No, este malaria nam tu chyba ku stastiu :D
09.07.2020 - 23:07:44
00
iron.hide napísal:
prenasaju komare koronu? mame ich tu hrozne vela

Komare by sa nemali postrekovat. Komare su ekologicke protikorona opatrenie. Zabranuju zhlukovaniu ludi.
09.07.2020 - 23:18:10
00
postrek poli, zateplovanie, bariery pri cestach,
https://www.tvnoviny.sk/domace/1948791_spevave-vtaky-vo-velkom-vymieraju-ich-populacia-sa-za-60-rokov-zmensila-o-polovicu?fbclid=IwAR3ARcTKgzxqianmcOBLH87CMKiKHhqCCiDekMN3ZEA8KWS9KWBdLMtLErw
09.07.2020 - 23:55:39
00
A macky.
10.07.2020 - 00:01:42
00
Ramon1 napísal:
V téme korona či sa Vám to páči alebo nie , hrajete pri mne “druhé husle “. Názor Vám nikto neberie , no mnohokrát je to jedine čo Vám odborná verejnosť umožní mať. To ako by som sa dožadoval “pravdy “v téme servis teleskopickych sedloviek , zváranie hliníkovej zadnej stavby alebo v oprave karbónových rámov .

Ano pravdu mas, ale bez urazky, druhe husle hras ty. My ostatni commoneri mozno tak tretie. Aj ked to mozno extremne urazi tvoju prehnanu jesitnost, tak na prve husle si este ani ty nedorastol. Nie preto, ze by si na to nemal, tomu neverim, ale jednoducho preto, ze infektologia, virologia a epidemiologia nie je tvoja primarna pracovna oblast.
Rovnako ako ja, v tebou tak pohrdanom povolani netvrdim, ze som expertom na navrh a vyvoj nanočipov, pretoze som prepytujem IT-ckar a ostatni mozu akurat tak k veci nieco nepodstatne povedat, ale to je vsetko co mozu. Nie nie som expert na nanocipy a viem o tom. Ale viem aj o tom, ze bez IT-ckarov by si ani ty vo svojom odbore nebol taky dobry, ako si, nemal tolko "vitaznych" zasahov ako mas. V spolupraci s tymi z medicinskej odborbnej verejnosti, co hraju prve husle dokazeme vytvorit veci, ktore urobia pracu, ktoru ty urobit nevies alebo by ti to trvalo dlhsie, ako je nutne na zachranu pacienta. A o to tu islo, stipku empatie, pokory a ucty k inym ludom.
V dnesnej dobe su vedomosti ludstva take siroke, ze, ze plnohodnotne ich nie je schopny obsiahnut jeden clovek, dokonca ani v jednej oblasti. Maximalne tak po rozdeleni na nejake podoblasti.

BTW: ake husle podla teba hraju tvoji kolegovia lekari, clenovia odbornej verejnosti, ktori v case vrcholiacej epidemie veselo ordinovali po navrate z lyzovaciek v Rakusku? Nebudem preto do jedneho vreca s nimi hadzat vsetkych lekarov vratane teba. O tom to je. Konkretni jednotlivci.
10.07.2020 - 06:53:54
018
huraaa k moru
https://m.podkapotou.zoznam.sk/cl/1005027/1933839/Vlaky-RegioJet-budu-oddnes-jazdit-z-Bratislavy-do-Chorvatska-denne
10.07.2020 - 08:05:23
00
byt zavrety vo vagone s x-ludmi, ktorych zdravotny stav vo vztahu ku korone nepoznam...take masochisticke a osobne by som sa tomuto cestovaniu v dnesnej dobe oblukom vyhol.
10.07.2020 - 08:38:07
00
kolega tym vlakom chcel ist, no zistil ze vsetko je vypredane
10.07.2020 - 08:45:08
00
To fakt tí ľudia nevedia vydržať rok bez mora?
10.07.2020 - 08:47:40
09
aky ma vyznam sa dusit v strede EU ked zvysok EU bude normalne zit? miesat sa medzi sebou a roznasat si to? po "5 rokoch" sa otvorime a v case ked uz to vsetci budu mat zasebou u nas to prepukne
10.07.2020 - 09:05:30
01
Porozmyslaj kedy by mala byt dostupná účinná vakcína a skús podľa toho editovať tvoj príspevok ...

