No povedzme si pravdu, pre hobby jazdca ktory by si rad vyskusal pretek je povinnost dh prilby mozno financny problem, vyuzije ju 1 moxno 2x za sezonu . Jasne, jednotne pravidla su fajn, bezpecnost je tiez prvorada ,ale asi by to chcelo zmiernit docasne pravidla pre hobby aby sa to viac spopularizovalo. osobne mi prekaza aj info, vsetko hladaj iba na FB.
28.07.2020 - 08:25:12
14
Vsetky informacie su uvedene na www.spdh.sk a nielen na FB ( a kto chce, informacie si najde ) , prechodna sezona bola ta minula, a argumentacia o prilbe za 300€ a kazdy druhy Hobbik sa vozi na 3tis biku ( a to som povedal dost malo si myslim ) je uz uplne mimo. Minuly rok *****... majstri, ze preco nieje povinna integrana prilba, a teraz tu mocete o zmierneni pravidiel. Ked sa chcem niecoho zucastnit, respektujem pravidla. Ale to nejak v tejto komunite ludom prekaza.
28.07.2020 - 08:34:55
02
78€, ASTM certifikovana

https://www.bike24.de/p1297953.html?menu=1000,18,215
28.07.2020 - 08:48:19
00
Presne tak, súhlasím, mnoho ľudí má problém s pravidlami a robia ceremónie, že prečo je toto tak a ono inak a mnohí chcú štartovať v jednej skupine lebo ide s kamarátom ale vo výsledku chce byť v inej kategórii, to je ako v materskej škole niekedy :D Ak sa mi nepáči, nejdem ak chcem súťažiť, idem. Ak na to mám technicky idem na SPEN ak chcem skúšať, idem na Hornonitriansku enduro sériu ale nepochopím ako niekto môže aj po prečítaní pravidiel vyjednávať s organizátorom o pravidlách. Ako malé decko s mamou keď chce sladkosť a nezjedlo ešte obed, tak je to aj s niektorými dospelými :D
28.07.2020 - 09:08:15
30
Tam je tých dôvodov viacej. ked si pozrem čítanost článkov o gravity disciplínach či už tu alebo aj na FB tak je neporovnatelne nižšia. Proste ludí viacej zaujíma nejaký Gerlaching alebo výlety po okolí či XC. Lepšie je niekomu tlačiť watty ako riskovat pád a zranenie nebodaj sa učiť techniku. Mna zase odrádza dvojdnový formát kedže mám dve deti. Takže neviem či ste organizator ale z môjho pohladu by som to proste zrušil a spravil nejaky maraton alebo len nejaku cykloturistickú akciu po okolí. Stačí sa pozriet na SPDH kde sa zúčasnilo 15 pretekárov. PRoste tieto gravity disciplíny na Slovensku je malý záujem.
28.07.2020 - 09:13:10
01
Tak minulý rok na endure v Kálnici bolo 270 štartujúcich čiže záujem je, ak je pekné počasie :D Pravda je, že do bahna sa nikomu nechce.... Maratónov je plno a endura málo ale záujem podľa mňa je. Tento rok sa nedá porovnať lebo korona a nemyslím, že enduro patrí do gravity. A to, že je ťažká trať, no hold tak opäť, namiesto plakania, že to je ťažké a "nedá" sa to jazdiť sa asi sebareflexívne uvedomím, nejdem na enduro a idem na maratón :) alebo natrénujem. ľudia si zvykli dostať ocenenie za nič, resp. za účasť ako to býva na bežeckých súťažiach, kde v ciely dostane každý medailu len preto, že si zaplatil štartovné a prešiel cieľom a podľa mňa aj toto buduje v ľuďoch také návyky, že súťaž vlastne nie je súťaž ale každý má "právo" aby to prešiel, aby bol ocenený a podobne ...
28.07.2020 - 09:28:50
01
Tak s Kálnicou je už medzinárodný festival takže je tam aj veľa zahraničných účastníkov a na enduro idú aj tí čo jazdia DH a štartovné je 10EUr a nie 35. Celé dva dni je tam program , večer party a podobne. Naviac RSky boli lahsie no minuly rok sa stažili a už boli nadávky... Takže toto sa nedá porovnávať. Z pohľadu rodiča je to ťažke musím sa len ja venovať svojmu dietatu. Nieje to ako pri iných športoch ako futbale,že ho niedkde dáš tam si ho už prevezme tréner a ty máš pokoj. a čo chodím tak len veľmi málo rodičov sa venuje deťom ,že s nimi chodí po trailoch. cyklistika zažíva na Slovensku boom ale je to boom skôr v nenáročnej Cykloturistike.
28.07.2020 - 09:42:41
01
Minule na SPEN na Mýte bolo 120 ľudí a máš to bez diskotéky tuším, že za 50 eur, opäť, záujem je ... V Kálnici bolo štartovné 15/20 eur, nie 10 ale teda nebol potrebný vývoz a preteky len jeden deň :) v Česku je účasť vysoká a chodia tam aj Slováci a tam sú trate ťažšie ako u nás, tým chcem opäť len vyjadriť názor, že o enduro záujem je, len u nás je taká divná mentalita, že ľudia hľadajú výhovorky a ak sú preteky EWS qual tak áno, je to náročné :)
28.07.2020 - 10:02:50
00
na ktorom SPDH bolo 15 ľudí? to máš nejaké pomýlené nie? aj tu v ZA je zatiaľ relatívne málo ľudí prihlásených, ale to podľa mňa stúpne rýchlo...počko bude ok
28.07.2020 - 10:10:15
01
Ok môj názor ,že o to enduro záujem moc nieje:) Klasické trailovanie s kamošmi a enduro závod je rozdiel aj technický a hlavne fyzický:). + ešte mentalita ako spomínaš.
@Katko majstrovstvá SR elite muži. 15 ich tam bolo čo bojovalo o majstrovský titul.. Stále sa bavíme o počtoch ludí okolo 100. Ja neviem aké sú náklady a organizácia ale 100 ludí sa mi zdá málo.
28.07.2020 - 10:20:15
01
https://sportsoft.cz/OfficialResults/2020/20200719_spdh2_myto.pdf

