tak sa vrátim d svojmu poškodenemá EDGE 1000, kedže Conan sa odmietol zaoberať akoukoľvek opravou, lebo zariadenie je PO záruke a výmena už nebola možná, podľa miestnej rady, som objednal z A spodný kryť a hneď k tomu (pre istotu) aj novú batériu, dnes som to skompletizoval a všetko šlape, má to len jednu "chybičku", kým som trpezlivo čakal na balíčky z Číny stal som sa netrpezlivý a kupil som novú 530 :-), tak, že ho po posúvam so bazáru.
14.07.2020 - 18:05:23
00
randy napísal:
S garmin mapami, co su upravene OSM, som nikdy problem nemal. Navigacia blbla len s OSM. Jazdim len cestu a navogaciu mam stale zapnutu (planovane cez GC, Komoot, pripadne priamo v zariadeni back to start alebo po nejaky bod).

Tak nakoniec je to mapou. Ale tou originál Garmin DEM Map. Keď som ju vypol, zdá sa, že navigácia funguje správne.
Súdruhovia v Amerike asi urobili niekde chybu. DEM mapu som mal zapnutú, lebo bez nej to ukazovalo podivné výškové údaje. Ako keby ten prístroj nemal barometer. Asi si budem musieť vybrať medzi navigáciou a meraním výšky. Nemilé :( Zajtra to otestujem.
EDIT: Klamem. Nefunguje ani bez DEM mapy.
14.07.2020 - 21:23:49
00
Tak sa zdalo, že bez DEM máp to funguje, ale nie je to pravda. Po pár odbočkách to fungovať prestalo. Mám iba originál Garmin mapy čo boli v zariadení. Zapnuté mám INTL Standard Basemap, Garmin Cycle Map, Garmin DEM map, Garmin Geocode Map.
Obr. č. 1: Keď sa blížim k odbočke, dátová obrazovka sa prepne na mapu a v ľavom hornom ruhu ukazuje vzdialenosť k odbočke.
Obr. č. 2: Za odbočkou začne ukazovať vzdialenosť a smer nasledujúcej odbočky. 300 m doľava.
Obr. č. 3: Po pár sekundách sa prepne späť na dátovú obrazovku. V tomto prípade je vzdialenosť k odbočke v poriadku. 308 m. Ale niekedy ukazuje úplnú blbosť aj vzdialenosť.
Obr. č. 4: Ale keď sa prepnem do mapy tak je zrejmé, že nasledujúca odbočka má byť doprava a nie doľava, ako predpovedala navigácia.
Skrátka ukazuje to blbosti. A bohužiaľ sa nedá na dátovú obrazovku pridať pole, ktoré by ukazovalo smer nasledujúcej odbočky. Alebo som na to neprišiel.
Príloha:
Príloha Diversion.jpg už nie je dostupná.

No a keď som za jazdy prepínal mapy, ktoré sa majú zobrazovať, navigáciu to zblblo ešte viac. Nie hneď, ale po pár kilometroch, mi na odbočke prestala navigovať. Na mape pribudla hrubá fialová navigačná čiara, ktorá ukazovala cestu do cieľa nejakou obchádzkou. Na mape ostala ostala zobrazená aj pôvodná trasa (tá nevýrazná tenšia červená), ale navigácia nenavigovala. Vyskúšal som to viac krát cestou do práce aj z práce. Zakaždým sa to správalo takto, ak som za jazdy zapol / vypol DEM mapu.
Neviem na čom fičia inžinieri v Garmine ale je to silný matroš.
PS: Sorry za rozhádzané a zduplikované obrázky. Netuším prečo sa to deje.
Príloha:
Diversion.jpg
Diversion.jpg 41.19 KiB thumb_up0thumb_down

Prílohy:

Direction.jpg
Direction.jpg 126.21 KiB thumb_up0thumb_down

16.07.2020 - 21:04:18
00
randy napísal:
skynet Tak nejake hodinky pridu do mesiaca / zaciatkom juna, ale nikto netusi co to bude. Pozeram kedy vysli Instinct a bolo to v oktobri, tak tie asi este polroka pockaju. Edit: Pravdepodobne Quatix 6x - tie este nevysli, ale v navode sa o nich pise

