jeffsy 29. 2018 a starsie, maju anti-squat (pri 32z prevodniku) nizsi ako sucasny model. sucasny model nema vyslapmi absolutne ziadny problem. ale aj na starsom sa dostanes blizko 100% AS ak das napr. 30z oval. takze do kopca je to uplne bez problemov aj pri otvorenom tlmici (vacsinou netreba prepinat ani na trail)
Ripmo je vela muziky za megavela penazi, ak chces mat vybavou/vahou podobny bajk ako u YT, bude to o peknych par stoviek drahsie.
btw. preco si ludia stale myslia ze 4cap, virtual alebo akykolvek iny typ odpruzenia hupe/nehupe? ved vzdy ide o to ako je konkretne odpruzenie navrhnute. to co vies dosiahnut u virtualu, vies dostat aj od 4capu atd. ( viac napr. tu https://www.youtube.com/user/andrextr/videos)
03.07.2020 - 11:17:14
02
bude to znieť divne :D ale mňa musí dosť osloviť aj samotný vzhľad bicykla (rámu) :D nie je to aspekt na základe ktorého by sa malo vyberať, ale keď človek jazdí vela tak určite je to lepší pocit ak jazdí na bajku ktorý sa mu páči aj dozajnovo. Carbon som nikdy nemal, preto zvažujem aj tú alternatívu i keď moj full ma aktualne hmotnosť nejakych 15kg tak ak bude masivny karbon s 36 vidlou tak tam s tej hmoznosti o vela menej i tak nedostanem, no stále vo mne niekde ostáva obava na poškodenie karbonu. YT sú dizajnovo aká dezert pre mňa, na to že sa to považuje za "lacný" nadupaný bike. Ešte taká úvaha, oplatí sa počkať kým predstavia výrobcovia nové modely? kedy to tak býva? cez zimu?

Diky za odpovede
03.07.2020 - 13:21:11
00
Ci sa oplati pockat, to nikto netusi. YT predstavuje biky v januari/februari. Ram bude na 100% totozny s tohtorocnym, resp. minulorocnym. Jedine, co sa moze zmenit, je vybava (mozno pribudne aj nieco s 12s SHIMANO, tento rok nie je nic okrem DECOY) a cena (k horsiemu, kedze dnes je standard SX/NX na bikoch cez 3K).
03.07.2020 - 13:36:25
00
Djexpres celý bajkerský život som jazdil na hliníku, ale posledné roky mám karbón a iný ako karbón rám by som už nechcel. A vôbec mi nejde o tuhosť, pruženie alebo iné vlastnosti materiálu. Okrem váhy, čo sa mi páči, tak sa mi práveže páči to, že keď padnem a nebodaj nalomím, zlomím, alebo inak poškodím rám, tak zanesiem do opravy a DÁ SA TO OPRAVIŤ, na rozdiel od hliníka. Zlomil som 2 hliníkové rámy a toto je hlavný dôvod prečo už iba karbón. Zváž to. Okrem ceny samozrejme, ale ak máš možnosť si vybrať, vezmi aj tento pohľad do úvahy.
03.07.2020 - 13:55:13
03
Dublinboy dufam ze vies ze na tvojom bajku je spodna cast zadnej stavby z hliniku? to je prave ta cast ktora pukne najcastejsie :)
03.07.2020 - 14:02:00
01
YT ma vypredaje pravidelne november/december obvzlast pre 27.5". Treba ale ratat, ze niektore velkosti su prec ani sa nenazdas...
03.07.2020 - 14:22:20
00
Ja si príliš vyberať nemôžem.... mám dva metre a tie najväčšie velkosti rámov sú vždy vypredané u všetkých výrobcov :-/
03.07.2020 - 14:23:34
00
Nekupuj túto sezónu bajk, nemá to zmysel lebo aj tak naňho budeš čakať do konca sezóny pomaly... Jedine že kúpiš z kamennej predajne
03.07.2020 - 14:28:49
00
Tak JEFFSY Pro Race 29 v XXL maju skladom, na JEFFSY Pro 29 v XXL a v ciernom prevedeni by cakal cca mesiac. Ale nepise nic o rozpocte, ak chce CF COMP 29, tak mu asi neostane nic ine, ako pockat na nove modely.
03.07.2020 - 14:36:04
00
@pol haha viem, a viem že to často puká, na jednom sa mi to už stalo, takže ďalší rám bude určite celokarbón :) Ale zas je rozdiel keď máš tenké trubky a nejaké macandy čo niečo vydržia.
03.07.2020 - 14:38:04
01
Kiwinator16 - u mna nie je koniec/začiatok sezoný, ja jazdím stále :-) akurát cez zimu sa to prekrýva s lyžami a skialpom a v podstate mi to nejak neponáhla :-) ja mám na čom jazdiť len som nejak zachcel niečo novšie :-)

