Mak napísal:
keď z vrchu sa vyrútil nejaký downhilácky cykloprimitív a v plnej rýchlosti to švihol medzi nás a tú rodinku.

juju_pepe napísal:
v tomto bude mat urcite prsty strava..treba tam pohladat ten segment a nahlasit ho cely



Prečo by v tom mala mať určite prsty Strava? Ak to bol "downhilácky cykloprimitív", tak mal možno integrálnu helmu, nejaký bike na zjazd, chrániče atď. a pravda je taká, že segmenty na Kobyle sú pre takých jazdcov skôr nezaujímavé. Ak dobre rozumiem mapke, ktorá bola priložená, tak myslím, že jediné významnejšie segmenty tým smerom tam sú https://www.strava.com/segments/8307319 / https://www.strava.com/segments/9543946 a tam človek s integrálou a na DH biku nebude určite pretekať / získavať dobrý čas.

Moja teória je skôr tá, že to išiel niekto na DH trať, ktorá vznikla (asi bez povolenia) v tejto oblasti https://mapy.hiking.sk/?x=16.98701&y=48.19522&ref=permalink . Túto myšlienku viem podporiť aj osobnou skúsenosťou, keďže neraz som stretol "DHčkárov", ktorí išli tou trasou na tú trať a išli aj pomerne agresívne.
08.06.2020 - 11:53:45
00
Mak napísal:
20.5.2020 cca o 16.00 sme s kamošom na bicykli stúpali z DNV na Dúbravskú hlavicu. V lese sme akurát míňali rodinku s dvomi malými deťmi, keď z vrchu sa vyrútil nejaký downhilácky cykloprimitív a v plnej rýchlosti to švihol medzi nás a tú rodinku. Deti pišťali, rodičia detí a my v totálnom strese. To hovädo mohlo doslova niekoho zabiť.


Strava ma nieco ako flybys, mozno by si ho cez to vedel pekne najst, pripadne cez segment.
08.06.2020 - 13:35:52
00
https://www.facebook.com/groups/1719589758277564/permalink/2668124303424100/

"Dnešný zjazdík z Poráča smerom na Poráč Park v 80 kilometrovej maximálke lebo som musel pribrzďovať na šotoline od dažďov a a bez prilby som si netrúfal ísť rýchlejšie, škoda stačilo to iba na 3 miesto 5 sekúnd na prvého. Nabudúce sa posnažím o lepší zjazd a s prilbou"

:tmi:
28.06.2020 - 12:33:10
00
To je v pohode, ja stale vravievam ze prilbu nosia len ti, ktori maju v hlave co chranit.
28.06.2020 - 18:55:30
021
Ale treba mu uznať, že ten svoj príspevok dal do správneho vlákna.
28.06.2020 - 19:42:30
00
80 v obci je tiez celkom cool,pre bike rychlostne obmedzenie nepalti ? Ako k tomu pride niekto komu sa rozplesti o kapotu auta a prisiju mu zabitie. Lebo nikto neuveri, ze bike isiel 80 nie auto. A tiez si myslim, ze pri tej rychlosti mu je prilba na 2 veci. Jazdim na moto a videl som par nasledkov padu v 50km/h len v tricku a kratasoch... takmer smrtaky. Obcas vidiet kosti. V 80km/h zmizne nie le nkoza ale aj maso a co ostane bude mat este aj popaleniny tym trenim. Zasah stromu je definitva aj v moto kombineze a prilbe. Ak aj ostanes po hromade, zabije ta pretazenie a vnutorne krvacanie. Viac ako 60km/h sa pri zasahu pevnej prekazky prezit neda.