Tak vysli tie moje vysnivane instinct dvojky. Instinct solar. Solarne nabijanie, prekopane senzory. Pecka. Len cena dvojnasobna.
16.07.2020 - 21:13:53
00
Joe70 Tu nic nevyriesis. Ak mas s niecim problem, tak https://forums.garmin.com/sports-fitness/cycling/f/edge-1030-plus
DEM je Digital Elevation Model - cize to nepotrebujes, ak ta nezaujima vyskovy profil pre vypocitanu trasu. Ale zas je pravda, ze to zobrazovanie vyskoveho profilu obcas nefunguje spravne - vobec sa nezobrazi, pripadne naposledy mi pri tej istej trase s navigovanim nevyskocil ClimbPro a ani som sa nedopracoval k vyskovemu profilu.

skynet V garmine uz nikto nic negarantuje ;)) Instinct by mohli byt zaujimave, keby nemalu tu hlupost v pravom hornom rohu :D Nechapem, naco to tam dali, ked pod tym je ten isty display. A solarne nabijanie by sa hodilo pre Edge, ked to je v podstate pocas celej jazdy v idealnej pozicii...snad 1040 ho uz bude mat :)
16.07.2020 - 22:46:42
00
Joe70 napísal:
Tak sa zdalo, že bez DEM máp to funguje, ale nie je to pravda. Po pár odbočkách to fungovať prestalo. Mám iba originál Garmin mapy čo boli v zariadení. Zapnuté mám INTL Standard Basemap, Garmin Cycle Map, Garmin DEM map, Garmin Geocode Map.
Obr. č. 1: Keď sa blížim k odbočke, dátová obrazovka sa prepne na mapu a v ľavom hornom ruhu ukazuje vzdialenosť k odbočke.
Obr. č. 2: Za odbočkou začne ukazovať vzdialenosť a smer nasledujúcej odbočky. 300 m doľava.
Obr. č. 3: Po pár sekundách sa prepne späť na dátovú obrazovku. V tomto prípade je vzdialenosť k odbočke v poriadku. 308 m. Ale niekedy ukazuje úplnú blbosť aj vzdialenosť.
Obr. č. 4: Ale keď sa prepnem do mapy tak je zrejmé, že nasledujúca odbočka má byť doprava a nie doľava, ako predpovedala navigácia.
Skrátka ukazuje to blbosti. A bohužiaľ sa nedá na dátovú obrazovku pridať pole, ktoré by ukazovalo smer nasledujúcej odbočky. Alebo som na to neprišiel.
Príloha:
Diversion.jpg

No a keď som za jazdy prepínal mapy, ktoré sa majú zobrazovať, navigáciu to zblblo ešte viac. Nie hneď, ale po pár kilometroch, mi na odbočke prestala navigovať. Na mape pribudla hrubá fialová navigačná čiara, ktorá ukazovala cestu do cieľa nejakou obchádzkou. Na mape ostala ostala zobrazená aj pôvodná trasa (tá nevýrazná tenšia červená), ale navigácia nenavigovala. Vyskúšal som to viac krát cestou do práce aj z práce. Zakaždým sa to správalo takto, ak som za jazdy zapol / vypol DEM mapu.
Neviem na čom fičia inžinieri v Garmine ale je to silný matroš.
PS: Sorry za rozhádzané a zduplikované obrázky. Netuším prečo sa to deje.
Príloha:
Direction.jpg

Toto co pises bude sposobene mapou. Druha vec, ze ked je raz trasa vygenerovana (tipujem, ze ich generujes priamo v zariadeni a nie v Connecte) na urcitej mape a ty tu mapu potom vypnes a zapnes inu, tak je dost mozne, ze to nebude fungovat.
Ja neviem, co robim zle, ale nikdy som s Garminom (mam uz treti, s hodinkami stvrty) nemal ziadne problemy.
17.07.2020 - 07:48:19
01
Prosim o radu. Mam fenix 5x. Pri pokyne vykonat drahu z nahratej trasy. Vypisuje max pocet bodov drahy 50 prekroceny. Pocet nezobrazenych bodov 35.
Jedna sa o waypointy?
Ako zistim ktore zariadenie kolko ma? Zaujima ma Instinct. Fenix 3, fenix 5x a garmin Edge?
Co urobit aby som sa zmestil do poctu bodov?
17.07.2020 - 17:49:27
00
Sesulak napísal:
Toto co pises bude sposobene mapou. Druha vec, ze ked je raz trasa vygenerovana (tipujem, ze ich generujes priamo v zariadeni a nie v Connecte) na urcitej mape a ty tu mapu potom vypnes a zapnes inu, tak je dost mozne, ze to nebude fungovat.
Ja neviem, co robim zle, ale nikdy som s Garminom (mam uz treti, s hodinkami stvrty) nemal ziadne problemy.

