Tak ono s pribrzdenim to celkom chapem /len ja sa nehrniem do takeho .. hromadne pady nie su moja salka kavy :D/ .. je to naprd, ked ficis a niekto ti narusi flow :D .. cestny flow je tiez velka vec :) .. ale ked je miesto, tak trosku malinko zamakat je ine, ako musiet brszdit. Inak na hradzi je uz asi tesno . nebol som tam uz asi rok :D /okrem asi jedneho vyjazdu niekedy na jesen minuly rok/.
29.06.2020 - 18:10:20
00
Pozeram, ze sa zmenil zakladatel tejto temy :o .. nebol to tadeas ? Kedze nick je dlhy, udrelo mi do oci .. no, zas sa niekto zmazal, co sa ani necudujem.
29.06.2020 - 18:42:18
00
Nikto sa nezmazal. V skutocnosti existovala este starsia tema s nazvom Male Karpaty ako ta co zalozil tadeas a ked som to nahodou prednedavnom zistil (niekto tam prispel), tak som ich zlucil dokopy. tadeasov post tam stale je (https://www.mtbiker.sk/forum/post156206.html#p156206).
29.06.2020 - 18:47:44
00
lto napísal:
Tak ono s pribrzdenim to celkom chapem /len ja sa nehrniem do takeho .. hromadne pady nie su moja salka kavy :D/ .. je to naprd, ked ficis a niekto ti narusi flow :D .. cestny flow je tiez velka vec :) .. ale ked je miesto, tak trosku malinko zamakat je ine, ako musiet brszdit. Inak na hradzi je uz asi tesno . nebol som tam uz asi rok :D /okrem asi jedneho vyjazdu niekedy na jesen minuly rok/.

Niekto ma flow pri 15kmh. Na trailoch je uz tiez celkom tesno. Posledne ma na vydrickom vytlacil skoro do priekopy ked siel oproti, neuhol zo stredu ani milimeter. A nevyzeral na nejakeho amatera, mal dobry bajk, aj vybavu, proste arogantne hovado. A smutne je to, ze nie len na hradzi, ale uz aj v lese je takych ludi dost.
29.06.2020 - 19:11:40
00
Jezus: fuj .. dal som ti za to minusko :D .. nepekne to je a komplikujes vsetko :D

mailer: ja po trailoch tunak ani nejazdim /myslim tym obvykle traily/, nerad sa tlacim :) ... ale ako pises .. je to tam este horsie. Ja som inak nikdy nepochopil, preco sa tam vsetci tlacia, ked je vsade plno miesta, co na tom vidia /nemyslim tym nejake traily vsoebecne/ ... A uz vobec nechapem, ze sa tam drbu s malymi detmi. Co uz som videl niekolkokrat na cerovke. Nejazdim po nej, len vynimocne, ak s niekym idem, co to chce, ale je par kratkych usekov, ktore obcas vyuzivam, tak tam to vidim. Raz som tak videl aj situaciu, kedy nejaki bajkeri vynadali pesiakom, ze tam nemaju co robit, lebo je to nebezpecne, ci tak dako. Tak som chudakom vravel, ze nech si ich nevsimaju. Neboli to taki ti psickarski blbci , co si myslia, ze im patri kazda cesticka.
29.06.2020 - 19:29:03
01
Ja na trailoch medzi Kamzikom, Kacinom a BK jazdim vacsinou len cez tyzden, cez vikend radsej smer Somar, Skala, Ohek. Ale tuto sobotu som rano vyrazal nieco po siedmej, prvu sadu trailov Krasnansky, Patbojar, Vydricky, Cerova draha dolna cast, Pisany kamen, Cerova draha horna cast (od napojenia z Pisaneho Kamena smerom na Maly Slavin) som mal takmer len pre seba, tusim som na celej trase stretol troch bikerov. Potom Svaty vrch komplet, Guda a Satanberg (ten som siel prvykrat a bol na mna prilis strmy). Nasledne presun za Kosarisko na Salamu, Mociarnu, Ohek a Skalu (tu som stale nenasiel odvahu zist ten uplny zaver k potoku, hlava ma nepusti). Nikde nikto, akurat v Zapadnutom kute na Kosarisku natresk lebo tam bola ziva country hudba. Potom este Somar, a cestou domov TBK1. V plane bola na zaver Slalomka ale v lese bolo sero a ja som uz mal dost, takze len pohodovy dojazd domov.

Prílohy:

PSX_20200627_203626.jpg
PSX_20200627_203626.jpg 229.31 KiB thumb_up0thumb_down

29.06.2020 - 20:50:44
033
Prosim ta :) to je co salam, satanberg, guda?
29.06.2020 - 21:59:47
00
Sa pytas ako nejaky itov ziletkar zo zeleznej 😁 takto si srandu robit 😜
29.06.2020 - 22:07:09
00
juliusv keď dáš Močiarnu musíš predsa dať aj záver Skaly, veď je to tam ľahšie. Traily poznám všetky až na Satanberg, to je ktorý?
Výkon ale parádny :muscle:
29.06.2020 - 22:26:46
01
ako konci Svaty Vrch, tak par 10 mestrov od vyhliadky po zvaznici dalej a tam odbocka vpravo (je tam aj cedulka s nazvom)
29.06.2020 - 22:47:28
20
juliusv, môžeš dať gpx-ko?
30.06.2020 - 08:04:00
00
astro napísal:
juliusv keď dáš Močiarnu musíš predsa dať aj záver Skaly, veď je to tam ľahšie. Traily poznám všetky až na Satanberg, to je ktorý?
Výkon ale parádny :muscle:


Na Mociarnej nejazdim ten jarok :-) tak je to potom vlastne celkom lahky trail. A super je ta kombinacia s Ohekom. Niekedy este chcem vyskusat Strmok, ale tam je na mna prilis vela prvkov ktore by som aj tak iba obchadzal. Satanberg je na trailforks, zacina kusok od Svateho vrchu a konci nad Borinkou na zvaznici po ktorej som dosiel pod Draci hradok, a dalej pokracoval asfaltkou na Kosarisko, ale dalo by sa odtial ist aj na Biely kriz po tej strmej ceste popri elektrickom vedeni. Samotny trail je dost kratky, vrchna cast strma a asi ma viac vetiev, nie som si celkom isty ze som to isiel cele spravne. Pozor na zaciatok, je tam na strome taka tabula (vid foto), ale ja som ju minul a musel som sa kusok vracat.

milsu GPX v prilohe

Prílohy:

IMG_20200627_123845.jpg
IMG_20200627_123845.jpg 1.59 MiB thumb_up0thumb_down

Malokarpatske_traily_a_Somar.gpx [3.14 MiB] Zobraziť na mape

30.06.2020 - 08:39:51
06
juliusv napísal:
Na Mociarnej nejazdim ten jarok :-) tak je to potom vlastne celkom lahky trail.

Po ktorej strane jarku sa to dá obísť? Lebo ja ho tiež nemusím, mal som zakaždým pocit, že sa prevrátim cez rajdy :tmi:
30.06.2020 - 09:24:58
00
pred debrou sa ide doprava .. ale ta debra je na tom ta najlepsia :) .. a jeden kusok co bol najtazsi, ten naposledy co som bol, tak zahatali :(


edit: https://webslovnik.zoznam.sk/slovnik-cudzich-slov/?s=debra :D
30.06.2020 - 09:44:02
10
no pozerám ten trailforks ... a veľa toho samozrejme poznám akurát tie názvy vidím/počujem prvý krát :P
30.06.2020 - 12:29:38
00
keyboard_arrow_up