Hej zuby boli ok, to blbo vidno na tej fotke, len tam je vazelina.
05.05.2020 - 11:25:00
00
Ten ratchet systém je jedine dosť zadrbaný. To, že odpadol pri nahadzovaní to urobil dobre, lebo si sám pýtal asi údržbu :) potom aj to prešmyknutie na ťažkom prevode sú tiež také varovania, že je niečo zlé. Mne chalan čo mi predával kolesá aj s tým orechom hovoril, že je to veľmi citlivé na typ a množstvo vazelíny. Že keď jej tam je veľa, tak to dokáže prekĺznuť pri riadnej záťaži. Tu vyzerá, že je tej vazelíny naozaj hodne a ešte k tomu je aj patrične už znečistená. Celé by som to vyčistil a dal tomu novú vazelínu. Malo by sa dávať jemne na záberové zuby a potom na vonkajšie ozubenia...keď tam toho dáš málo, tak to ide mega hlučne, keď veľa, tak to občas na ťažkom prevode prekĺzne. Treba popozerať inštruktážne videá DTswiss.
05.05.2020 - 12:11:04
01
Pozriem tie videa dtswiss a spravim udrzbu. Dik za tip. Ten ratchet ma 700km ;) nikdy nebol v bahne, ani na wapke. 2x som umyval ten bike velmi jemnou sprchou. Tiez ma prekvapilo co je to take cierne. Mne to nepreklzlo v tom ratchete, mne prehadzovacka v zatazi prehodila o jedno vyssie. Vsimol som si ze zas mi rozhasili vzdialenost prehadzovacky od najvacsieho kolesa, je tam asi 4mm vyssie ako by mala byt. Neviem ci to to moze mat na to zvplyv, nastavil som to znovu a uvidim.
05.05.2020 - 13:00:33
00
Môže byť. Mne sa to tiež ukazuje tak, že ten ratchet je potrebné tak po max mesiaci, alebo 1000 km vyčistiť. Originál vazelína je červená a po pár jazdách je takto čierna a celé to začne ísť hlučne, alebo preskakovať. Teraz som si naozaj dal už námahu a prstom som jemne premazal každý jeden zub tých ozubení, tak to ide o dosť lepšie. Je to citlivé, ale zas na jazdenie je to špičkový systém. Ešte ako to nahadzuješ, tak to tam dobre zatlač....tam na tej koncovej zátke je taká gumička a tá by to mala na oske fixovať a potom keď to dotiahneš , tak by to malo sadnúť a držať polohu. Ale skôr to vyzerá, keď ti menili zadnú stavbu, tak to jednoducho nevyladili asi - vykašľali sa na to.
05.05.2020 - 13:09:12
00
Mne nemenili zadnu stavbu ale cely ram. Mam to teda normalne pre istotu cele zhodit (aj kazetu odmontovat dat dole tu utahovaciu maticu) alebo staci len vykliknut, vycistit, namazat a nakliknut? Vazelinu mam len tu shimano premium (taka kriklavozelena) snad bude ok aj na toto.
05.05.2020 - 13:54:51
00
nič tomu nie je, to že vypadne orech s ratchetom je "normálne"...mne sa to stalo aj pri 9 kolovej kazete, ktorá je raz tak ľahká ako táto XT...nabudúce si na to dáš pozor...kľudne tam šupni tú Shimano vazelínu, nasaď kazetu, koncovku ti tak či tak stiahne rám na maximum...
05.05.2020 - 13:58:02
01
Neviem čo by to v tom systéme urobilo, ale DTswiss má predpísanú na ten ratchet len túto vazelínu : https://www.suncycle.sk/sk/produkt/vazelina-dt-swiss-special-grease-ratchet-system-20g/1513
Čo sa stane pri používaní inej netuším. Stačí to celé aj s kazetou stiahnuť a namazať, netreba na to nijaké náradie. Ale s tou vazelínou treba opatrne. Možno tu niekto bude vedieť poradiť či aj iná tam môže ísť a čo sa môže stať, keď sa tam nedá. S týmto nemám skúsenosti.
05.05.2020 - 13:59:04
00
ja som to vždy mazal zeleným Finishlineom, čo je len olej a nič tomu nie je...tie kolesá majú vyše 10 rokov... :)
05.05.2020 - 14:19:10
03
