Proste ta ista firma, co vyraba displaye pre 830, ich vyrobila pre 1030 inak a Garminu to nevadilo. Mozno bol na to nejaky dovod... Aspon sa uz dotykova vrstva neodliepa ("Blue Halo"), ako to bolo na 810 a 1030.
Na reprezentaciu farieb a zobrazenie som sa nikdy nestazoval, kedze nemam problem so zrakom. Rovnako ako na hlasitost pipania 1030 - na garmin fore sa kopec hluchych ludi stazovalo, ze to nepocut a mne to vzdy trhalo usi a teraz..ach - radsej som to prelepil paskou, kedze sa neda regulovat hlasitost. Takze v oboch pripadoch by som hladal problem inde :)
Garmin velmi nemeni sposob ovladania zariadeni. Chapem, ze niekto, kto teraz prvykrat chytil Garmin zariadenie, moze mat problem. Mal si si kupit Wahoo, ak chces modernejsi interfejs bez moznosti upravy priamo v zariadeni. Ale vlastne ani to nie, kedze to ma vygrcane farby. Tak potom Hammerhead Karoo
Ludia, ktorym vyhovuje gumicka (napr na MTB vacsina montuje Edge na predstavec), si kupia zakladnu verziu Edge. Ostatni, ktori chcu mat normalne upevnenie, hrudny pas, snimac rychlosti a kadenicie, si kupia Bundle, alebo si ten drziak kupia.
07.07.2020 - 02:00:11
00
Joe70 posli link na tu free aplikaciu, ktora je lepsia ako nove Garminy.
07.07.2020 - 08:47:20
00
Napr. mapy.cz, strava...
07.07.2020 - 10:06:50
00
No to rovno ukoncim. Lebo zobrazit mapu dokaze hocico, ale zaznamenat trasu bez vypadku a s datami zo senzorov, dokazu bezchyby len na to urcene zariadenia o dlzke zaznamu a zivotnosti baterie v mobile sa radsej nejdem ani vyjadrovat. So Stravou ako apkou mam skusenosti a doviedla ma az ku kupe Vivoactive 3 hodiniek. Lebo nebola schopna fungovat ani pri obycajnej turistike, lyzovacke...
07.07.2020 - 13:25:22
03
Trackujem aj GPS tachacom aj mobilom s Locusom. Mobil s Locusom minie 15-25% baterie na tracking podla dlzky vyjazdu, takze zivotnost baterie v mobile lepsia ako v GPS tachaci. :)
07.07.2020 - 13:51:19
00
Sesulak napísal:
Joe70 posli link na tu free aplikaciu, ktora je lepsia ako nove Garminy.

Npr. Oruxmaps Aj keď je to ináč zameraná aplikácia samozrejme. žiadne senzory etc, ale záznam trasy, možnosti nastavenia, funkcie mapové etc sú úplne inde.
07.07.2020 - 20:29:08
00
Jezus napísal:
Trackujem aj GPS tachacom aj mobilom s Locusom. Mobil s Locusom minie 15-25% baterie na tracking podla dlzky vyjazdu, takze zivotnost baterie v mobile lepsia ako v GPS tachaci. :)


tych 20% ti minie ked je pocas celeho vyjazdu zapnuty displej a zobrazuje udaje, prip. aj naviguje cely vyjazd ?
to len aby sme neporovnavali neporovnatelne
07.07.2020 - 20:51:44
00
randy napísal:
Proste ta ista firma, co vyraba displaye pre 830, ich vyrobila pre 1030 inak a Garminu to nevadilo. Mozno bol na to nejaky dovod... Aspon sa uz dotykova vrstva neodliepa ("Blue Halo"), ako to bolo na 810 a 1030.
Na reprezentaciu farieb a zobrazenie som sa nikdy nestazoval, kedze nemam problem so zrakom. Rovnako ako na hlasitost pipania 1030 - na garmin fore sa kopec hluchych ludi stazovalo, ze to nepocut a mne to vzdy trhalo usi a teraz..ach - radsej som to prelepil paskou, kedze sa neda regulovat hlasitost. Takze v oboch pripadoch by som hladal problem inde :)
Garmin velmi nemeni sposob ovladania zariadeni. Chapem, ze niekto, kto teraz prvykrat chytil Garmin zariadenie, moze mat problem. Mal si si kupit Wahoo, ak chces modernejsi interfejs bez moznosti upravy priamo v zariadeni. Ale vlastne ani to nie, kedze to ma vygrcane farby. Tak potom Hammerhead Karoo
Ludia, ktorym vyhovuje gumicka (napr na MTB vacsina montuje Edge na predstavec), si kupia zakladnu verziu Edge. Ostatni, ktori chcu mat normalne upevnenie, hrudny pas, snimac rychlosti a kadenicie, si kupia Bundle, alebo si ten drziak kupia.

