ak si veriaci, mysli na "Nepokradnes" a pekne sa priznaj :P
01.07.2020 - 09:22:33
011
Toto sa mi páči a počty tálibov by to zreálnilo aj v slopáckej džamahírii a nie ako tie návrhy, že sa naparí zároveň iná daň netálibom.
01.07.2020 - 09:26:28
07
A este k tej kalkulacke Willingen vyzera byt v Nordrhein-Westfalen, tak si to ako Bundesland hod do tej kalkulacky

Tak mna sa Kirchensteuer nikdy netykala, je pravda, ze u nas by Kirchensteuer krasne zrealnila statistiky :-))).
01.07.2020 - 09:39:15
00
čo by ste poradili človeku, čo má pocit, že ho celá firma sleduje, antivir má keylogger, mobilný telefon sleduje jeho komunikácie a keď niečo nevie nainštalovať tak je chyba všade inde ako v tom, žeby si to dal nainštalovať správcovi. A keď tento človek má admin oprávnenia v sieti a zmaže všetky user profile z PCčka a potom je zlý každý iný ako on sám ... teda čo s takým robiť okrem poslať ho k psychológovi?
01.07.2020 - 11:55:53
00
Ramon1 napísal:
Sám si vyliečiš zlomeninu alebo nebodaj rakovinu ?

Poznám ľudí, ktorí to skúšali. Zlomeninu (takú jednoduchú) si zhojil sám (no, sám ako sám, pomáhali mu) a raka - prerušil sa kontakt, tak neviem ako to dopadlo. Snáď dobre... Ale viem, nedá sa všetko riešiť doma. Najlepší doktor je prevencia 😉 a potom vďaka za poznatky, čo majú doktori a vďaka, že Dr robia svoju robotu.
Tragédia, že akurát veľa ľudí - buď s mini vzdelaním alebo aj s x titulmi - sa riadia podľa toho, čo už hodinu čítajú na nete a doktori o tom nevedia alebo nechcú vedieť...

A ja som písal o takých Dr (všetka úcta), čo nasilu predpíšu aj keď len analgetiká, keby náhodou...
01.07.2020 - 12:06:19
01
lapaloma Adminovi by som poradil nevenovat takymto pripadom prilis vela z mozgovej aktivity/kapacity.
Ine by bolo ak by dotycny porusil nejake predpisy,..
01.07.2020 - 12:09:44
02
v princípe neporušil ... ale skákal potom okolo neho jeden PC technik, my ako kolegovia sme počúvali jeho výlevy, musel byť zrušený z nejakých služieb a teda ich musí mať niekto iný, ... a vypisuje sprosté incidenty a žiadosti do SD, ktorými sa zase niekto musí zaoberať ... a potom, že nepi v práci!
01.07.2020 - 12:15:30
00
Nahadzal som si to tam nasledovne:
- mesacny prijem 2400 eur (15x8x20)
- nezdanitelna cast (Jährlich Steuerfreibetrag): 0 eur - nechcelo sa mi citat tu dlhu vysvetlivku :)
- danova trieda: 1 (slobodny, bez deti)
- clen cirkvi: nie
- vek: 26
- nastavenie poistenia som nemenil

Vyslo mi, ze by mi ostalo cca 1619 eur. Neviem posudit, ci je to dost, ci malo, lebo momentalne nemam polovicnu, ani dvojtretinovu mzdu v cistom. Ale su tam zas ine benefity a je to pre bikera mozno "praca snov"...a mozno som to blbo nastavil :D
01.07.2020 - 12:20:54
00
lapaloma Evidentne mu to nastaveny system dovoluje. Ked uz budete pit, dajte hlavy dokopy a pouvazujte nad systemovymi zmenami. :-)
01.07.2020 - 12:56:44
00
toto je vyhoda prace v agilnom prostredi (ale skutocne agile, nie len "akoze"). Mali sme par takychto pripadov, pokial clovek opakovane dostaval od zvysku scrumoveho teamu negativny feedback, tak sa najpr. cca pol roka-rok pracovalo na jeho zmene. Pokial neprisla - goodbye.
01.07.2020 - 13:35:30
01
misoR napísal:
Nahadzal som si to tam nasledovne:
- mesacny prijem 2400 eur (15x8x20)
- nezdanitelna cast (Jährlich Steuerfreibetrag): 0 eur - nechcelo sa mi citat tu dlhu vysvetlivku :)
- danova trieda: 1 (slobodny, bez deti)
- clen cirkvi: nie
- vek: 26
- nastavenie poistenia som nemenil

