Ako som si chválil mapy.cz, teraz (aspoň na web verzii) veľká časť trasy "lesom na pankáča", žiadne cesty, ešte aj zmizli oficiálne cyklotrasy, dokonca aj cesty ktorými viedli. Nie je na mape ani cesta, ktorá je viac asfaltka ako poľná, celé zle. Mapy.cz boli super jednoduchá, praktická, offline aplikácia s ktorou nebolo treba absolútne nič robiť, nič nastavovať, nič sťahovať, proste len zapnúť, pozrieť a ísť. A to som sa už postupne dal viac na mapu v mobile ako papierovú... Čiže môžem očakávať, že sa to stratí aj z mobilnej verzie :(
05.07.2020 - 23:03:39
00
Vsak sa viaceri dohodnite a napiste im, nech tie lesne cesty NLC pridaju ako extra vrstvu na web aj do apky (idealne aj s typom cesty "cervene","zelene").
05.07.2020 - 23:55:07
00
ja uz som aplikaciu v mobile asi rok neaktualizoval a spokojnost :)
06.07.2020 - 07:48:16
00
zatial som im pisal ze ze ten nesulat web - app v mapach je dost blby a v lese celkom pruser - kedze aj ked si naplanujes trasu cez web a pouzijes v app bez dat tak ti ju preplanuje kedze mapy v app su ine. uz par krat som im pisal ze mi mrzne a pada v ios a nic. venovali sa teraz dost autonavigacii a par kravinam a dost to dorvali - hlavne odkedy spustili sledovanie koli covid19 v CR.
nemat ios tak prejdem asi na locus aj ked je pre mna zbytocne zlozity. navyse mapy.cz maju velku vyhodu ze obsahuju studnicky, pristresky, utilne kopec roznych zaujmovych bodov. nieje to len sucha mapa s cestami a znackami.

ale mimo mapy.cz - v c-kach je v SR riadny bordel - je to teraz dobre vidiet v tych duplicitnych mapach a realita je castokrat este uplne ina. a to znacenie - "za dedinou uz netreba" je tiez take slovenske.
06.07.2020 - 10:46:28
00
Dobre som urobil že som neaktualizoval mapy dlho dlho :D a ako tak čítam pokiaľ si chcem ponechať viditeľné zvažnice po starom v mobile ani tak skoro neurobím :) Ak budem plánovať cez PC nejaký výjazd a študovať trasu tak opäť naskočím na cmaps.gpsteam.eu tam sú stále vrstvy NCL_SK a NCL_SK_jtsk v perfektnom stave. Dúfam že mapy.cz to časom upravia ako bolo po starom.
06.07.2020 - 11:22:12
01
infinitipp napísal:
Dúfam že mapy.cz to časom upravia ako bolo po starom.

Ten stary stav nie je zrovna idealny, lebo nerozlisuju typ lesnych ciest (cervene - hlavne, zelene - vedlajsie) + su tam asi aj ine data ako od NLC.
Ja mam mapy.cz skor ako zalohu, takze to moc neviem posudit, ale napr. marvel98 to pred par dnami spominal tu: https://www.mtbiker.sk/forum/post1616627.html#p1616627
06.07.2020 - 11:46:53
00
Na lesné cesty netreba žiadne farby preboha, mapa má byť prehľadná a jasná (keď som videl nejaké vaše screeny z locusu, tak hrôza niekedy ako to máte nastavené). Mapy.cz mali výhodu v kvalitnom spracovaní terénu, vrstevníc s tieňovaním, orientačné body, zakreslené potoky (to OSM a freemap veľmi chýba, nedá sa v tom orientovať). Síce sa v zobrazení terénu zaostáva za VKÚ a prípadne cykloserver (SHOCart o niečo horší ako VKÚ, ale na podobnej úrovni), ale je to najlepšie dostupné s čím som sa stretol, no len to teraz trochu pokazili. Bol by som aj ochotný si za to platiť, tak ako si kupujem VKÚ mapy. Asi začnem viac používať cykloserver (kedy si som na webe používal len ten, ale ten tiež dopsuli poslednou aktualizáciou, mapy ostali, ale práca sťažená), len to nie je možné offline, papierová mapa je istota. Kým pôjde stará mobilná aplikácia mapy.cz tak budem rád. Z webovej verzie dokonca vypadli niektoré orientačné body ako rozhľadňa napr, rozhľadňa, niektoré rázcestníky, to som nečakal že takéto body sa proste vymažú. Zas zopár ciest a chodníčkov a značiek je pridaných (asi podľa OSM) ale to ťažko vykompenzuje túto zmenu...
06.07.2020 - 12:36:28
00
rastrová mspa z cykloserver je offline...
06.07.2020 - 12:58:43
00
milos21 nic nemazali - presli na iny typ map. tiez som mal ako orientacny bod jednu horaren a hla zrazu tam nieje. a praveze tie vrstevnice im moc nesedeli - priklad. touto cestou sa dostanem skoro po hreben, kusok potlacim a som na znacke - ten kusok bola totalna stojka - podla vrstevnic takmer rovina. nastastie som si to pozrel na cykloserver a turistickamapa.sk lebo sa mi to nezdalo.
Palo TT mapy.cz rozlisuju lesne cesty podla typu ciar - ciarkovana su vedlajsie a plna s bielou vyplnou hlavne a plna so sedou lesny asfalt. len musis zoomovat a nie vzdy to sedi s realitou
06.07.2020 - 13:09:54
01
Stále to bolo najlepšie takto jednoducho dostupné, asi na 3. mieste po VKÚ a SHOCart :)