Nejde o problém so zrakom. Jednoducho to bol pre mňa šok. A že nejako to vyrobili ináč ako 530/830 a Garminu to nevadí..., tak ako sorry. Táto krabička stojí viac ako je priemerná cena bežného bicykla.
Ale OK. Zvyknem si. Tak ako si budem musieť zvyknúť, že laguje pri posúvaní / zumovaní mapy, alebo že pri navigovaní aj pri pomalej rýchlosti má oneskorenie kolo 50 m. Na otvorenom priestranstve.
To pípanie je aj podľa mňa strašne silné. Furt to hlasno pípa a v meste budím pozornosť. A teraz som si uvedomil, že som v menu naozaj nevidel žiadnu položku ako volumes. OMG :headbang:
Skrátka za tie peniaze by som čakal, že to zariadenie bude top v danej značke po všetkých stránkach. A nie že sa budem musieť uspokojiť, že sa im podarilo vyrobiť menej kontrastný displej ako majú nižšie modely, alebo ovládať hlasitosť lepiacou páskou. :rofl:
07.07.2020 - 20:59:07
00
No keď si idem niečo kupovať a investovať, rozhodne si o tom niečo naštudujem a neváham navštíviť kamennú predaňu so zámerom vyskúšania konkrétneho zariadenia aby som sa v budúcnosti vyhol sklamania a “vyplakávania”.
07.07.2020 - 21:22:44
06
To je fakt. Keď sa niečo tvári ako top značka, treba si overiť či to tak naozaj je.
Je to moja chyba a aj som moc rozmaznaný. Že mapová navigácia za vyše 500 libier má problém načítať mapu, oneskorenie má väčšie ako 4 roky starý telefón, displej ktorý nezobrazuje v zamračenom počasí farby a na ovládanie hlasitosti slúži leukoplast, sú proste detaily.
07.07.2020 - 22:10:37
00
fyi
Garmin vypúšťa "nové" hodinky.

Instinct® Solar
https://buy.garmin.com/en-US/US/p/679335/pn/010-02293-11
Smartwatch: Up to 24 days/54 days with solar*

fēnix® 6 - Pro Solar Edition
https://buy.garmin.com/en-US/US/p/702902
Smartwatch: Up to 14 days/16 days with solar*


*Solar charging, assuming all-day wear with 3 hours per day outside in 50,000 lux conditions
08.07.2020 - 16:33:25
00
caute ma garmin nejake nastavenie pre stahovanie do conectu pretoze mi prestal edge 520 plus stahovat aktivity tak som ho aktualizoval a stale to nestahuje tak som ho pripojol na pocitac pritom sa mu nechcelo pripojoit ani cez kabel ale na koniec sa pripojil a stiahol aktivitu mal niekto nejaku podobnu skusenos?
09.07.2020 - 19:33:18
00
Navigácia mi ide bez problémov na 830..mal som problém s priemernou rýchlosťou.. Ukazovalo mi menej.. Vyriešil som to čídlom na predné koleso... Mam to zatiaľ týždeň... Zatiaľ spoko....
10.07.2020 - 16:30:08
00
Prosim mam edge 530 a ked ho prebudim tak sa mi automaticky nespoji s mobilom a vypise telefon odpojen. Apka garmin connect je pripojena k 530 a svieti tam zelena bodka. Musim kliknut na polozku telefon kde ju vypnem a nasledne zapnem. Potom sa mi hned edge spoji s mobilom. Neviete kde moze byt problem? V nastaveniach som nic nenasiel a parovanie som robil cez garmin connect, nie cez nastavenia BT
12.07.2020 - 12:08:16
00
Máš Huawei? Lebo tam to robia nastavenia na šetrenie energie
12.07.2020 - 12:24:10
00
keyboard_arrow_up