ano, sirku aj typ mam spravny.
nie, vyjazdy mavam od 25 do 35km.
Doteraz som mal gate so pseudovlozkou (decathlon), teraz som si kupil s lepsou (force).
Cakam na dalsie testovacky sedadiel kym budu volne, ale asi ich teraz moc neotestujem :-/
14.07.2020 - 12:33:36
00
Ked ti trpne noha, to znamena, ze sedis na nerve nejakom .. moze byt bud zle sedlo, alebo ho skus posuvat dopredu,dozadu, event. sklon. Cim vzpriamenejsi posed (a tazsi batoh) tym je to tazsie, najst to dobre. Neviem aku vlozku maju force, ale mozno tiez nanic ...
14.07.2020 - 13:33:43
00
Jazdili sme na vlozkach z jelenice na tvrdych kozenych sedlach Brooks, a som tu. Lebo aj zadok si musi zvyknut...
14.07.2020 - 17:28:27
00
? ... JoKo ty si stary lišiak . Povedal si A , teda že ste jazdili na kožených sedlach Brooks , ale nepovedal si B . A to jest , že kožené sedla Brooks sú najpohodlnejšie sedla na zemeguli , využívajú ich jazdci extrémnych pretekov / niekolkostovak kilometrov v sedle za každého počasia / .
14.07.2020 - 17:33:40
00
Doporucoval by som ti sediet na starom kratkom Brooksovi v casoch, ked si este tahal dreveneho kacera po dvore... Umelohmotna Unica bola potom mnamka pre zadok.
14.07.2020 - 17:37:58
00
Ale vtedy ešte boli chlapi s pevnými zadkami a oceľovými guľami ... nie ako dnes fnukači .
14.07.2020 - 17:42:20
07
JoKo: no vsak ale tie vlozky boli ine, ako tie sucasne umelohmotne somariny ... ale treba povedat, ze chrti posed na bajku (cestak, XC) je taky, ze sa nesedi na kostiach, sedi sa na stehnach. TO je uplne nieco ine .. dnesna moda vzpriamenych, dopredu posunutych posedov na AM/EN bajkoch, pripadne s batohmi je problem .. sedi sa na kostiach /kade idu nervy/ a to uz ani vlozky nezvladaju, pokial sedlo naozaj dobre nesedi a je moc tvrde. Za mna .. na XC posede na dlhe vyjazdy (8h +) som nic lepsie nemal , ako cista karbonova doska (z ciny) .. samozrjeme to chcelo aj dobru vlozku. Ale inak bez problemov. Ale na AM/EN bajku je to uz inak .. 8kg batoh, vzpriamenejsi posed, nepomoze ani vlozka ... a tie umeliny typu coolmax /aj ked pravda, je ich viac druhov/ .. ak nie su sendvicove, to je velmi zle po dlhsom vyjazde.
14.07.2020 - 17:42:41
02
Ramon1 napísal:
Ale vtedy ešte boli chlapi s pevnými zadkami a oceľovými guľami ... nie ako dnes fnukači .

Mudro pises, ako z velkej knihy...
Minule som videl junacika, mal uplne opacne prevody ako ja - vpredu asi 32 zubov, vzadu 50, a fnukal, ze to je do kopca prilis tazky prevod...
14.07.2020 - 17:48:26
01
lto8kg na hrbe to . Mas zatrest?. 4 rozky 2l vody a fukerka stacia na cely deň. Ci tam vozis ešte tehlu na stavbu?
14.07.2020 - 17:49:32
00
lenze to neni bezna bolest zadku,
na cannondale stage 3 som mal 1600km bez problemov, s novym bikeom a tym iridum sedlom, to zacalo po tych 150-300km..
tak som skusil PRO sedlo a je citelne tvrdsie. ako sedim, tak citim sedacie kosti.
Vsetky sedla su Ska, kedze sirka kosti u mna je 98mm.
Iridium Trail bolo 130mm
teraz mam PRO TURNIX AF STEEL co je 132mm.
Dnes som si zobral na test specialized phenom comp 143
lebo chcem skusit si sirsie nebude lepsie.
Sedla mavam nastavene vodorovne.
Ale teraz skusim pridvihnut spicku, uvidim co to urobi..
14.07.2020 - 18:31:57
00
Spicka musi ist vodorovne alebo mierne dole. Ak ju budes mat dohora, tak ti hrozia neprijemne bolesti. Mne tak putovala bolest z coxy k slepaku a potom do vajca. A dokola. Presuvala sa vzdy tak po tyzdni-dvoch. Po znizeni spicky sa bolest stratila.
14.07.2020 - 19:37:38
01
Sedla su rozne. Aj ten isty model sedla vies kupit v roznych vyhotoveniach. Napriklad taky fabric pri rovnakom modely okrem sirky ponuka tri alebo styri zakrivenia od pohodoveho az po pretekarske, a je to teda citit. Dalej mas rozne tvrdosti a materialy. Na jednom sedle ma bolela rit ked som jazdil s vlozkou a prestala ked som zacal jazdit len tak s volnymi cyklo kratasmi naholo. A to mam rozne vlozky s ktorymi nemam problem na dalsich bajkoch, v jednom pripade dokonca s rovnakym sedlom ale na tom biku to nesadlo. Inak tie brooksy su pohodlne na dlhsie trasy, ale trva par sto kilometrov kym sa vysedia a na kratsie svihy nie su ideal.
14.07.2020 - 20:48:09
00
lacika_dnb napísal:
ano, sirku aj typ mam spravny.

Ak mas kosti 98, tak vhodna sirka sedla by mala byt 110-120 (max) pozri www.sqlab.de
14.07.2020 - 22:16:11
00
JoKo napísal:
Minule som videl junacika, mal uplne opacne prevody ako ja - vpredu asi 32 zubov, vzadu 50, a fnukal, ze to je do kopca prilis tazky prevod...

Kedy si ma ty stretol??? :rofl:
14.07.2020 - 22:18:09
02
lacika_dnb, mal som rovnaký problém, skúsil som rôzne sedlá od rôznych výrobcov, nič nesedelo. Nakoniec mi sadlo najlepšie Ergon SMC S/M (možno Ti bude treba inú veľkosť), v kombinácii s vnútornými gaťami z Decathlonu (model ST 700 ak sa nemýlim, s gélovou vložkou, momentálne ho neviem nájsť u nich na webe). S týmto combom dám bez bolesti 5-6h na AM/trail biku. Vyskúšaj niekde požičať Ergon SM / SMC, je to rozdiel v komforte.
15.07.2020 - 08:25:23
00
keyboard_arrow_up