zaujímavý názov vlastne ... slovko rem sa používa napr v cmd scriptoch na ignorovanie prikazu v danom riadku ... možno aj tento "liek" vlastne nerobí nič a je to enem placebo :P (len prosím teraz nech sa strhne flame o tom ako bagatelizujem túto strašnú situáciu)
09.07.2020 - 07:22:00
00
to by si tu musel dat väčší kameňák napr. že vitamín C to istí, radioaktívny graf alebo tak nejak podobne :D a potom to samozrejme všetko aspon 3 x zeditovat
neviem ale ja som počas troch korona mesiacov na home office s megadávkami C - čka odjazdil také tréningy, že druhá vlna korony nech radšej ani nechodí, druhú takú tréningovú vlnu už by som asi nedal :D
09.07.2020 - 08:46:11
00
Dnes 53 a Matelko sa uz na fasbuku vyhraza a vsetkych obcanov ma za nezodpovednych blbcov.
Mohol by to nechat na odbornikov alebo sa aspon s nimi poradit ked uz to tak robil 3 mesiace.
Oni totizto vcera napisali:
"Rastúci počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 v ostatných dňoch je najmä dôsledkom aktívneho dohľadávania kontaktov s pozitívnymi osobami zo strany regionálnych úradov verejného zdravotníctva v SR a cieleného testovania týchto kontaktov. Aktívne vyhľadávanie kontaktov pri epidemiologickom vyšetrovaní, ktoré boli v kontakte s pozitívne potvrdenými osobami, naďalej intenzívne prebieha. Zároveň sa odber klinických vzoriek na ochorenie COVID-19 realizuje aj u suspektných osôb, repatriantov a ďalších indikovaných osôb – a preto je predpoklad, že počet potvrdených prípadov bude ešte narastať."
09.07.2020 - 09:19:57
00
Zo všetkého najviac zaberá na koronu, zavretie obchodov v nedeľu...:)
09.07.2020 - 09:34:11
04
No jo, treba ist este parkrat pojazdit do rakuska skor nez to igy zase zavrie
09.07.2020 - 09:41:44
00
skynet napísal:
Zo všetkého najviac zaberá na koronu, zavretie obchodov v nedeľu...:)


a hned za tym, ako druha najucinnejsia ochrana pred koronou, je zakaz potratov
09.07.2020 - 09:50:21
08
Aké dohladavanie? Veď už je to zase v každom okrese. Proste hranice mali byť otvorené len primárne pre obchod. Je jasné že ten vírus sa rozniesol hlavne cestovaním. Ľudia sú egoisti väčšina chce robit to čo pred vírusom a teda považujú buď počet prípadov ale o samotný vírus za hlúposť. Pokiaľ nebudu plne nemocnice ľudí tak toto budú stále tvrdiť. A možno potom práve takí budú potom poukazovať prečo sa nič nerobilo. Ja som zase pre znovuzavedenie opatrení. Lebo ak sa bude zatvárať znova ekonomika tak nielen že nebudeme môcť cestovať ale nebudeme mať čo do úst.
09.07.2020 - 10:02:22
02
Minikin napísal:
Dnes 53 a Matelko sa uz na fasbuku vyhraza a vsetkych obcanov ma za nezodpovednych blbcov.
Mohol by to nechat na odbornikov alebo sa aspon s nimi poradit ked uz to tak robil 3 mesiace.
Oni totizto vcera napisali:
"Rastúci počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 v ostatných dňoch je najmä dôsledkom aktívneho dohľadávania kontaktov s pozitívnymi osobami zo strany regionálnych úradov verejného zdravotníctva v SR a cieleného testovania týchto kontaktov. Aktívne vyhľadávanie kontaktov pri epidemiologickom vyšetrovaní, ktoré boli v kontakte s pozitívne potvrdenými osobami, naďalej intenzívne prebieha. Zároveň sa odber klinických vzoriek na ochorenie COVID-19 realizuje aj u suspektných osôb, repatriantov a ďalších indikovaných osôb – a preto je predpoklad, že počet potvrdených prípadov bude ešte narastať."