v Elite štartovalo 23 ľudí, dokopy cez 120 štartujúcich...na MSR v XCO v Elite a U23 26 ľudí...čiže rovnaká účasť...na maratónoch v Elite štartuje ľudí ešte menej ak sú MSR...

a hodnotiť cyklistiku podľa čítanosti článkov tu je tiež nezmysel...aj tak je polovica už len reklama na produkty z E-shopu...
28.07.2020 - 10:37:06
02
Vyhodiť DNS a Zahraničných:) Ale tak chápem každý to vidí inak aj samotní jazdci hovoria,že je z roka na rok menej ludí. S tou cyklistickou maniou a kolko peňazí sa teraz točí v bicykloch v posledných rokoch som očakával vačší záujem. Bodaj by to bolo lepšie.
28.07.2020 - 10:51:33
00
Je jasné, že tá najjednoduchšia disciplína je najžiadanejšia lebo ju zvládnu aj tí, čo netrénujú a hobby maratón (nejakú krátku trať) naozaj prejde každý.... lenže to nie sú preteky v pravom slova zmysle, lebo tam sa pretekajú prví čo ja viem 20ti a nie tí, čo si prišli zajazdiť v nejakej lokalite a berú to ako rodinný výlet. Navzájom porovnávať s DH sa to nedá, tam treba bike, techniku a odvahu (licenciu na MSR) a enduro tiež nedá každý ale nemyslím si, že treba skončiť s pretekmi DH a EN lebo príde 150 ľudí a na maratón 500. Napríklad DH je jednoduchšie v tom, že je to na trati v bikeparku ale maratón ide cez lesy, urbáre a treba vybavovať povolenia, voziť veci na občerstvovačky, značiť trate dva dni a kukať, či ti to značenie záškodníci nestrhli v noci pred štartom ale DH ti opáskuje jeden človek za poobedie :) Takže tam sa to vykompenzuje a robí sa to pre tých čo prídu súťažiť aj keď ich je 100 a nie pre nejaký zisk alebo neviem čo. A je jasné, že DHčkár nebude čítať články o blikačkách alebo 10 tipov ako si upgrejdnúť bike do 20 eur a podobné :D
28.07.2020 - 10:59:34
04
však DNS sa neráta... je tam absolútne poradie v zátvorke...zahraničný účastník je taký istý ako domáci...Poliaci plačú, že nemôžu organizovať preteky, tak prídu sem :) z Moravy to isté...ak teda nemajú niečo iné v tom termíne...
28.07.2020 - 11:00:58
00
Verim ze pre organizatora je tych 100 ludi urcite malo pre enduro, ktore je tazsie pripravit ako DH ktore sa jazdi v jednom areali s lanovkou...este pri tych vsetkych kategoriach. Najhorsie ale je ze z tych 100 zavodnikov mas velku cast takych co jazdia SPDH alebo jazdili. Na niektorych minulorocnych zavodoch keby tam tito "skalni" borci neboli, tak sutazia dvaciati pretekary. Cistych hobbikov chodilo po tej serii minimum. Pre udrzatelnost endura na SK by naozaj bolo dobre aby sa aj bezna verejnost zacala zucastnovat. Vrbovi sa nedivim, ze je nervozny ked si tu potom precita vyhovorky typu ze niekto nema integralu tak preto niejde.

Minuly rok som sa potesil ze konecne niekto dostal rozum a zrusil v pravidlach vyslap v integralke. Nenapadlo ma ze niekto moze sprdat toto pravidlo ale bohuzial stalo sa.
28.07.2020 - 11:03:05
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up