Priatelia na garmine 830 sa da plánovať cesta?
25.07.2020 - 12:26:38
00
lto napísal:
sparky: https://support.garmin.com/en-US/?faq=388HjIB8mK2OPz6vycgPb6 .. presnost neklesne ... len inicialny fix moze trvat dlho, velmi dlho niekedy :D .. ak neni odkial stiahnut informacie o satelitoch, musi ich stahovat prave od nich, ale to sa vysiela len raz za par minut , chvilu to trva, takze ak neni uplne dobry signal, tak to nemusi stacit. Ked tie informacie ma a su akualne, potom uz len pocita podla signalu.

Inak https://www.root.cz/zpravicky/garmin-napaden-ransomware-vypnul-svoje-sluzby/ , neviem ci to niekde bolo .. napadnuta interna siet ransomwareom.


áno, niektoré A-GPS zariadenia sa vedia preklopiť do GPS standalone módu, takže tie by nemali mať problém, ale pri hodinkách o tom trochu pochybujem.

v diskusii na tom roote, chlapík píše že mu nejde GPS záznam :-)
a ešte píše že sa dosť rýchlo vybíjajú, to môže byť tým že príjem tých dát z GPS je náročný ...


správička o tom probléme aj tuto
http://dsl.sk/article.php?article=24106
25.07.2020 - 13:35:53
00
sparky napísal:
Hodinky sú A-GPS čo znamená že (neviem ako často) potrebujú stiahnuť podklady o satelitoch z netu, kedže je apka garmin connect teraz nefunkčná tak si to hodinky a iné garmin prístroje nestiahnu. Ak to bude trvať dlhšie predpokladám že presnosť GPS bude asi klesať.

A-GPS slúži iba na rýchle určenie polohy. Sťahuje dáta zo základových staníc. Keď to nefunguje, zariadenie bude dlho hľadať polohu. Keď sa ale chytí, na presnosť to vplyv nemá. Niektoré presné zariadenia korigujú polohu cez pozemné stanice, ale cyklo garminy istotne nie.
Príjem dát náročný nie je. Bežne nemáš počas jazdy internet, takže a-gps aj tak nefunguje. Vybíjať sa môžu kvôli tomu prvotnému hľadaniu polohy. Keď má aktuálne dáta z a-gps, tak hneď vie kde má satelity.
Po určení polohy alebo bez internetového signálu sa a-gps správajú ako "obyčajné" gps. Nikam sa nepreklápajú.
25.07.2020 - 13:43:38
00
Joe70 napísal:
A-GPS slúži iba na rýchle určenie polohy. Sťahuje dáta zo základových staníc. Keď to nefunguje, zariadenie bude dlho hľadať polohu. Keď sa ale chytí, na presnosť to vplyv nemá. Niektoré presné zariadenia korigujú polohu cez pozemné stanice, ale cyklo garminy istotne nie.
Príjem dát náročný nie je. Bežne nemáš počas jazdy internet, takže a-gps aj tak nefunguje. Vybíjať sa môžu kvôli tomu prvotnému hľadaniu polohy. Keď má aktuálne dáta z a-gps, tak hneď vie kde má satelity.
Po určení polohy alebo bez internetového signálu sa a-gps správajú ako "obyčajné" gps. Nikam sa nepreklápajú.


a-gps neslúži na rýchle určenie polohy.
poloha sa určuje so signálu z GPS satelitu a informácii o polohách satelitov.
no a tie informácie o polohách (GPS almanac and ephemerides) sa vysielajú aj zo satelitou ale rýchlosť je 50bit/s
takže keď zapneš GPS zariadenie a chceš získať polohu tak musíš dlho čakať kým sa stiahnu informácie a potom je možne spočítať polohu.
A-GPS umožnuje stiahnuť tie dáta z pozemných staníc čo je o mnoho rýchlejšie.

