aJoN napísal:
za 100€ to budete mať pre seba celý vagón? alebo si ešte máte aj lístky a miestenky kupovať?


To máš iba zaradenie vagónu. Okrem toho ešte kúpiť lístky + rezerváciu
16.07.2020 - 23:10:28
00
Popravde by som čakal inú pálku, ale 100€ mi príde za výmenu vozňa vo vlakovej súprave na požiadavku cestujúceho celkom nízka suma :o
17.07.2020 - 00:12:26
00
Da sa zazit aj toto (v zakonnej lehote vraj dostanem odpoved):

4.7.2020 21:26 Margecany R611 Povazan do Kosic nam znemoznil odcestovat i ked sme mali listky aj miestnenky.

Sme dvaja s bicyklami. Ja mam 79 rokov spolujazdec vyse 50, nie sme ziadni dorastenci. Rozhlas zahlasi prichod vlaku a umiestnenie PUB, kam mame miestnenky na bycikle na konci supravy. Zaciname sa prebijat na koniec nastupista po uzkom a vysokom "chodniku" o sirke pre jedneho cloveka a trocha. Par centimetrov od nas prichadza rychlik este v pomerne vysokej rychlosti.

Pred nami dalsi nastupujuci a po zastaveni vlaku idu naproti ti co vystupili. Je to viac nez tesne. Vpredu sa objavi dalsi cyklista (asi domaci a znaly pomerov a cakal az na zadnom prichode) a naklada svoj bicykel do vagona so zavesnymi hakmi. Pokusame sa urobit to iste a nepokracovat dozadu kam nas smeruju miestnenky. Sme pri susednom vchode vagonu pred tymi dverami, takze sme pri nich este sa len dvere zatvaraju. Vzadu sa zablysne baterka, uz vieme, ze sme mali okamzite zacat vrieskat. Tlacitko otvarania uz nereaguje a vlak odchadza.

Svedkom incidentu je vypravca. Vysvetluje nam, ze reagoval na signal sprievodcu a povolil odchod. Najblizsi vlak za dve hodiny. Pre istotu nas napada asi pol hodiny pred jeho odchodom neriskovat a kupit si miestnenku, ktora je povinna. Rezervacny system nefunguje. Svedkom je pokladnicka. Aspon, ze sa nam podarilo dohodnut, ze vypravca pojde personalu vlaku vysvetlit co sa stalo a ze vo vlaku nebola vacsia skupina cyklistov.

Prezili sme to i ked chvilu potrva nez zacneme doverovat vo fungovanie zeleznic. Nepozadujem popravu toho sprievodcu co dal signal k odchodu i ked neexistuje sposob aby si nevsimol dvoch ludi s bicyklami bezacich opacnym smerom nez ti co vystupuju vo vzdialenosti asi dvoch vagonov. Rad by som dostal odpoved co urobite aby sa nieco takeho nezopakovalo. Rad by som vedel, ze ci viete zabezpecit aby sa cosi podobneho nestalo mamicke s kocikom alebo vozickarovi so svojim sprievodcom ...
17.07.2020 - 03:26:53
07
pista napísal:
Da sa zazit aj toto (v zakonnej lehote vraj dostanem odpoved):

4.7.2020 21:26 Margecany R611 Povazan do Kosic nam znemoznil odcestovat i ked sme mali listky aj miestnenky.

Sme dvaja s bicyklami. Ja mam 79 rokov spolujazdec vyse 50, nie sme ziadni dorastenci. Rozhlas zahlasi prichod vlaku a umiestnenie PUB, kam mame miestnenky na bycikle na konci supravy. Zaciname sa prebijat na koniec nastupista po uzkom a vysokom "chodniku" o sirke pre jedneho cloveka a trocha. Par centimetrov od nas prichadza rychlik este v pomerne vysokej rychlosti.

Pred nami dalsi nastupujuci a po zastaveni vlaku idu naproti ti co vystupili. Je to viac nez tesne. Vpredu sa objavi dalsi cyklista (asi domaci a znaly pomerov a cakal az na zadnom prichode) a naklada svoj bicykel do vagona so zavesnymi hakmi. Pokusame sa urobit to iste a nepokracovat dozadu kam nas smeruju miestnenky. Sme pri susednom vchode vagonu pred tymi dverami, takze sme pri nich este sa len dvere zatvaraju. Vzadu sa zablysne baterka, uz vieme, ze sme mali okamzite zacat vrieskat. Tlacitko otvarania uz nereaguje a vlak odchadza.

Svedkom incidentu je vypravca. Vysvetluje nam, ze reagoval na signal sprievodcu a povolil odchod. Najblizsi vlak za dve hodiny. Pre istotu nas napada asi pol hodiny pred jeho odchodom neriskovat a kupit si miestnenku, ktora je povinna. Rezervacny system nefunguje. Svedkom je pokladnicka. Aspon, ze sa nam podarilo dohodnut, ze vypravca pojde personalu vlaku vysvetlit co sa stalo a ze vo vlaku nebola vacsia skupina cyklistov.