Vyslo mi, ze by mi ostalo cca 1619 eur. Neviem posudit, ci je to dost, ci malo, lebo momentalne nemam polovicnu, ani dvojtretinovu mzdu v cistom. Ale su tam zas ine benefity a je to pre bikera mozno "praca snov"...a mozno som to blbo nastavil :D


napisal si to dobre :-), Steuerklasse 1 je peklo :-), pri tomto prijme sa to este da, je tam evidentne vela ulav.
Steuerfreibetrag su napriklad naklady na cestu do zamestnania ak si pendler, naklady na vzdelavanie, literatura, nie som si isty, ci tam nejde napr. aj poistenie auta (samozrejme ak ho mas na DE znackach - mal by si najneskor do 6 mes. zmenit znacky na DE (v DE ale na to kaslu, nie ako vo svajci, kde by ta sused udal :-) ).
Ak by si napriklad danovakom preukazal, ze centrum tvojho "zivotneho" zaujmu je SK, a v nemecku len robis, da sa dat do nakladov aj najom :-).
Dalsia vec v DE, danove priznanie ti nerobi zamestnavatel, robis si ho povacsine sam (resp . danovy poradca).
To mas dalsich 300-400 euro naklad, ale vedia ti vratit relativne pekne sumy.

Ci je to dost, hmmm zalezi od toho ake moznosti nas na SKK a kolko by si za porovnatelnu pracu dostal tu.
Dalej kde byvas, kolko mas najom + energie atd....
Treba si to porovnat takto.
Zase ak ta bavi bikovanie, park mas zadarmo, vikend volno.
01.07.2020 - 14:14:51
01
Take tie "detaily" typu byvanie, jedlo, kupa veci beznej spotreby, cestovanie atd. celkom slusne ten prijem skresu. Ale to hlavne - treba vydrzat kopat 20 dni mesacne. Aj ked pecie, aj ked chcije. Ako letna brigada na mesiac - dva pre studenta celkom fajn, aj mozno nieco pojazdi ak bude po tyzdni kopania vladat :), ale dlhodobo je to celkom pakaren. Nieco ako novodobi kopaci kanalov.
01.07.2020 - 14:21:39
07
lapaloma napísal:
... teda čo s takým robiť okrem poslať ho k psychológovi?

Toto je na psychiatra, nie psychológa, nejaká z paranoidných psychóz.
Mám kamoša čo tak dopadol. K cvokoušovi sme ho posielali už roky, nakoniec sa tam dostal tak, že z paranoje začal mať (alebo si namýšľať) psychosomatické problémy. Tak si ho nechali opakovane na pozorovaní v nemocnici a keď ho prepúšťali s tým, že mu fakt nič nie je (po vyšetreniach, po ktorých si každý normálny rozmyslí, či ešte bude simulovať) a on ich obvinil, že samozrejme že mu je, len oni mu to taja, vypustili naňho krakena zo psychiatrie a vsjo jasno.
Akurát teda nemôže vykonávať pár činností a musí poctivo zobať antipsychotiká.
01.07.2020 - 14:36:58
00
tento náš už psychiatrický pacient je ... čas od času sa ***** na pár mesiacov PN :) akurát vedenie to akosi nemá záujem riešiť, viete ako ... takého a takého príbuzný
01.07.2020 - 14:42:20
00
takze aj preto dostal admina pozname.. u nas v zasade nikomu sa admin nedava, ak hej nech si to vybavi cez sefa co po vacsine nevide. ale mame samozrejme aj par takychto pripadov.
01.07.2020 - 16:22:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up