A teraz je otázne:
1) ako sa hodinky dostanú k tým dátam, jedine cez bluetooth a garmin connect apku ktorá teraz asi nefunguje
2) ak sa garmin zariadenia sa vedia prepnúť z A-GPS režimu do standalone GPS tak bude dlho trvať kým nabehne GPS OK, to ale môže byť rôzne od zariadenia k zariadeniu

https://en.wikipedia.org/wiki/Assisted_GPS#Modes_of_operation

" Some A-GPS devices do not have the option of falling back to standalone or autonomous GPS. "
25.07.2020 - 20:56:45
00
Jany33 napísal:
Priatelia na garmine 830 sa da plánovať cesta?

da sa bud ako navigacia alebo trasa vytvorena.
25.07.2020 - 23:28:39
00
Garmin stale nejde.
Dnes som prvy!

Ale vazne. Uz zacina stvrty den. Takyto vypadok som este nezazil. Toto moze uz ohrozovat Garmin ako taky. Ceny akcii este velmi hlboko nespadli, ale ked to dneska nedaju aspon nejako dokopy, tak zajtra poooojdu dolu. Ale zase mozno bude cas kupit.
26.07.2020 - 08:54:27
01
Tu pise, ze vykupne je 10 milionov dolarov. Co tam po fitness zariadeniach, ale piloti nemozu vytvarat letove plany.
https://www.forbes.com/sites/barrycollins/2020/07/25/will-garmin-pay-10m-ransom-to-end-two-day-outage/
26.07.2020 - 09:28:00
00
Tak ja neviem chalani, ale ked som to cital, hned mi bolo jasne, ze toto neni ziadna sranda. Preto som pisal, ze viac ako kolko dlho to bude trbat ma trapi, ci vobec niekedy svoje stare data uvidime.
26.07.2020 - 09:32:45
00
A tie data co maju... Meno, roky narodenia, kde a s kym sa clovek pohybuje, kde byva. V obmedzenej miere dokazu odhadnut aj zdravotny stav.
26.07.2020 - 09:38:49
00
Tak mna toto netrapi, ale statistiky po rokoch, bikoch a pod.
26.07.2020 - 09:40:47
00
Tak ono to nejaký deň trvať bude nečakal som, že výpadok bude v hodinách.. keď si len zoberiete, že najprv musia prísť na to ako sa do ich systému dostal ransomware, túto chybu následne odstrániť/zapatlať, zinicializovať všetky servre(teda aj nenajdu spôsob ako zabránia šíreniu medzi nimi) a spustiť obnovu, tá bude určite z pások, že ich teda bude hodne.. stačí jedna chyba alebo bude ten ransomware aj na páskach v čakacom režíme tak budú musieť vytiahnuť ešte staršie pásky.. verím, že teraz majú celkom na pilno..

rada pre vás: Zálohujte si dáta, ale nie len na jednom mieste..
26.07.2020 - 10:39:13
00
Ma vobec vyznam teraz jazdit? Ked mi nikto neopalcuje trening... K comu je to dobre :D
No a potom mozme cakat ze zas padne strava, ked sa to tam bude vsetko spatna nahravat a palcovat krizom krazom :lol:
26.07.2020 - 12:19:30
01
Má to nejaký vplyv na pripojenie mobilu z Garminom cez bluetooth? Lebo sa mi pripojí a hneď aj odpojí..pred tým to nerobilo asi kvôli Garmin Connectu?? :-(
26.07.2020 - 12:44:53
00
Bluetooth s tým nijako nesúvisí myslím. Mne funguje rovnako zle ako predtým. Niekedy sa pripojí a niekedy ani za svet.
Mňa by zaujímalo čo sa stane keď to rozchodia so stravou. Nahrávam si tam trasy manuálne. Budem ich mať zduplikované?
26.07.2020 - 13:02:41
00
Nie. Strava ma toto vyriesene dobre.
26.07.2020 - 13:35:20
00
keyboard_arrow_up