Prezili sme to i ked chvilu potrva nez zacneme doverovat vo fungovanie zeleznic. Nepozadujem popravu toho sprievodcu co dal signal k odchodu i ked neexistuje sposob aby si nevsimol dvoch ludi s bicyklami bezacich opacnym smerom nez ti co vystupuju vo vzdialenosti asi dvoch vagonov. Rad by som dostal odpoved co urobite aby sa nieco takeho nezopakovalo. Rad by som vedel, ze ci viete zabezpecit aby sa cosi podobneho nestalo mamicke s kocikom alebo vozickarovi so svojim sprievodcom ...


Aj toto je pekné
17.07.2020 - 06:34:32
00
@pista veď som sa pousmial, keď zavedenie miestneniek pre bicykle obhajovali tým, že sa urýchli nástup a výstup bicyklistov, lebo vraj budeme vedieť kde na nástupišti sa máme postaviť.......
Môžeš im v reakcii na odpoveď napísať, aby na nástupišti vyznačili, kde ktorý vagón zastane.
17.07.2020 - 07:10:58
03
pista napísal:
Rad by som vedel, ze ci viete zabezpecit aby sa cosi podobneho nestalo mamicke s kocikom alebo vozickarovi so svojim sprievodcom ...

Zial, zazil som obdobne, chceli sme nastupit do vlaku v PN, ktory bol tak plny (neplatiacich studentov), ze sme sa nezmestili. Napriek zakupenym miestenkam na osoby aj bajky. Sprievodca len mikol ramenom a podotkol, ze vlak stoji len 2 minuty a ze mame smolu. Bol to posledny vlak smer BA v nedelu vecer...
17.07.2020 - 11:42:49
00
Tu sa s nami nikto nebavil. Vlak bol prazdny. Sprievodkyna v poslednom vagone blikla bnaterkou (boli sme pri dverach vagona s hakmi co bol treti od konca) a uz nereagovalo otvaranie a vlak sa pohol.
17.07.2020 - 11:54:31
00
Smutné, že celkovo je tento prístup žsr posun k horšiemu ....
17.07.2020 - 13:13:50
00
Dudo napísal:
ktory bol tak plny (neplatiacich studentov)...

No, no, no, nebuď zlý na študentov ;) . Na každý vlak bol vyhradený len určitý počet lístkov "zadarmo", keď sa tento kontingent vyčerpal tak ďalší cestovaniachtiví študenti si museli zaplatiť :!:
17.07.2020 - 13:15:03
02
Keď už sme sa tu tak rozohnili tak mesiac dozadu som cestoval a zabudol prilbu vo vlaku a našli ju, čo sa často nestáva a človek by si povedal aké ma šťastie.
No až pokým som si ju nedal preposlať z konečnej stanice na moju najbližšiu. Po ceste sa niekde stratila a u nás na stanici o nej nikto nepočul aj keď v systéme bola odoslaná/prijatá :)
Týždeň po tom ako ju nevedeli nájsť a ani nekomunikovali z infa, som sa rozhodol ísť na orpz. No a včera ma len z PZ informovali, že si ju niekto “požičal” ešte predtým ako ju odoslali lebo fyzicky nikdy nebola odoslaná a samozrejme nikto nič u Zssk nevie.

Našťastie sú ochotní vyplatiť celú sumu.(~230€ 3r super)
17.07.2020 - 13:42:12
00
astro napísal:
No, no, no, nebuď zlý na študentov ;) . Na každý vlak bol vyhradený len určitý počet lístkov "zadarmo", keď sa tento kontingent vyčerpal tak ďalší cestovaniachtiví študenti si museli zaplatiť :!:

Na niekom sa vyzurit musim, nie? :lol: Nas kontingent piatich rezervovanych miest bol zjavne obsadeny tym neplatiacim kontingentom.
Ale cely stav zeleznic sa vyrazne zhorsil/nezlepsil od cestovania "zadarmo", takze mi to samozrejme lezi v zaludku... mam vzdy velku skodoradost, ked vyrazim niekoho z "mojho" miesta, lebo som ochotny si priplatit 1EUR (ovsem, ak ma nechaju nastupit :rofl: )
17.07.2020 - 17:04:11
01
Ešte by mohli sledovať jeden kontingent, počet miest vo vlaku, tomu prispôsobiť počet predaných lístkov.
17.07.2020 - 18:44:50
03
Taký chyták pri kupovaní miest do rýchlikov je, že defaultne web ponúka miesto do tej pojazdnej úschovne. Keď sa však naplní, hlási systém, že je vlak plný. Veľa rýchlikov má aj tie háky, na prepravu pod dozorom cestujúceho, na to si treba na webe prepnúť, že chcete 2. triedu s miestenkou, potom dá dá vybrať aj bicykel.
Je to samozrejme vždy lotéria, či sa ZSSK nerozhodnú zaradiť úplne iný vozeň ako Bpeer (háky má), napr Bmpeer (háky nemá, stojíš s bajkom pri WC ako pako).
24.07.2020 - 12:25:34
06
vlak z Harmanca do Handlovej este jazdi? CP mi nevie take spojenie vyhladat. alebo len nieco zle zadavam?
04.08.2020 - 14:44:18
00
to chodí zo Štubne či?
04.08.2020 - 14:56:34
00
keyboard_arrow_up