245 majú aktivitu bicyklovanie. Mne vydržia cca 6-7 dní, no dostávajú poriadne zabrať. 24h merajú tep a denne min 1-2h aktivity. Niekedy aj so sledovaním polohy.
24.07.2020 - 18:54:32
00
Ja som kúpil Coros a max. spokojnosť..
24.07.2020 - 22:00:31
00
mikhail napísal:
Tie forerunner 245 nekupuj. Ja ich vraciam. Kratka vydrz baterie, asi zle optimalizovany firmware. Ani 5 dni nevydrzia.
Ja uz asi pockam na instinct solar
sorcerer ktore mas ty, nech sa inspirujem :)


som prekvapený tou výdržou, u mňa s tým problém nebol.
ja mám Fenix 6 pro a Instinct, na bajk som mal Edge 530. ten som stratil, tak som chcel oboje hodinky predať a kúpiť Instinct Solar + nový Edge 530, ale Solary mi prišli s nefunkčným barometrom, poslal som ich nazad, medzitým prišli do Fenixov nejaké MTB metriky z Edge, tak zostávam pri Fenixoch, Insticty mám do zálohy a čakám kým sa objaví Edge v bazári a potom uvidím čo ďalej. najskôr ale musia páni z Garminu spojazdniť servery, už 3. deň im to nejde po hackerskom útoku.
prvý model Instinct pomer cena/výkon super, ale barometer nie je veľmi spoľahlivý, ak ho nepotrebuješ ber tie. 14 dní výdrž v režime smart hodiniek a 16 hodín s GPS
25.07.2020 - 08:58:40
00
sorcerer

Veru tak, už tretí deň je jedno, kto má aké Garminy😊, ransomware útok im rozvrátil všetko. Teraz vyjednávajú o výkupnom a súčasne sa snažia sami z toho dostať.
25.07.2020 - 10:25:32
02
Neoplatia sa teraz?

https://www.samsung.com/sk/wearables/galaxy-watch-active2-r820/SM-R820NZKAXSK/buy/
25.07.2020 - 12:38:20
00
sorcerer napísal:
som prekvapený tou výdržou, u mňa s tým problém nebol.
ja mám Fenix 6 pro a Instinct, na bajk som mal Edge 530. ten som stratil, tak som chcel oboje hodinky predať a kúpiť Instinct Solar + nový Edge 530, ale Solary mi prišli s nefunkčným barometrom, poslal som ich nazad, medzitým prišli do Fenixov nejaké MTB metriky z Edge, tak zostávam pri Fenixoch, Insticty mám do zálohy a čakám kým sa objaví Edge v bazári a potom uvidím čo ďalej. najskôr ale musia páni z Garminu spojazdniť servery, už 3. deň im to nejde po hackerskom útoku.
prvý model Instinct pomer cena/výkon super, ale barometer nie je veľmi spoľahlivý, ak ho nepotrebuješ ber tie. 14 dní výdrž v režime smart hodiniek a 16 hodín s GPS

Možno som mal vadný kus. Mne sa tam nepáčilo viacero vecí. Príliš dlhé spustenie GPS. Za živý svet som nevedel nastaviť autopause (nastavená bola na rýchlo menšiu ako 1,6 km)..furt počítalo čas aj keď som stál a autopauza mala byť zapnutá.
Tá baterka...neviem...fakt dokázala za pár hodín stratiť niekoľko desiatok percent. Asi bude čakať na nejakú dobrú akciu a potom kúpim Fenix 5 pro. Alebo tie Apexy, alebo tie Instinct solar, ale nevyhodím za ne 400€.
Prečo Ti vlastne nestačia tie Fenix 6 pro a ideš aj Edge 530 kupovať?
25.07.2020 - 17:37:21
01
zrejme, takéto problémy som nezaznamenal, rýchlosťou načítania gps som bol práve milo potešený, bolo to pár sekúnd. Corosy neviem či majú lyžovanie, zisti si radšej a Instinct Solar majú aj bez pomoci slnka nadpriemernú výdrž a všetky hlavné športy v sebe, len treba trafiť kus na ktorom všetko funguje a kúpiť až keď garmiňákom pôjdu servery :)

Edge 530 dokážem priamo pripojíiť na motor Shimano a všetky údaje z neho mi vie zobraziť aj započítať do aktivity - stav batérie v % - Shimano displeje ukazujú 5 dielikov, aktuálnu podporu v %, do aktivít zapíše rýchlosť a kadenciu z motora, nie sú potrebné externé snímače, lepší signál GPS - väčšia anténa ako v hodinkách a v neposlednom rade mapa, navigáciu ako takú som zatiaľ nevyužil, ale mapa na očiach je dobrý pomocník, nemusím zastavovať a ťahať mobil z vrecka.
25.07.2020 - 17:44:14
01
Coros majú 3 režimy lyžovania, okrem najnižšieho modelu tuším..
26.07.2020 - 10:27:24
01
Tak. Mám COROS PACE a ten to nemá. Mne to nechýba. Výdrž je ale neskutočná. Signál chytí po niekoľkých sekundách. Mám aj Garmin FR 210 a Edge 705 tak v porovnaní s nimi je to excelentné. Jediné mínus je optický merač tepu na zápästí. Ak je tep ustálený tak meria veľmi presne. Porovnával som to s hrudným pásom paralelne. Ale pri rýchlom náraste alebo poklese tepu (krátky kopček) má obrovské opozdenie. Ale to je asi všeobecný problém nie len týchto hodiniek.
26.07.2020 - 13:12:09
01
Zena si kupila Vivoactive 3. Pre nu fajn, ja by som ich nechcel. Chyba tam aktivita "Turistika". Da sa to tam nejak cez pc dostat z offiko stranok alebo jedine vytvorit aktivitu manualne?
26.07.2020 - 19:03:19
00
vsak chodza a potom v connecte zmenit na turistiku...
26.07.2020 - 19:11:51
11
dislukas napísal:
Zena si kupila Vivoactive 3. Pre nu fajn, ja by som ich nechcel. Chyba tam aktivita "Turistika". Da sa to tam nejak cez pc dostat z offiko stranok alebo jedine vytvorit aktivitu manualne?


keď bude fungovať Connect IQ, treba nájsť app Hiking a stiahnuť do hodiniek
26.07.2020 - 19:59:08
10
Dik za info chalani.
26.07.2020 - 21:14:36
01
Ahojte.

Potreboval by som poradit. Mam garmin forerunner 935 ale objednal som cyklopc Garmin edge 530. Cyklopc mi este nedosli a zacinam uvazovat ci nestornujem objednavku cyklopc. Zistil som ze hodinky mi vpohode postacuju, su dost presne no obavam sa ako to bude s bateriou. Tyzdenne chcem jazdit cca. od 10 do 20 hod ale to uz je max. Priemer cca 15 hod.

Ako to bude s bateriou v hodinkach pojde kapacita rapidne dole? Mam ich pol roka a chcem ich 2 roky vyuzit na maximum a usetrene peniaze z cyklopc pouzil potom na nove hodinky.


Pouziva niekto realne len hodinky Garmin na jazdenie?

Dakujem za vsetky postrehy.
26.07.2020 - 23:37:33
00
Ak ti vyhovuje veľkosť displeja a obmedzenia v súvislosti s mapami, tak sa dajú plnohodnotne používať.
Sám som mal v plane 945 ale dostal som ponuku na fenix 6 a odkedy ich mám, tak môj starý edge 800 už nepoužívam.
27.07.2020 - 08:10:19
00
keyboard_arrow_up