clxno1 - no je to palka ale ak by som mal byť s tym bajkom spokojný na dalších aspoň 8 rokov tak to nejak predýcham, zasa tam je sedlova trubka 48,5cm to som mal aj na spešli a zdalo sa mi to rámovo malé aj ked je pravda že pri teleskopickej sedlovke sa to nejak dorovná, teraz mam teleskopku 175mm a je zasunuta dostatočne hlboko ale na spešli som ju mal až na max dovolenu hranicu a nemal som z toho dobrý pocit... a pri karbone :D aby som sa neurval dozadu

avšak stále hladám nejakú alternatívu k jeffsymu, napr pozeral som aj po Cube Stereo 150 C:68 TM 29
03.07.2020 - 14:51:26
01
clxno1 napísal:
Tak JEFFSY Pro Race 29 v XXL maju skladom, na JEFFSY Pro 29 v XXL a v ciernom prevedeni by cakal cca mesiac. Ale nepise nic o rozpocte, ak chce CF COMP 29, tak mu asi neostane nic ine, ako pockat na nove modely.


Jasné no, jeffsy pro race ale pri takej cene že 5,3k by som teda išiel už ja osobne do niečoho iného ( napr. ibis ripmo,mojo hd5 )... a jeffsy pro sa mi teda vobec nepáči v tej výbave za ta 3,9k ... YT dáva naozaj rok čo rok horšiu výbavu :/ každopádne záleží na jeho rozpočte ako píšeš

Djexpres: rozumiem samozrejme, pozri žijeme len raz tak si treba dopriať ak nato človek má :) ja som tiež zainvestoval a moj bike ma momentálne vyššiu hodnotu ako moje auto :D Inak Cube sú natom dosť zle čo sa dostupnosti týka.
03.07.2020 - 14:51:36
00
Ahojte ešte idem otravovať :D capra shred 29 je teraz za brutal cenu, akurat ze je to hlinik a nie carbon, co sme sa bavili o tej velkosti ze potrebujem XXL ram, tak u capra je sedlova trubka dokonca este o pol centi vyssie ako u jeffsyho...

tak dilema... co by bola lepsia varianta? Jeffsy 29 race pro (5300e) alebo Capra Shred 29 (3500e) (hlinik vs carbon) ta capra bude asi aj tazsia kedze ma 38 vidlu a pruzinu.

Dik za nazory

https://enduro-mtb.com/en/new-yt-capra-shred-2020/

Prílohy:

2020670.jpg
2020670.jpg 307.52 KiB thumb_up1thumb_down

13.07.2020 - 12:33:27
00
capra shred je trosku marketingovy nezmysel. Na jednej strane je primarne urceny pre bikeparky vzhladom na komponenty a vahu a na druhej strane tam hodia 52z dozadu. Ale suhlasim, ze vzhladom na komponenty a ostatne modely YT ma tento celkom v poho cenu
13.07.2020 - 12:36:53
00
Budes kazdy tyzden v Kalnici a bajkparku? Jazdis freeride? Chodis na SPEN alebo ine ENDURO sutaze? Potom by to davalo zmysel. Pozri si ten popis ktory maju YoungTalents na ich stranke, je to urcene na velke skoky, na brutalne zjazdy a podobne vylomeniny.
Alebo si spomen na to Special Enduro co si mal. Lebo toto je to iste. 15-16kg tipujem v hliniku, ale zas vyslapes s tym hodne. Cokolvek nad 50km bude nasilu, nad 60km utrpenim.
Toto nie je trailovy bajk. Keby mal aspon nizku vahu, tak ti na traili nebude vadit, ale toto je tank urceny dolu kopcom.
13.07.2020 - 12:57:29
07

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up