To, ze narasta pocet pripadov je zrejme. Co ale je ovela horsie je to, ze vyrazne narasta podiel pozitivnych na pocte testov. A bavime sa o radovom naraste. Mali sme podiel na urovni jedneho/dvoch promile. Za vcera sme mali podiel 2,5 %. Pre porovnanie, Taliansko malo za vcera neceleho 0,4 % pozitivnych. US ma v tychto dnoch 8% a pred mesiacom cca 4 % pozitivnych.

Zial, tymto odobornikom neverim. Neni myslitelne, aby sme mali vzdy 3 dni absolutny vypadok testovania a tvarili sa, ze je vsetko OK. A opakuje sa to tyzden, co tyzden. Za tie 3 dni pozitivni ludia rozsiria svoju chorobu dalej. Ale samozrejme, uradnici sa budu obhajovat.
Sorry, ale zazil som korporaty a viem ako dokazu niektori ludia obhajit svoju pracu, aj ked je zla.
Update: Jeden test stoji kolko ? 50 EUR? Ked ich spravime 2000, je to 100k EUR denne. Ked teraz sa zase zavedu opatrenia - kolko to bude denne stat ?


Naposledy upravil will dňa 09.07.2020 - 10:09:01, celkovo upravené 1 krát.

09.07.2020 - 10:03:24
01
z FB pod matovicom:
"Nebyť korona krízy, tak neudržíte vládu ani 50 dní :) môžete jej v podstate ďakovať, že vám dala dobrý nástroj, ktorým neustále kontrolovať a zastrašovať ľudí."
09.07.2020 - 10:07:14
05
Matovic ma v tomto pravdu. Ludia su trotli a nebudu zodpovedni, kym im nehrozia postihy.
09.07.2020 - 10:14:34
02
vela (vacsina) pripadov z predchadzajucich dni bolo privezenych zo Srbska, Ukrajiny a Ceska. Tahame si to sem slusne...

Úrad verejného zdravotníctva SR dnes zverejnil analýzu výskytu ochorenia COVID-19 za 27. kalendárny týždeň 2020 (počítaný od 26.6.2020 do 2.6.2020)

80 pozitívnych osôb

Klinická forma ochorenia u pozitívnych:
Bezpríznaková: 52x (72,2%).
Febrilná: 2x,
Pľúcna: 1x
Respiračná: 25x

Importované prípady 35x (43,8 %)

Krajiny importu: Česko 16x, Ukrajina 4x, UK 4x, Maďarsko 3x, Srbsko 3x, Švajčiarsko 2x, Francúzsko 1x, Macedónsko 1x, Holandsko 1x.
09.07.2020 - 10:22:59
00
... kto sa tu čuduje nárastu podielu pozitívnych pri CIELENOM DOHĽADÁVANÍ KONTAKTOV?
asi že bude vyšší ako pri random testingu (tak to bolo aj na začiatku, keď sa "málo testovalo", ale najpodozrivejší)
09.07.2020 - 10:29:46
012
will napísal:
Co ale je ovela horsie je to, ze vyrazne narasta podiel pozitivnych na pocte testov.

Ak su ludia na testovanie vyberani cielene a spravne tak podiel pozitivnych na celkovom pocte rastie.
TO akoze maju robit 10000 testov nahodne vybranym ludom z populacie? Pritom by odhalili 3 a bolo by vsetko ok?
EDIT: tulenik ma predbehol
09.07.2020 - 10:31:20
09
Češi sú zlo ... pridrbani, egoisticki, rozlezeni po celom svete a majú prudko všetko ***** . Izolovať pepikov zvonku s okolitými štátmi a vstup len základe negatívneho Covid19 testu . A vykoľajiť ten ich žltý Covid expres do Dalmácie 😂
09.07.2020 - 10:35:21
02
Pani, ale zase sa tu teraz netvarme akoby sa v prvych fazach tiez netestovali cielene dohladvane kontakty. Ci to chceme pocut alebo nie, 53 je uz dost aj na to aby si nas novy pan priemer vylial srdiecko na FB. Mimochodom ludia sa spravaju naozaj nezodpovedne...v pondelok po vikende som sa pytal sam seba ci som nepremeskal nejake vyhlasenie nakolko mnozstvo ludi v malych obchodoch/prevadzkach bez ochrany ksichtu akoby sa nechumelilo...
09.07.2020 - 10:41:00
07
keyboard_arrow_up