Vo svete profikov z World Tour dominuju galusky. U hobikov nepretekarov podla mna stale prevladaju duse. U hobikov pretekarov si to netrufam odhadnut.
01.07.2020 - 11:59:55
00
Na tubeless potrebujes speci pumpu. A potom vozis knoty + co2 bombicky + tmel.

Pre prvy cestny bicykel je to celkom polozka a komplikacia na zaciatok
01.07.2020 - 12:31:05
01
Aha, no tak som to fajn odhadol. Planujem totiz cestak ako spestrenie k MTB a teda absolutne nic neriesit - kupit hotove a pouzivat tak ako je. Vyzera to tak, ze cestaky ani nahodou nemaju TLR kolesa, kde by si nalial tmel a hotovo. To je fakt lepsie kupit nahradnu dusu a cau.
01.07.2020 - 13:20:54
00
jachmel Maju napr. giant uz teraz ma standardne tubeless plaste. Kamarat to tak ma
01.07.2020 - 19:48:44
00
jachmel na cesťáku je to trochu komplikovanejšie ako u MTB skrz užšie plášte a vyššie tlaky, ale dá sa. Ja som na druhom pokuse :) Inak, na cesťák sa do popredia dostávajú 28mm (a viac) plášte a tým sa tieto prípadné problémy redukujú. Tiež plánujem tento rozmer pokiaľ reálne nebudú mať 30mm :)

Téma tu: https://www.mtbiker.sk/forum/post1615463.html#p1615463
01.07.2020 - 21:43:31
00
jachmel napísal:
Chalani ako to je s tubeless u cestnych bicyklov, myslim tym rydzo cestaky, nie cyklokros/gravel. Vozia sa viac duse alebo tmel? Pozeram rafiky a plaste a nejak malo je toho TLR ....


jachmel ja som tohto roku prešiel na bezduše na svojej émonde, ktorá mala už v stocku TLR kolesá... včera som išiel akurát výjazd po takej rozbitejšej lesnej ceste (mám 25c) a plášte to prežili v pohode, až som bol prekvapený... už asi seknúť plášť na bezdušákoch chce aj nejakú snahu a menšie defekty zalepí tmel, ktorý by si mal voziť už v plášti...

dofúknem raz za 1,5-2 týždne a tmel plánujem doliať takou špeci injekčnou striekačkou priamo cez ventil raz za 4-5 mesiacov, avšak ak človek dofukuje z "nuly" tak treba tomu jednoznačne vyšší tlak... mám šťastie, že vo firme máme kompresor na 6-8 bar, takže aj to prvotné nafúknutie nie je tragédia... klikne to za sekundu :D

user_id čítal som niekde rozhovor s J. Saganom a keď si dobre pamätám, tak trénuje na bezdušákoch a už aj niektoré preteky na nich chodia, vraj sa to dostáva aj tam do kurzu...
06.07.2020 - 14:38:12
11
Caute, uvazujem nad ziletkou. Nemam vobec predstavu o znackach, geometriach atd. Mam predstavu sadu shimano 105 max. ultegru. Asi by som na kotucoch. Co by ste mi doporuciIi? Chcem co najlahsi bike. Idealne do kopcov... Kolesa by som neskor vymenil za karbonove dodatocne... Chcem to na treningy a aj na preteky. Ide mi o to ze neviem aku velkost. Co som sa pytal aj pozeral nejake tabulky na nete tak vsade sa uvadza 52 velkost. Mne to pride velke.. Meriam 170cm.
06.07.2020 - 15:36:45
00
rastoBA Nenapisal si zakladny parameter a to je rozpocet. Ale tak napriklad na 105ke https://www.canyon.com/cs-sk/road-bikes/endurance-bikes/endurace/endurace-cf-sl-disc-7.0/2396.html

Alebo Di2 ultegra https://www.canyon.com/cs-sk/road-bikes/endurance-bikes/endurace/endurace-cf-sl-disc-8.0-di2/2186.html