A vlastne aky je zmysel KOM dolu kopcom po asfalte ? Kto ma viac odvahy a menej si vazi svoje zdravie vyhrava ? :fubar:
29.06.2020 - 00:22:14
03
V USA sa jeden takto zabil a manzelka zazalovala Stravu. Sranda ze sa ten segment neda flagovat.
29.06.2020 - 09:52:13
01
Zda sa, ze uz sa neda flagovat ziaden segment. Zrejme sucast noveho updatu, kde ubuda funkcionalita z free stravy.
29.06.2020 - 11:37:52
00
Chcel by som pozdravit dvoch sprostych mtb keketov, co isli vcera vedla seba (na pol cesty) po "vypadovke" za Cemiatou pri Presove. Su tam dlhe tiahle neprehladne zakruty, kde slabsi mozgovi jedinci maju tendeciu obehovat a kde uz bolo par smertelnych pripadov. A hlavne par metrov na to, ako som ich obisiel, nas obehla sanitka.

Fakt nechapem, co ludi vediet k takemu spravaniu.
29.06.2020 - 11:46:19
00
https://www.biker.sk/46458/video-vodic-vulgarne-vynadal-skupine-cyklistov-ktori-nesli-za-sebou/
29.06.2020 - 15:16:42
10
To ma privadza na otazku preco mame este stale vo vyhlaske, ze ciklisti jazdia za sebou ked je to aj tak vlastne jedno. Lebo aj tak je ich mozne predchadzat len na prerusovanej ciare. Aby to malo zmysel musela by vozovka mat krajnicu ktora je zjazdna. Ako to uz niekde odznelo, ak by isliel taky mikro peleton za sebou tak by zaberal 2-3x tak dlhy usek cesty a bolo by ho tazsie predbehnut. Na druhej strane zdravy rozum pri vybere trasy, kde nieje vela usekov s plnou ciarou by bol tiez na mieste.
29.06.2020 - 15:36:20
00
ak by isliel taky mikro peleton za sebou tak by zaberal 2-3x tak dlhy usek cesty a bolo by ho tazsie predbehnut.

Mozno by stacilo, keby jazdili po mensich skupinach, aby sa medzi ne zmestilo auto. Ci by to bolo bezpecnejsie, ako keby isli za sebou, to uz neviem posudit.

Ale osobne si myslim, ze akykolvek cyklista na frekventovanych/hlavnych tahoch je totalna blbost. Aj ked maju pravo tam jazdit, tak cesta je primarne pre auta. Osobne som uz uplne prestal po takych cestach jazdit, proste sa bojim a nestoji mi to zato a ani sa taka jazda neda vychutnat. Maximalne po nejkaych zabudnutych cestach, najlepsie pri dialniciach/obchvatoch, kde je minimalna premavka. Ale najlepsie je to aj tak po lese.
29.06.2020 - 16:10:52
12
a to mas odkial ze:" Aj ked maju pravo tam jazdit, tak cesta je primarne pre auta."? Niekedy mam pocit zo stavu slovenskych ciest, ze boli primarne stavane pre kociare este.
Kazdopadne, pokial to nie je cesta pre motorove vozidla, je ta cesta uplne rovnako pre auta aj bicykle (aj kolobezky a kombajny a traktory a kamiony)..
29.06.2020 - 18:19:15
013
Muso Zalezi ci pises De jure, alebo De facto. De jure mas pravdu. De fato ani nie. Ak ches vychadzat striktne z legislativy musime ju brat ako celok, cize cyklista ma jazdit po krajnici a prioritne vyuzivat cesticky pre cyklistov. Traktor, kombajn.... nema na ceste co robit okrem pripadov, kedy sa nema ako inak presunut po polnej ceste. V urcitych pripadoch dokonca taky presun musi schvalit prislusny urad. Kolobezka je chodec a ten ma vyuzivat chodniky a ak nie je k dispozicii chodnik ma ist po krajnici a po LAVEJ strane. Cize De facto, ako vidis cesta je prioritne naozaj pre auta co za nu aj platia v cestnej dani a v spotrebnej dani z PHM.
29.06.2020 - 18:27:24
00
Kenai napísal:
Kolobezka je chodec a ten ma vyuzivat chodniky a ak nie je k dispozicii chodnik ma ist po krajnici a po LAVEJ strane.

Na elektrickej kolobezke si cyklista, cize musi ist po pravej krajnici a na chodniky nesmies vobec (mozes iba ked pojdes rychlostou chodze okoloiducich).
29.06.2020 - 18:45:22
01
keyboard_arrow_up