Ramon1 napísal:
Zasa špekulujes o čom nemáš poňatia ?!


Nie, nešpekulujem, riadim sa odporúčaniami naozajstných odborníkov, medzi ktorých, bez urážky, teba nerátam.
A tí tvrdia okrem iného toto: Pokiaľ to je nevyhnuté a zrážku so zverou nie je možné odvrátiť, vodič by sa nemal snažiť pred kolíziou uhýbať. Najlepšou reakciou je prudké brzdenie a súčasne držanie volantu v smere jazdy. Moderné vozidlá majú takú úroveň pasívnej bezpečnosti, že náraz do zvieraťa, bežne sa vyskytujúci v strednej Európe, zvládnu bez akýchkoľvek následkov pre posádku.

Pokial viem, na východnom Slovensku nežijú losy.
18.07.2020 - 12:10:13
03
už nie, lebo sa im východniari nevyhýbali
18.07.2020 - 12:37:04
07
Losiča ako všetci vieme zakrátko uhynulo . Perez ak chceš pochopiš ako som to myslel . Ak ak nechceš ďalšia debata nemá zmysel . bobris ale možno vie JoKo lepšie ako ini :) . Možno len troluje
18.07.2020 - 12:54:11
00
perez napísal:
Nie, nešpekulujem, riadim sa odporúčaniami naozajstných odborníkov, medzi ktorých, bez urážky, teba nerátam.
A tí tvrdia okrem iného toto: Pokiaľ to je nevyhnuté a zrážku so zverou nie je možné odvrátiť, vodič by sa nemal snažiť pred kolíziou uhýbať. Najlepšou reakciou je prudké brzdenie a súčasne držanie volantu v smere jazdy. Moderné vozidlá majú takú úroveň pasívnej bezpečnosti, že náraz do zvieraťa, bežne sa vyskytujúci v strednej Európe, zvládnu bez akýchkoľvek následkov pre posádku.

Pokial viem, na východnom Slovensku nežijú losy.


Nam skolitel na skoleni vodicov odporucal dve moznosti:

Ak je zvieta nizsieho vzrastu (diviak) - prudko brzdit a drzat smer

Ak je zviera vyssie (jelen, kon) - uhybat


Kym diviaka trafim naraznikom (a vyuzijem deformacne zony), tak krava alebo kon mi preleti prednym sklom na posadku.

Referoval to tragickou nehodou na ceskej D1, kde sa ocitlo niekolko koni...
18.07.2020 - 15:51:59
02
Ramon1 grand bol aj v mojom výbere, ale kašlem nato beriem suburban. Nie kvôli tomu videu, ale kvôli foristom :D teda aj kvôli mojim požiadavkám na voz :D
18.07.2020 - 16:01:59
00
Máš pravdu ! JBMNT Multivan nechám žene a kupujem nové Bronco . Postrehli ste ? V6 ideál v benzíne 😎
18.07.2020 - 16:35:06
00
Je to tak, ale dizajnovo ide ruka v ruke s jeepom a tým drobným suzuki, to mi na ňom trochu vadí. Inak som rád, že aspoň niečo sa znovuzrodi nie len zaniká
18.07.2020 - 16:42:32
00
i.postimg.cc
18.07.2020 - 17:30:38
02
No tak neviem, Ford Mondeo 2.5T benzin, 84000km a okrem vybitej baterie a asi prehryznutych kablov od ventilatora na chladici (nasledne sa prehrial motor) s nim nic nebolo.
18.07.2020 - 18:56:29
00
no ale ak to nemáš na plyne, tak si neušetril ani tú polovicu
mňa tieto vtípky ale moc netešia, akurát zvažujem kúpu Forda, alternatíva je Fiat/Citroën :D
18.07.2020 - 19:19:20
00
Sesulak aj ja by som chcel kúpiť S-maxa práve s týmto motorom ako máš ty 2.5T len nie je momentálne nič poriadne na predaj na SK/CZ.
18.07.2020 - 19:31:14
00
Ramon1 neondi sa a kup F150 Raptor 😁
18.07.2020 - 19:50:41
01
Náhodou...zraziť srnku v 90km/h...srnka skončí na čelnom skle a ohrozí posádku. Zraziť srnku v 120km/h...srnku vystrelí nad auto a pohoda?? ale už x-krát som sa srnke radšej vyhol, ale aj diviakovi aj inej zvery. Plne súhlasím, že sa veľmi oplatí škola bezpečnej jazdy a rovnako aj jazdy na okruhu, len treba rátať, že brzdy budú na odpis po dvoch polhodinách a aj gumy dostanú náležite nažrať?
18.07.2020 - 22:04:47
00
Niekde bolo video... Neviem ho najst. Kde skusali, ze ked s nizsim autom napalis do losa, dokazes viac menej prejst popod neho a teda treba pridat a by nestihol padnut na auto. Naopak kamarat mi ukazoval fotky ako sundal jelena. Celkom statneho a vosiel mu parohami cez zadne bocne okna do auta. Keby mal niekoho na zadnych sedadlach po svojich urcite nevystupi.

Nastastie ja som sa so srnkami stretol len 2x a oba krat som siel tak, ze som pohodlne zastavil a este sme sa pozerali ako si stado odcupkalo do lesa. Niekedy sa proste neoplati ponahlat. Co som zrazil bola letiaca kacka. Ale tak zasa cert to ber tie plasty.
18.07.2020 - 22:14:00
00
ked jazdis, ako sa po okreskach ma 70-80 si vpohode. To si mozes precitat horoskop na dnesny den, kym si rozmyslis, ci to zrazis, alebo sa tomu vyhnes :-D
ja uz som srnu dal dole, mozno som to aj pisal. 60-70km/h, cesta na sirku jedneho auta, les-luka, husty dazd. Skocila z brazdy vedla cesty na cestu tak, ze ked dopadla na asfalt stretla sa s mojim svetlom. A jedneho bazanta, ten stal pod zvodidlami, a nepozorovany cakal na logo mercedes a nasledne ani panovi uhnut. Ja tiez nie :-/
18.07.2020 - 22:19:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up