Chapat to mozno chapes (z toho textu to neviem posudit), ale popisat to stale nevies :)
https://www.mtbiker.sk/forum/post1487803.html#p1487803
08.07.2020 - 22:47:34
00
radkofan napísal:
Nm je krutak aky dava motor pri zabere a % su kolko sa nasobi tvoja sila ktorou tlacis do pedalov( su W zalezi od motora) aj pri aute mas Nm a KW

Kedze Power (kW) = Torque (N.m) x Speed (RPM) / 9.5488
tak je uplne jedno ci % vyjadruje pomer krutaku alebo vykonu - pomer bude rovnake cislo.
To cislo v Nm logicky vychadza len na maximalny limit dopomoci, ale kludne ma opravte ak sa mylim.
Napr. pri nastaveni 100% 50Nm mozes sice dupat do pedalov 80Nm, ale motor ti neprida 80Nm (to by si pri nastaveni 100% ocakaval), ale len 50Nm, lebo si mu obmedzil max. krutak(a teda aj vykon).
08.07.2020 - 23:34:33
00
v principe vsetci vieme kto nemal pätku z fyziky na ZS len formulacia pre lajka je tazsia
09.07.2020 - 05:53:50
00
Otazka dna..ked som zabudol pin na bluetooth..resp. nejakym zazracnym sposobom sa zmenilo..lebo viem ze ja som ho ani nemenil a boli to same 0...da sa to nejak zresetovat okrem pc? Asi tazko ze?..neviem sa sparovat ebike s etube...


Naposledy upravil walkyra dňa 09.07.2020 - 10:34:07, celkovo upravené 1 krát.

09.07.2020 - 10:12:32
00
asi nie veru, gúgel ponúka len reset cez PC. ak si ešte neskúšal ťukni 123456, niektorí mali tento PIN od výroby
09.07.2020 - 10:30:53
00
Hh skusal som vsetky srandy..ale ja som mal 0000000. Fakt neviem ako sa to zmenilo. No oka. Skusim to zresetovat a potom natahat zas aktualizacie..dik aj tak
09.07.2020 - 10:35:00
00
Alebo 111111,to som mal ja. Nikdy som to nemenil, nenastavoval.
09.07.2020 - 12:49:32
02
Taky jsem nic neměnil a někdy mne píše špatný PIN a pak se třeba na potřetí chytí. Tak zkoušej dál to stejný
09.07.2020 - 14:14:14
01
skontroluj,či nie je v blízkosti niečo iné zapnuté na BT,môže to rušiť pripojenie-ak si dobre pamätám,PIN som zadal len pred prvým pripojením,pri ďalších si ho nepýta(už som dlho nebol napojený,myslím že sa tam dá potvrdiť,aby ho nepýtalo)
09.07.2020 - 14:23:31
02
Palo TT napísal:
Kedze Power (kW) = Torque (N.m) x Speed (RPM) / 9.5488
tak je uplne jedno ci % vyjadruje pomer krutaku alebo vykonu - pomer bude rovnake cislo.
To cislo v Nm logicky vychadza len na maximalny limit dopomoci, ale kludne ma opravte ak sa mylim.
Napr. pri nastaveni 100% 50Nm mozes sice dupat do pedalov 80Nm, ale motor ti neprida 80Nm (to by si pri nastaveni 100% ocakaval), ale len 50Nm, lebo si mu obmedzil max. krutak(a teda aj vykon).


