bimjeam nie, nie, ja nemam prdnute vahadlo, mam len volu v tom cape na obrazku.
05.07.2020 - 12:21:32
00
musis odpojit tlmic, potom sa k srobu capu dostanes. podla foo sa zda ze ti vylieza lozisko zo zadnej vzpery. to moze byt len volny srob capu. asi by som to rozobral adal lozisko na miesto (ak je posunute) a az potom utiahol . pozor na utahovaci moment.
05.07.2020 - 13:15:52
00
Sfukni tlmič, vytiahni ho a cele ti to klesne "dole" a možeš to rozobrať, horšie na tom je, že tam nedostaneš momentak a my sme to dotahovali imbusakom len tak bajočko, chcel by som vidiet ako to robia tí baklažáni v nemecku na linke alebo tí fušeri v českom canyone keď menili rámy v rámci reklamacie, tak som mal pocit že čapy neboli dotahovane vobec momentakmi
05.07.2020 - 17:26:43
01
kondvi ahoj. No presne. Sfúkol som ho. Aj tak to tam bolo nejaké moc napružene a odlúpil som si farbu tam ako tlmič chytený do rámu. Šťastný deň... Keď som potom preklopil vahadlo do druhej krajnej pozície tak som zistil že tam tiež nedám imbusák. Skoro ma d*blo. Tak som to zas celé poskladal a musím si kúpiť imbus s tou guľovou hlavou aby som to tam vôbec dal. Pozeral som dosiahnutia iných šróbov, a vahadlo bolo o 2Nm viac dotiahnuté. Tak som to aspoň dal do predpísaných momentov a hento budem ešte raz musieť skúsiť keď budem mať náradie, ale strašne by ma zaujímal postup ako sa mi to má podariť utiahnuť momentovým kľúčom. Debilný systém to je.
05.07.2020 - 18:05:46
00
Nepamätám si to moc dobre lebo ja som to mal rozobraté asi vo februári ale mám pocit keby kúpiš taky skrátený imbusak alebo doma z normálneho spilis by si ho tam nenapchal?
05.07.2020 - 18:54:12
00
marek73 napísal:
kondvi ahoj. No presne. Sfúkol som ho. Aj tak to tam bolo nejaké moc napružene a odlúpil som si farbu tam ako tlmič chytený do rámu. Šťastný deň... Keď som potom preklopil vahadlo do druhej krajnej pozície tak som zistil že tam tiež nedám imbusák. Skoro ma d*blo. Tak som to zas celé poskladal a musím si kúpiť imbus s tou guľovou hlavou aby som to tam vôbec dal. Pozeral som dosiahnutia iných šróbov, a vahadlo bolo o 2Nm viac dotiahnuté. Tak som to aspoň dal do predpísaných momentov a hento budem ešte raz musieť skúsiť keď budem mať náradie, ale strašne by ma zaujímal postup ako sa mi to má podariť utiahnuť momentovým kľúčom. Debilný systém to je.


Možno ti ušetrím robotu.Ak chces utiahnuť to vahadlo od tlmiča k zadnej stavbe tak tí to nepôjde.je tam iba klzne puzdro.Tzn. že v tom vahadle je iba zapustený otvor a tá skrutka tam nemá závit iba hladkú plochu ktorá sa zasunie do toho otvoru.
Skús zatlačít na to z boku a ta medzera by sa mala presunúť na druhú stranu (pravú)
Je to voľné uložené.Niekde som to aj čítal (asi CZForum)
To sú skúsenosti s mojím Luxom.
Lux často puka od osi zadného kolesa.Demontovat očistiť dosadzacie plochy od prachu aj na nábojov a látkach a jazdiť.
06.07.2020 - 07:49:39
01
zino1 napísal:
Možno ti ušetrím robotu.Ak chces utiahnuť to vahadlo od tlmiča k zadnej stavbe tak tí to nepôjde.je tam iba klzne puzdro.Tzn. že v tom vahadle je iba zapustený otvor a tá skrutka tam nemá závit iba hladkú plochu ktorá sa zasunie do toho otvoru.
Skús zatlačít na to z boku a ta medzera by sa mala presunúť na druhú stranu (pravú)
Je to voľné uložené.Niekde som to aj čítal (asi CZForum)
To sú skúsenosti s mojím Luxom.
Lux často puka od osi zadného kolesa.Demontovat očistiť dosadzacie plochy od prachu aj na nábojov a látkach a jazdiť.