vladoPN a ako to stiahnem na offline verziu webu? Neviem o tom že by mali aplikáciu na spôsob mapy.cz :?:
06.07.2020 - 13:26:40
00
milos21 napísal:
Stále to bolo najlepšie takto jednoducho dostupné, asi na 3. mieste po VKÚ a SHOCart :)

vladoPN a ako to stiahnem na offline verziu webu? Neviem o tom že by mali aplikáciu na spôsob mapy.cz :?:

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.phonemaps
teda dúfam, že máme na mysli to isté...
06.07.2020 - 14:36:57
01
To mi nepomôže, ani neviem či niečo na iPhone existuje, zatiaľ som nič iné ako VKÚ a mapy.cz nepotreboval...
06.07.2020 - 17:11:59
00
Gusto0 napísal:
milos21 nic nemazali - presli na iny typ map. tiez som mal ako orientacny bod jednu horaren a hla zrazu tam nieje. a praveze tie vrstevnice im moc nesedeli - priklad. touto cestou sa dostanem skoro po hreben, kusok potlacim a som na znacke - ten kusok bola totalna stojka - podla vrstevnic takmer rovina. nastastie som si to pozrel na cykloserver a turistickamapa.sk lebo sa mi to nezdalo.
Palo TT mapy.cz rozlisuju lesne cesty podla typu ciar - ciarkovana su vedlajsie a plna s bielou vyplnou hlavne a plna so sedou lesny asfalt. len musis zoomovat a nie vzdy to sedi s realitou



mapy.cz po novom používajú v SR dáta z OSM, v CZ majú svoj vlastný zdroj... Preto ak chceme mať čo najkvalitnejšie mapy na Slovensku, tak každý môže priložiť ruku k dielu a nebyť len používateľom... Či je cesta asfalt alebo poľná, prípadne iné jednoduchšie úpravy môže každý realizovať cez OpenStreetMap.org..... Stačí sa len registrovať a niečo málo si o tom prečítať ako sa to robí, prípadne to nahlásiť používateľom čo tam sú registrovaní a doplnia to...prípadne aj tu by sa to možno dalo nahlasovať do príslušnej témy, ak tu sú nejakí upravovaci :-)
07.07.2020 - 08:02:45
04
Uz som tu daval vyzvu na pridavanie gpx, pripadne fotiek. Pripadne do foto vrstvy priamo na freemap.sk

Aktualne zopar userov 1-2 riesi potoky - siet je z katastra. Je to mravencia praca, ale napr. Liptov uz je pekny.
07.07.2020 - 14:39:06
00
Ak má niekto problémy s plánovaním trás na mapách v oblasti Zobora a V. Tríbeča, dajte mi vedieť. Túto oblasť už niekoľko rokov spravujem so zameraním sa na lesné komunikácie.
Práve pred chvíľou som náhodile našiel chybu, ktorá spočíval v tom, že na krátkom úseku lesnej cesty bolo zadané, že nie je povolená pre bicykle. Opravené!
07.07.2020 - 15:03:43
00
keyboard_arrow_up