reflexné prvky.

Riadim sa zdravým rozumom a podnikám kroky, aby ma nikto nezrazil a každý účastník premávky zbadal včas :)
16.06.2020 - 21:46:57
00
Vzadu mám blikačku celoročne kvôli neskorým návratom a zvonček som zistil pred pár dnami že je pokazený, chýba čas ktorá ma robit zvuk, také klopátko. Bud som to odwapkoval alebo to vidím skorej poškodenie po páde. Hodil som si tigra, teda to bol skorej hotový škorpión,pred pár týždnami na modrej turistickej medzi Katarínku a Dobrú Vodu. Aj prilba zahučala a krk ma bolel hoooodne dlho. :rock:
16.06.2020 - 22:01:24
00
Svetlo a blikacku vzadu vzdy ked idem na jazdu s navratom za sera, tmy. Zvoncek mam (aj ked sa mi sem tam v partii smeju :-) ), lebo teraz v lese sa vazne hodi :-). Odrazky nemam a nedam.
16.06.2020 - 22:48:54
00
Rakušania už dávnejšie dávali celkom slušné pokuty a riešenie bolo mať závodnú licenciu. V tom prípade si totiž športovec a nie rekreant a nemusíš u nich mať všetky tie veci.


Za seba som išiel písať, že nič nemám, ale vlastne všetko mám, okrem tých pedálov. Ale na starých kľukách som mal tiež reflexnú oranžovú nálepku ktorú malo byť vidieť aj v noci.
17.06.2020 - 00:29:35
00
Zase to riesite ? Ak mate reflexne casti odevu vpredu,vzadu, na bokoch, tak ziadne odrazky netreba, ani zvoncek, svetlo akurat, ale to da rozum.
Zbytok si pozrite, hlavne ti, co nemaju zatky na rajdoch a prepichuju si stehna. Ano, tyka sa to casto a najma takych gripov, co su silikonove,gumove.
napr. https://auto.sme.sk/c/20181904/povinna-vybava-cyklistu.html
17.06.2020 - 08:12:39
00
Tak, niekto v tom má jasno. Zvonček proste musí byť, inak nevie, že ho niekto predbieha.
Odporúčam pozrieť jeho jazdu
https://youtu.be/V6cItEaohgY
A jeho reakciu
https://youtu.be/IhiwXMOPEnk
24.06.2020 - 08:09:03
00
och títo youtuberi...
24.06.2020 - 08:49:23
04
Cyklisti na cyklochodikoch je kategoria sama o sebe. Prataju sa nakraj a to hned krizom sa dolava, ak niekoho stretnu tak rovno sa zastavia v strede a debatuju a este ked maju psa tak hotovo. Tam aj keby som mal to co policia kaze, vsetky svetla aj zvoncek, tak nic mi to nepomoze ked mi tetka skrizi cestu tak ze sa uhne do lava. Na horskom nemam nic, este sa mi nestalo ze by ma zastavili, mam iba reflexne prvky na odeve.
28.06.2020 - 16:11:02
00
keyboard_arrow_up