Ako tak tu o tom píšeš, tak pozerám nejaké info, že čo to vlastne je za vazelínka a skutočne ľudia používajú normálne mazivo na retiazku a rôzne vazelíny. Skôr to menia podľa podmienok...zima - leto. Asi to aj ja vyskúšam. Lebo mne sa tiež nezdá tá DTswiss vazelína ako nejaký zázrak...Skôr možno tam dávať naozaj kvalitný olej a možno častejšie. Zdá sa mi to ako dobrá alternatíva. Už mám tých ratchetov viacej ,tak môžem testovať :) ??
05.05.2020 - 14:53:57
00
So Shimano wet lube je to v lete dost hlucne (na moj vkus), v zime ako-tak. Ale ked som zmenil ratchet na cinsky 54zubovy, radsej som kupil aj origo vazelinku. Desat eur za 20 gramov je sice dost drahy spas, ale pri tom, ako malo tam toho maziva staci (a to nim nesetrim kedze preferujem ticho), to aj tak vydrzi veky- pri svojej vazelinke udava DT servisny interval rok, pri "extremnych" podmienkach 3 mesiace. A ja uz som lenivy vela servisovat.
05.05.2020 - 21:17:11
00
Skúsil som zreklamovať zadné koleso na Neurone Al7 . Skoro po každom výjazde boli špice povolené,praskalo to v kolese. Dnes som dostal odpoveď z canyonu ,že to možem poslať ,že je to na reklamáciu.
Začalo sa mi uvolňovať zadné koleso. Neviem či to bude nejak súvisieť s tým nepodareným kolesom ,alebo to je další problém. Pred výjazdom je koleso riadne dotiahnuté ,večer po návrate sa s ním dá jemne pomykať, niekedy je následné dotiahnutie aj na dva - tri otáčky.
Nemal niekto podobný problém?
15.05.2020 - 21:58:48
01
Nazdar chcem sa podeliť o skúsenosť s reklamáciou môjho Canyon strive CF 6.0 2019.Počas jazdi som započul praskanie zo zadnej stavby tak som to rozobral a zistil som že puzdro ložiska zadného čapu pri kazete ma takú vôľu že ložisko mi odtiaľ vypadlo po odšrobovani skrutky. Nafotene a okomentovane som to odoslal na českú podporu Canyon kde po dvoch dňoch komunikácie mi odpísali že reklamácia je uznaná a objednávajú nový rám z nemecká po týždni a pol mi napísali že ho môžem odoslať a na druhy deň u mňa už bol kuriér na prevzatie bajku. O týždeň mi prišiel splátky s vymeneným celým rámom aj keď stačili vymeniť iba zadnú stavbu. K tomu mi plus nastavili riadenie a vymenili bovdeny. Takže podpora pri reklamácií zo strany Canyon popiči ?
16.06.2020 - 07:36:43
012
Toto môžem len potvrdiť. V podobnom duchu prebiehala aj moja reklamácia. Reklamoval som prasknutý rám na 5 rokov jazdenom bajku, viď vlákno Demolácie.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1594830.html#p1594830
Absolútne profesionálny prístup. Dokonca mi dali presne rovnaký rám, neviem síce kde ho vyhrabali. Reklamáciu som nahlásil 4.5., a už 27.5. som prevzal od kuriéra preskladaný bajk na novom ráme.
16.06.2020 - 10:08:17
02
Caute chalani. Zistil som se mam na Luxe volu v lavom zadnom cape. Konkretne ked silovejsie slapem tak tam nieco lupoce. Ked som zastavil a hybal zadnym kolesom do stran tak to ide odtial a pri takomto pohybe citit jemnu volu. Ta vole je medzi vahadlom a tou cervenou nohou. Skusim to asi najprv dotiahnut ale neviem sa tam dostat klucom. Ako to rozobrat tusite ? Tipujem ze asi zhodit tlmic ako sa to preklopi do opacnej strany pojde sa mozno k tomu dostat. Alebo treba dat dole aj vahadlo? Ma s tym niekto skusenosti prosim ?

Vdaka!

Prílohy:

IMG_20200705_104345.jpg
IMG_20200705_104345.jpg 778.02 KiB 2 thumb_up0thumb_down

05.07.2020 - 10:58:31
00
Vahadlo na Luxe tu prdlo viacerým ľuďom, odporúčam pohľadať na fóre príslušnú tému ;)
05.07.2020 - 11:16:47
00
keyboard_arrow_up