Dnes som to skusal.Mas pravdu. Nastavenie:
30Nm 40% 100% a 200%. V prudkom kopci (velky tlak na pedal) bola pomoc motora rovnaka. Takze ako pises pomoc motora je do vysky nastavenych Nm. Percentami sa nastavuje kolkymi % z mojej sily pomoze motor,ale max. do vysky nastavenych Nm.
Dufam,ze som to dobre napisal.
09.07.2020 - 20:22:17
00
caute, rad by som sem hodil moju skusenost so Steps e7000 (ok nie je to 8000, ale pre ten tu nie je tema :). s motorom som spokojny, dojazd slusny, ale po 170 km isiel do servisu na vymenu. totizto po asi 50km zacalo nieco od stredu pukat/vrzgat, skusal som zhodi kluky precistit ale nic. no tak som siel do predajne, kde chalan zo servisu poskusal a potom kruti hlavou, ze toto este nevidel. normalne je vola v stredovom zlozeni v motore a cele kluky sa hybu. takze isiel motor na vymenu. akurat som postrehol, ze niekto tu pisal tiez o reklamacii a trochu sa obavam, kedze som mal nastavenie cez ST unlocker
10.07.2020 - 08:22:07
00
Taaak, bike je spat zo servisu a musim povedat ze chalani odviedli paraaadnu robotu. Walk assist funguje... na diagnostike vyhadzoval ovladac chybu - zavada odstranena prepalenim softu. A podme k spominanemu meraniu rychlosti a vzdialenosti. Tu tiez vyhadzovalo cidlo chybu a ani po opakovanom prepaleni sa porucha neodstranila az po kym cidlo nedali do vodorovnej polohy. Vtedy totiz magnet cezen pekne prebehne, a nie ako ked bolo vo zvislej polohe... toto asi inzinieri v Canyone nedomysleli, pretoze cidlo je normalne osadene od vyroby v takom zvislom korytku na kostre bajku. Normalne je tam zvisla drazka kde ma byt cidlo osadene a nikde inde.... Sup dali ho na lezato a vsetko funguje. Cena za opravu 40,- e. Chvalim chalov z www.wellnessforbike.sk. Podla mna bude toto problem u vacsiny novych Neuronov ON. Sorceser potom mi pls napis ci u teba vsetko OK. Dik.
10.07.2020 - 17:55:27
02
Neviem ci je fer pytat 40€ za toto. Neni to oprava..je to uvedenie do funkcneho stavu a pri kupe ten stav nebol. Podla mna to mali urobit na vlastne naklady..a tie si ziadat od dovozcu a nie od teba. Ty si si zaplatil za bike ktory ma fungovat spravne..keby slo o auto a nespravne ukazuje rychlost..pochybujem ze ktorykolvek predajca by si pytal peniaze zato. Jedna vec je ze ano prisli nato co tomu je..na druhej strane nesposobil si poruchu ty vlastnym konanim ale ide o vyrobnu vadu...skoda ze si si to nevsimol pri kupe...ale aspon ze ti to fakčí ako ma..to je podstatne ;)
10.07.2020 - 18:20:43
01
Robo82: zrovna jsem ti chce psát ze mne to z ničeho nic začalo taky blbě ukazovat km a právě jsem si všiml že jsem někde v lese pohnul tím čidlem a nebylo na lezato ;-)
10.07.2020 - 18:25:06
00
Robo82 napísal:
Taaak, bike je spat zo servisu a musim povedat ze chalani odviedli paraaadnu robotu. Walk assist funguje... na diagnostike vyhadzoval ovladac chybu - zavada odstranena prepalenim softu. A podme k spominanemu meraniu rychlosti a vzdialenosti. Tu tiez vyhadzovalo cidlo chybu a ani po opakovanom prepaleni sa porucha neodstranila az po kym cidlo nedali do vodorovnej polohy. Vtedy totiz magnet cezen pekne prebehne, a nie ako ked bolo vo zvislej polohe... toto asi inzinieri v Canyone nedomysleli, pretoze cidlo je normalne osadene od vyroby v takom zvislom korytku na kostre bajku. Normalne je tam zvisla drazka kde ma byt cidlo osadene a nikde inde.... Sup dali ho na lezato a vsetko funguje. Cena za opravu 40,- e. Chvalim chalov z www.wellnessforbike.sk. Podla mna bude toto problem u vacsiny novych Neuronov ON. Sorceser potom mi pls napis ci u teba vsetko OK. Dik.


som rád že sa podarilo vyriešiť problém :y: nakoniec som vybral inú značku, Canyon je v omeškaní dodania a nielen u mňa
10.07.2020 - 19:27:53
00
keyboard_arrow_up