lto napísal:
Ano, s gravelom sa to da .. to (C) je zlo .. to by malo oznacovat vylucne asfalt, prinajhorsom jemne sotolinky. Do terenu sa mala zvolit ina znacka a ine pomenovanie. Potom to ludi matie :D

Som minule tiež nad tým uvažoval, že na značenie drsnejšej cyklotrasy by mohol byť ten biely podkladový štvorček otočený o 45°
A na trailoch dva štvorčeky vedľa seba.
13.07.2020 - 13:09:22
02
double: vsak ja som to pisal pred par rokmi /oi/ a zopar ludi sa mi smialo, ake somariny pisem. Ale to boli jasne veci. Akonahle skratis medzi dvoma bodmi nieco, co doteraz musel kazdy vynalozit cas a namahu, dostanes tento vysledok. Jak ebiky, tak ferraty /staatistiky pisem, neplati to pre kazdeho, samozrejme/. Tiez si toho priklad /pisem v dobrom, aby si to nebral ako negativny priklad :D/ .. zena ma ebike, tak sa vsetci vyberiete na Inovec. Tam budete nosit, zjazdovat s Preliaciny a nakoniec vas zozerie medved. Zenun to nebude bavit, lebo na nosenie sa treba postupne natrenovat, postupne v malych krokoch. A ebike sa zle nosi, je tazky.
13.07.2020 - 13:21:47
00
nuz e-bikerov musi vzdy zaskocit ten usek pred P.Javorinou kde sa to musi trosku vyniest :-D stretol uz aj gravel, aj kopec ludi bez prilieb, vela zaciatocnikov - je mozne ze to c-ckove oznacenie vie zmiast.
Prielacina je v pohode - Myslel si skor Skaliny? Tie som dolu tlacil, potom sa vyjazdil miernejsi chodnik a ten bol v pohode, no uz je zasa dost rozryty a za chvilku to bude na teleskopku alebo tlacenie dolu.
tiez som si tam ked som to siel prvy krat zanadaval ale nieje to c-cko pre zaciatocnikov. a niektore casti su z roka na rok horsie. ale aj tak je to jedna z mojich najoblubenejsich tras. je tam vsetko - chodniky, cesty, horsi teren, pohoda ...
tomas ma v profile ROCK Machine Blizzard takze by to mal dat s prehladom a aj si to uzit. ja to jazdim na fullharde a usmevom na tvari :-) akurat po vikende moze byt popadanych par stromov. dost tu fukalo.
13.07.2020 - 13:49:35
00
Preliacina, ten zjazd smerom na juh .. taky strmy zosup s rigolom, za sucha ked sa to rozsypa alebo mokra aj nebezpecny. Skaliny to uz je nic .. kym nebola vyjazdena chicken lajna dalej od skaly, tak som to daval len obcas, naposledy som to siel schvalne pri skale, uz mi to chybalo. A v pohode, uz to asi nebolo tak obtiazne ako kedysi. Neviem, ale som aj iny bajk mal.
13.07.2020 - 14:10:05
00
Gusto0 napísal:
Prielacina je v pohode - Myslel si skor Skaliny?

Ten strmak na Prielacinu v smere, ked ides z juhu je v pohode?
13.07.2020 - 16:43:27
00
Prieľačina je v poho ako technický výšľap od panskej a potom ten zjazd je vcelku osviežujúci miestami aj náročnejší... ako výšľap od bezovca je to peklo, škoda tlačiť, ked sa to dá tak pekne obísť... Ja tam stretávam veľa ebikerov tlačiť... od zliav... ale zasa je tam pekná hora tak ani to hodinové tlačenie tak nebolí...
13.07.2020 - 19:30:21
00
Palo TT tak myslim ze v tomto smere som to este nesiel. musim niekedy skusit :-) no celkovo ist hreben Inovca v smere od Havrana na Inovec nieje zrovna stastny smer. z Panskej na Inovec som to siel len raz a uz nepojdem. nema to zmysel.
v opacnom smere je to ako pisal LukeBike.... pekny technicky vyslap a paradny zjazd dolu
13.07.2020 - 20:16:53
03
Palo TT ok tak dnes som to siel znova v smere Inovec-Bezovec - a nebudem to ani skusat v opacnom :lol: to sa mi asi nikdy nebude chciet

inac je dost zle ze sa zacali c-cka farebne znacit ako turisticke znacky. lepsie by boli farby podla obtiaznosti ako na trailoch.
17.07.2020 - 18:37:24
01
Tak ale podla seba nemozes sudit ostatnych. Keby si mal super kondicku ako zena s malym chlapcom, alebo starsi nabaleni cykloturisti iduci natazko, tak by si si to urcite aj smerom hore vychutnal :)
Inak od Izby ku krizu a potom hrebenom na Inovec si obcas dam aj tymto smerom. Tam sa to obcasne tlacenie da vydrzat.
17.07.2020 - 23:09:46
03
gusto0: Prieliacinu mozes obist takto, co je pohodova zvaznica, pre teba ideal asi (vychodna .. zapadna je trochu zarastena a sem tam kamen)
https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/361359/lto-vyjazd-hradokjavorinaostry-mtb-sucho-47km-4h-1610m.html
https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/354615/lto-vyjazd-hradokjavorina-mtb-sucho-70km-6h-2288m.html
po vychodnej strane aj ebikeri jazdia :D
18.07.2020 - 09:16:06
01
ved som aj dopisal ze skoda toho farebneho znacenia - lebo keby oznacovalo obtiaznost mozno by sa tam ta mamina s malym chlapcom ani nevybrali. nabalenych cykloturistov som tam uz stretol - tlacili z Javoriny dolu kopcom na cervenu - ak sli dalej hreben na Inovec tak si asi dobre zaturistikovali. stretol som aj mlade baby bez prilieb na pozicanych lacnych bikoch na Kecke - tak som sa ich pytal ako sa slo - mali dobru turistiku.
ja som na slovenskych c-kach zazil uz vselico - uz si davam pozor, no nie vzdy sa podari a dobre si zanadavam.
vela spravi aj problem to vyznacit - povolenia ... - preto sa to casto buchne po turistickej alebo po asfalte - pricom by sa to pytalo znacit uplne inakade.
18.07.2020 - 11:35:25
01
Dakujem pani, ze ste tu rozprudili temu "obchadzky". Dnes som to cele pospajal a absolvoval, musim povedat - moc pekna varianta, taka alpsko-zvaznicova, pohodova, s vyhladmi, cela slapatelna, no nie je zadarmo. Trasa TN - HC, Inovec som obisiel zo zapadu, z Hornej Lehoty cez Dominove Lazy, od solarnej el. uz klasika po cervenej az do HC.

Ta cast "podhrebena" ma ca. 300 vyskovych menej, vhodna pre menej technicky zdatnych bajkerov. Urcite odporucam skusit... :y:

PS. v Lehote maju sochu "hovna" v strede dediny... to je co za fekalny humor??? take typicke slovenske? :headbang:
22.07.2020 - 19:00:55
01
To je kulisa zo serialu Horna Dolna, kakaovnik myslim.
22.07.2020 - 19:08:02
00
netusim co je serial Horna Dolna... zijem na Marse, ale bez ohladu na to... pride turista a vidi hovno... hm ja neviem...
22.07.2020 - 19:15:53
01
To netreba ist ani do Lehoty...🤣
22.07.2020 - 19:20:53
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up