Mapy robím na webe v connecte a v tom bazmeku mám originál mapy, čo tam boli. Tak ak to nefunguje s týmto, potom už neviem s čím by malo. Skúsim Komoot.
To prepínanie máp ma netrápi. V praxi to robiť nebudem. Ale je to tiež nepochopiteľný bug. V tých mapách tie cesty sú, tak nie je dôvod aby to takto zblblo. Inde niekto píše, že tú fialovú čiaru mu nakreslí keď zmení cieľ cesty. No nenaviguje ho po nej, ale posiela ho na pôvodnú trasu.
Za 520 libier skrátka človek nemôže čakať zázraky.
17.07.2020 - 20:14:40
00
Stefan61 F3 nema mapove podklady, takze waypointy by mu velmi nepomohli. Ako to interne funguje je popisane v Differences Between Routes and Tracks a tu su obmedzenia (tu sa spomina tych 50 bodov ale kedy je to limitovane na 250 a kedy na 50 pri "route" netusim). Zatial som take varovanie nevidel. Skus trasu prekonvertovat na drahu v GC a snad to spravi korektne.
17.07.2020 - 21:33:01
00
To obmedzenie 50 bodov mi vyskočilo na 1030 Plus keď som skúšal v zariadení nastaviť nejakú trasu. Aké body to sú netuším. Asi to budú WP. Bežné odbočky isto nie. Cez PC plánujem trasy cez 100 km kde je isto viac ako 50 odbočiek (lebo mestá) a žiadne varovania nepíše.
17.07.2020 - 21:49:24
00
Pred chvíľou som si objednal Garmin Edge 530 Performance Bundle. A zaujima ma ako to funguje u Garminu, keby som chcel ten hrudný pas pouzivat napriklad na behanie, ci sa ta sparovat s nejaku ich aplikáciu a bude mi zaznamenávať aj trasu, aj tep. Dik
19.07.2020 - 18:04:33
00
OlafTopan Neviem ako v Bundle mas HRM-Dual, cize hrudny pas pripojitelny cez ANT+ a BTLE, takze to pripojis k hociakemu telefonu. Garmin uz nerobi aplikaciu na logovanie - ich priporita su ich zariadenia, takze by sli len proti sebe :) Ale mozes pouzit lubovolnu aplikaciu na zaznam, teda ak chces behat s telefonom co je strasne neprakticke.
19.07.2020 - 18:27:56
10
Riešení je viac:
Najlepšie je kúpiť hoci aj bazarové hodinky Garmin (napr. Vivoactive... Nie je to vyslovene len na šport ale aj na denné nosenie)
Ďalšie možnosti závisia od toho či ten tvoj hrudný pás vie aj BT. Ak nie tak potrebuješ mobil s Ant+ a apku podľa svojho výberu.
Ale ja odporúčam tie hodinky - najpohodlnejšie a najfunkčnejšie
19.07.2020 - 18:50:12
10
Je to presne tento tu zo shopu https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/cyklopocitace-gps/gps-pristroje/garmin-edge-530-performance-bundle.html
Viem, ze hodinky su asi na najpraktickejsie. Len mam rok aj nieco Samsung Galaxy Watch. A potom ako mi na nich v poslednej dobe stale zacala padat Strava alebo sa nezosynchronizovali vyjazdy, som sa nasral a preto objednal cyklo GPS. Plus sa mi lubi mat mapy pred ocami a nemusim furt vyťahovať telefon.

    19.07.2020 - 19:01:20
    00
    OlafTopan napísal:
    Je to presne tento tu zo shopu https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/cyklopocitace-gps/gps-pristroje/garmin-edge-530-performance-bundle.html
    Viem, ze hodinky su asi na najpraktickejsie. Len mam rok aj nieco Samsung Galaxy Watch. A potom ako mi na nich v poslednej dobe stale zacala padat Strava alebo sa nezosynchronizovali vyjazdy, som sa nasral a preto objednal cyklo GPS. Plus sa mi lubi mat mapy pred ocami a nemusim furt vyťahovať telefon.
    máš pri tom aj snímač rýchlosti?

      19.07.2020 - 19:21:18
      00
      keyboard_arrow_up