Taliansko uzatvorilo hranice. Týka sa to cestujúcich z 13 krajín. Týka sa to cestujúcich z Arménska, Bahrajnu, Bangladéša, Brazílie, Bosny a Hercegoviny, Čile, Dominikánskej republiky, Kuvajtu, Severného Macedónska, Moldavska, Ománu, Panamy a Peru. Dôvodom je, že ich Taliansko považuje za rizikové.
10.07.2020 - 09:09:57
00
dislukas napísal:
To fakt tí ľudia nevedia vydržať rok bez mora?

A este do Chorvatska. Teda urcite aj tam su pekne lokality, ale byt natlaceny na kamenoch... Sledoval som jedneho Cecha, ktory mal vlastnu lod, taku mensiu plachetnicu. Pisal ako Chorvatsko nenormalne zdrazelo. Za jeho malu barku chceli len za stojne cez noc v zatokach nekrestanske peniaze. Keby chcel aj servis (voda, odpad, tankovanie) tak sa nedoplati. Ceny su vyssie ako v Karibiku a to je uplne iny level.
10.07.2020 - 09:32:11
00
Tiež som počul, že ceny nenormálne. Ja tento rok pekne doma, ak niekam tak po Slovensku pobehať, máme tu všetko. Aj hory pobehať človek môže a aj nohy omočiť hocikde.
10.07.2020 - 09:42:07
00
všetci môžu ísť k slovenskému moru :)

Prílohy:

PICT4958-1400x746.jpg
PICT4958-1400x746.jpg 194.11 KiB thumb_up3thumb_down

10.07.2020 - 09:43:56
00
Gusto0 napísal:
aky ma vyznam sa dusit v strede EU ked zvysok EU bude normalne zit? miesat sa medzi sebou a roznasat si to? po "5 rokoch" sa otvorime a v case ked uz to vsetci budu mat zasebou u nas to prepukne

Priklad. Zavri sa na 5 rokov do jeden izby.
Do druhej izby daj 10 ludi, z toho 3 nakazeni, dalsi sa od nich nakazia, virus 2 slabsich zabije, silnejsich imunita ho znici a ked virus nenajde dalsieho slabeho hostitela vymrie.
Potom vstup medzi tych 8 co maju protilatky a nemas sa coho bat.
To ako ked vstupis neockovany do skupiny ockovanych, nemas sa kde nakazit.

90% preockovanost znamena za sa choroba nesiri.

Pri tolkom zahranicnom sireni z generacie na generaciu nastava evolucna mutacia, virus nechce zabit hostitela aby sa prezil a ten vrazednejsi vymrie.

Je mi luto tych v zahranici co umru, ale co sa da robit ked im to nekontrolovane prepuklo.

Aj ked uz sa neockovalo proti pravym kiahnam a cestovatel z Mekky ich doniesol do juhoslavie, Tito brutalne zavrel hranice a vsetko aby to potlacil.
Izolacia je taka zbran ze vyhuby uplne vsetko.
Jediny problem je demokracia a mladi ludia zvyknuti cestovat po celom svete, chodit na koncerty... pre nich je zavretie hranic peklo.
Dnes by sa to dalo len v Sev.Korei, Kube a Cine, strielat a hadzat na ludi sietku a nasilne zatvarat.

Ked muz zbada na fotke zeny, ramik s napisom "stop statnej karantene" lebo ta zena prisla o pracu opatrovatelky a je momentalne nezamestnana. Tak je nastvana na Matovica, aj ked ten len posluchol nariadenie krizoveho stabu.
Viete co jej povie ten muz?
"Pani, mne zomrel v DSS 84r otec, ktory mal len vysoky tlak, bol porazke a inak bol zdravy, smiali sme sa, pozerali televizor a este som ho doviezol k rybniku na prechadzku. A umrel len preto, ze nejaka krava, s pracou ako ste mala vy, ktora nechcela prist o par sto eur, zatajila ze bola v Rakusku a nakazila cely DSS. Vy ste zdrava, mate nadej si najst este pracu, ale mne zivot otca nikto nevrati. Neviem ci viete ako sa citim ja prave teraz. Aj vy mate este otca, ale sa neznasate, lebo vas sekiroval a 5 rokov ste ho nevidela. Krical po vas na ulici a pytal od vas peniaze"
10.07.2020 - 09:49:43
00
keyboard_arrow_up