Presne tak, je to voľne uložené a tá medzera sa dá rukou vystrediť ak ti to opticky vadí.
K pukaniu to isté, zadná os a pätka je citlivá na nečistoty, vyčistiť + vazelína.
06.07.2020 - 09:56:20
00
Este jedna poznamka. Co ma zaujalo, ked som zhodil sroby z vahadla (tie ktorymi je uchytene do ramu), cele to bolo este na loziskach a bola tam vsade nie vazelina ale taky bledo modry smyklavy suchy sajrajt, skor taky praskovy ale smykalo sa to. Co to bolo nejaka sucha verzia vazeliny netusite ? Lebo celkom super vec lebo to nic nelepilo na seba. A bolo to kupodivu ciste, nebol v tom okrem toho ziaden sajrajt.(ziadne blatko a strkopiesky, prach) . Aj loziska boli tym ogebrene. Skoda ze som to neodfotil. Este som si vsimol ze ako to vahadlo sa hybe okolo ramu a zrejme koleso tam mrskne nejake blato tak to pekne ohobluje ram, mal som tam nalepil ochrannu foliu.

Prílohy:

Komentár súboru: trochu obdraty ram z bordelu
IMG_20200705_153020.jpg
IMG_20200705_153020.jpg 575.4 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: trochu obdraty ram z bordelu
IMG_20200705_152910.jpg
IMG_20200705_152910.jpg 668.45 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Preklopene vahadlo do druhej krajnej polohy
IMG_20200705_152533.jpg
IMG_20200705_152533.jpg 714.82 KiB thumb_up0thumb_down

06.07.2020 - 10:01:12
00
https://www.youtube.com/watch?v=Qv98NWu-dF0&t=9s

pravdepodobne to je tak riesene u vsetkych prepakovaniach tohto typu pri modeloch 2020. Ak som spravne rozumel, tak na minulorocnych tam boli nejake plastove vlozky ci co. Zvazujem Neuron CF 9.0, alebo Neuron: ON 8.0, ale nefim nefim po zhliadnuti tohto videa.
06.07.2020 - 22:29:03
02
FYI - moja skúsenosť zatiaľ
V sobotu 4.7.2020 zlomený, dnes uznali reklamáciu.
Budem nedočkavo čakať :D

Edit: Príspevok v demoláciach: https://www.mtbiker.sk/forum/post1617235.html#p1617235


Service Center | Canyon Bicycles GmbH
10:08 (pred 3 hodinami)
komu: mne

Dobrý den,

reklamace rámu byla uznána a rám vám bude vyměněn za nový v rámci 4 leté garance na rám.

Jakmile nám rám dorazí, tak vás kontaktujeme a domluvíme se s vámi na vyzvednutí balíku s kolem pro výměnu rámu, je nutné aby byla přestavba provedena u nás vyškoleným technikem.

Jelikož se jedná o reklamaci v rámci naší dobrovolné záruky je přestavba rámu zpoplatněna částkou 50€, v této částce je zahrnuta přeprava kola k nám a zpět k vám a také nová řadící lanka.

Prílohy:

IMG_20200704_105608.jpg
IMG_20200704_105608.jpg 1.7 MiB thumb_up1thumb_down

08.07.2020 - 13:16:25
015
S akým dropom je sedlovka SI KS LEV na Luxe ? 125 alebo 150? Aký máte insert - zasunutie sedlovky v ráme ?
Dik.
09.07.2020 - 08:44:12
00
Update k mojmu predchadzajucemu prispevku -> vyzera to na ojedinelu vyrobnu chybu -> https://www.youtube.com/watch?v=R-EYn5sk78I (tipek poslal bike naspat a asi dostane novy)
13.07.2020 - 16:36:13
00
dnes som nasiel pocas kontroly biku volu (na oboch stranach, nie velka, ale je to dost citit) v uchyteni tlmica o zadnu stavbu (dufam ze to pisem dobre). Vsimol som si to pri zdvihnuti biku a nedalo mi to, tak som poguglil. Relevantny post som nasiel az tu na mtbiker fore, vdaka Brcinskij za video. Bike (spectral:on 7.0 2019) mam 6 mesiacov, asi 800 km.
Viete niekto s rovnakym bikom skontrolovat, ci tam mate tiez tu volu? Asi to nebude v poriadku.
Reklamacia teraz uprostred leta, nic moc teda.....

Prílohy:

canyon_vola.jpeg
canyon_vola.jpeg 449.43 KiB thumb_up0thumb_down

29.07.2020 - 19:59:46
00
Neni zac za video, rado sa stalo. Ak tam mas volu, tak to asi fakt nebude uplne OK. Ja mam objednany Neuron CF 9.0 a zaujimalo by ma, ze ci to prepakovanie riesia vsade rovnako, lebo mam taky pocit, ze ten diel medzi tlmicom a ramom je vsade rovnaky u tohto typu uchytenia pod hornou trubkou. Asi by nebolo logicke keby mali 2 druhy. Ak ano, tak fakt neviem, ci ist do toho a riskovat potom patalie s reklamaciou, ktore ako vieme su u direct salu vzdy zdlhave. Vela stastia martinebr, snad to rychlo vybavis.
29.07.2020 - 22:21:46
00
Ten diel vyzerá byť rovnaký na neuron:on aj spectral:on, neuron al wmn, teoreticky aj neuron cf, nie je to tam dobre vidno. Dnes ráno som to nahlásil formulárom, zajtra volám.
30.07.2020 - 21:46:47
00
keyboard_arrow_up