tak sme sice v martinskej teme,ale tak ...po valcianskej zvaznici vyjdes na hreben kusok vpravo od sedla majbikova odtial mas dve moznosti
najednoduchsia pokracovat oproti cez hreben zvaznicou ku malemu jazierku pri chate ,tam smerom dolava zacina asfaltka po nej dole az pod zamok a tam znova dolava do kuneradu ...
druha moznost lahky trail , kukni trailforks ...na hrebeni sa daj dolava po nom do sedla majbikova ,z neho traverzom nezlaknut sa zaciatok je trocha zarasteny mladymi stromami ,ale dalej som vsetko precistil...na trailforks pozri traily ,"popod usypanu skalu" alebo komplet "kvakobs trail " kde je to komplet pospajane ...skoncis trosku mimo ale odtial najistejsie zidi dolava na kam.porubu a z nej uz potom asfaltovou vedlajsou cestou pod kostolom prejdi na kunerad...
15.05.2020 - 18:15:41
02
Super dik, skusim tu usypanu skalu. Aj som po odoslani rozmyslal ci som napisal do spravnej temy ale zaroven veril ze ako miestny nadsenec mi isto pomozes :) takze este raz dik
15.05.2020 - 20:24:09
00
Ahoj . Neviete niekto poradiť ? Chceme ísť zo Sklabinskeho Podzámku po zelenej 2412 na pamätník SNP a potrebujem vedieť či sa tam dá niekde napojiť na Sklabinsku dolinu zelená 5413. Je tam značený nejaký chodník no neviem ako je to zjazdné bicyklom a či to zvládnu aj deti . Ďakujem
26.06.2020 - 09:56:39
00
Ahoj, asi myslíš tento na prvom obrázku že? Kolega to šiel minule a chodník, ktorý som vyznačil červenou sa stratil v lese, takže tlačil krížom pomedzi stromy. Najjednoduchší prechod medzi Kantorom a Sklabinskou dolinou je popod Lučenec ako je na druhom obrázku. Ale nie je to zadarmo, treba stúpať hore a zjazd po žltej značke označený modrou je strmý padák po spádnici rozbitý ťažbou. Šiel som to na graveli, tak som tlačil lebo tam bolo kopec konárov a voľných skál. Na MTB by som to asi zišiel, ale určite to nie je pre deti ani menej skúsených jazdcov.

Najistejšie by bolo jednoducho sa presunúť z Podzámku do Sklabine po ceste cez kopec a ísť od začiatku Sklabinskej doliny. Buď autom ak sú deti malé alebo po ceste. Nie je moc frekventovaná. A určite neuvažujte o zelenej + modrej TZT cez Kečku. To je čisté nosenie, aj pri turistike sa človek zo sedla za Kečkou hore na Kečku kvalitné predýcha :D.

Prílohy:

01.jpg
01.jpg 216.84 KiB thumb_up0thumb_down

02.jpg
02.jpg 400.17 KiB thumb_up0thumb_down

26.06.2020 - 10:52:09
02
Tak sa presunieme z jednej do druhej po ceste :) ďakujem
26.06.2020 - 11:28:24
00
Pohoda, tým smerom je to po križovatku ku hradu kratšie a menej strmé ako zo Sklabine. Za chvíľku ste hore, potom zjazd do Sklabine a hneď vľavo začína Sklabinská dolina :)
26.06.2020 - 11:38:59
00
Čaute bikeri, chcem sa spýtať kto máte prejazdenú trasu z Klačianskej Magury po žltej na Panošinu a Chodník oslobodenia na Lipovec, ako to tam vyzerá.?
26.06.2020 - 19:38:05
00
imro1 napísal:
Čaute bikeri, chcem sa spýtať kto máte prejazdenú trasu z Klačianskej Magury po žltej na Panošinu a Chodník oslobodenia na Lipovec, ako to tam vyzerá.?

Bol som to cca 2 týždne dozadu. Dokonale prečistené, radosť jazdiť. Posledný kilometer pozor. Stavajú nové elektrické vedenie, alebo čo, a singel je doslova odtrhnutý. Je to už priamo nad Lipovcom. Ináč, za mňa. Toto je najlepší singláč široko ďaleko. Ani živej duše. (ľudskej) :)
26.06.2020 - 23:43:29
11
de Fect ďakujem pekne :) je to lákavé. Ešte sa spýtam, je to jazditeľné aj pre menej skúsenú bikerku? Teda chcel som to ísť s babou, ktorá nejazdí moc dlho a na HT, nejaké technické veci nie, tak či by to nebolo pre ňu moc náročné :) Či sa tam nachádzajú aj nejaké technické úseky, kamene, korene, nejaké strminy...? Ten kilometrový kus čo píšeš by sa teda dal aj nejak pretlačiť pri najhoršom, no aby bol zbytok v pohode aj pre ňu. Každopádne mňa to zaujalo :)
27.06.2020 - 07:38:36
00
Menej skúsená asi radšej nie. Nie je to brutálne strmé ale je to meter a menej široký chodník v traverze. Po páde sa skotúľa doku do lesa.
27.06.2020 - 07:45:59
01
volodaj dik, tak asi radšej niečo iné vymyslíme :) ale tak mňa to celkom zaujalo, tak niekedy si to možno prejdem ak budem v okolí :) Inak neplánujete niekedy dáky pojazd, povedzme z Martiniek na Strečno, prípadne aj niečo iné, taký AM výjazd :) . By som teda rád niečo také šiel ak by som sa teda mohol k niekomu pridať, keďže to pojazdené nemám :) . Na oplátku viem spraviť sprievodcu na Vtáčnik, Sekaniny, prípadne niečo iné v okolí ak by bol záujem :)
27.06.2020 - 08:01:07
00
Tu sa neplanuje moc. Proste ma byt pekne a ide sa. Takze napis ked budes mat v plane ty sem dorazit a ak bude pocasie tak spravime vylet.
27.06.2020 - 10:03:27
10
Marinada super :) určite chcem ísť niekedy v priebehu leta, snáď zoženiem ešte niekoho z naších strán :) . Dám potom vedieť.
27.06.2020 - 10:13:46
00
volodaj asi takto :)
Za mňa nič moc tade ,neda sa to pustit. Všetci popadali okrem mna a ta horolezecká vložka na záver.

Prílohy:

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-2084175534.jpeg
USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-2084175534.jpeg 219.45 KiB thumb_up1thumb_down

28.06.2020 - 20:23:48
00
pokial nebudes skusat dalej sa neposunies, panosina je fajny trailik, v podstate od zvaznice singel taku dlzku len tak nenajdes v okoli
28.06.2020 - 20:33:13
03
keyboard_arrow_up