Alebo nieco so zavodnejsou geo https://www.canyon.com/cs-sk/road-bikes/race-bikes/ultimate/ultimate-cf-sl-disc-8.0/2157.html
06.07.2020 - 21:29:10
00
Ahojte,

prišiel som si poradu, riešim ako mnohí, svoj prvý bike. Doteraz som jazdil niekoľko rokov na horskej Meride a využíval som ju aj na cestách s trasami + 100 km.
Chcel by som prejsť ale konečne na cesťák, pretože milujem dlhé trasy a chcem sa posunúť. Chcel by som poriadne zainvestovať, takže bike okolo 3000 - 4500€.
Osobne sa mi páčia značky ako Bianchi, Pinarello či Specialized. Ale neviem, či je práve vhodné ísť do týchto značiek z hľadiska pomeru cena/výkon? Som "amatér", toto bude môj prvý cestný bike, takže vôbec neviem po akej značke a po akom type bike pozerať. Ako som povedal, chcem jazdiť dlhé trasy, gravel nechcem, skôr niečo rýchle a ľahké.

Čo by ste mi odporučili? Ďakujem vopred.
07.07.2020 - 08:35:40
01
Za mňa na takéto jazdenie premrštený rozpočet.

Mal by si upresniť čo od toho očakávaš:
1) jazda po rovine? Či radšej kopce?
2) závodnú geometriu? Či pohodlnejšiu?
3) kotúče? Klasické brzdy?
4) potrebuješ na to nahodiť nejaké tašky a podobne?
5) karbón? Hliník?

Aj gravel je rýchly, ak máš vpredu 2 placku a dáš tam cestné plášte.

Ak si ochotný minút 3000€ plus za bike, navštívil by som odborníka, zmerá ťa, vyberie najvhodnejší typ aj veľkosť rámu a nastaví ti správnu posed.
07.07.2020 - 09:01:17
00
adamadelaide napísal:

Zamerne nepisem rozpocet, pretoze je to indiviualne od znacky k znacke a modelu... Viem vsak cca ze sa hybem v rozmedzi shimano 105 az ultegra. Len nechapem co je tolko druhov cestnych bikov... Ten endurace je plnohodnotny cestak?
07.07.2020 - 09:37:43
00
rastoBA Co myslis tym plnohodnotny cestak? Je to cestak s endurance geometriou cize pohodlnejsia ako napriklad ten ultimate co som tam dsl to je zavodna geo
07.07.2020 - 09:40:14
00
Chcem asi taký univerzál, ale väčšinou som jazdil po rovine. Pokiaľ by závodná geometria urobila čo sa týka rýchlosti/výkonnosti nejaký zásadný rozdiel v porovnaní s pohodlnejšiou geometriou, tak asi by som bral závodnú. Čo sa týka bŕzd, je mi to jedno, neviem presne aké sú výhody/nevýhody. Nie, nepotrebujem žiadne tašky. Ide mi o výkon, rýchlosť, posun vpred čo sa týka výkonnosti a zlepšovania sa. Jednoznačne karbón.

To mám samozrejme v pláne, ale chcel by som poradiť konkrétnu značku od niekoho, kto má možno skúsenosti s viacerými a vie mi povedať, aký bike bol pre mňa ideálne.

Ale dík za názor. :)


Jano1987 napísal:
Za mňa na takéto jazdenie premrštený rozpočet.

Mal by si upresniť čo od toho očakávaš:
1) jazda po rovine? Či radšej kopce?
2) závodnú geometriu? Či pohodlnejšiu?
3) kotúče? Klasické brzdy?
4) potrebuješ na to nahodiť nejaké tašky a podobne?
5) karbón? Hliník?

Aj gravel je rýchly, ak máš vpredu 2 placku a dáš tam cestné plášte.

Ak si ochotný minút 3000€ plus za bike, navštívil by som odborníka, zmerá ťa, vyberie najvhodnejší typ aj veľkosť rámu a nastaví ti správnu posed.
07.07.2020 - 09:46:46
01
Co je lepsie do kopcov? Endurance alebo race? Alebo je to jedno?
07.07.2020 - 09:57:24
00
Je to jedno. Najviac zavazia lahke kolesa.


Naposledy upravil user_id dňa 07.07.2020 - 10:03:35, celkovo upravené 1 krát.

07.07.2020 - 10:02:39
00
keyboard_arrow_up