Akým spôsobom odrbavaju živnostníci? Robia niečo nezákonné? Trepeš blbosti.
Už minule som sa ta pýtal a neodpovedal si, koho chceš mať za premiera? A nepíš neviem, alebo je mi to jedno.
28.07.2020 - 17:40:14
00
odrbávajú jednoducho,že neplatia dane a odvody z celého zisku.prečo sa pre nich pred rokmi zaviedli min.stropy?pretože by nemali ani min.dôchodky a do min.dôchodku im to musela potom soc.poisťovňa doplácať z peňazí nás všetkých.
28.07.2020 - 18:14:45
00
Sám si to napísal. Robia iba to, čo im štát umožňuje. Presne tak isto ako iný zamestnávatelia. Dokonca bez dotácií.
A čo ten premiér?
28.07.2020 - 18:28:06
01
... a potom sme sa im my všetci čo poctivo platíme odvody skladali na aspoň min.dôchodok...
máš chápanie na úrovni toho trnavského tupela ktorý vlastnú neschopnosť hodí vždy na niekoho iného a z podvodníčka kyselicu spraví hrdinu.
sú ľudia ktorí tajne dúfali,že sa z toho krikľúňa stane štátnik,ale ak sa ukázalo,je to len šašek a klamár.Takže premiérom by mohol byť naozaj hocikto aj ty.
28.07.2020 - 18:35:25
00
Ty máš chápanie tupela na úrovni. Asi budeš budúci premiér. 😀
Nič si nepochopil.
28.07.2020 - 18:49:13
00
Problémom Matoviča je to ,že nikdy nezažil pocit aké to je urobiť chybu.Pri ňom totiž za chybu môže vždy niekto iný.Takto to vystihol autor "Cynická obluda" a myslím ,že trafil.Za mňa by bol lepší premiér Sulík. Bohužiaľ percentá na to nestačia ani zďaleka...
28.07.2020 - 20:49:34
03
triki napísal:
... a potom sme sa im my všetci čo poctivo platíme odvody skladali na aspoň min.dôchodok...
máš chápanie na úrovni toho trnavského tupela ktorý vlastnú neschopnosť hodí vždy na niekoho iného a z podvodníčka kyselicu spraví hrdinu.
sú ľudia ktorí tajne dúfali,že sa z toho krikľúňa stane štátnik,ale ak sa ukázalo,je to len šašek a klamár.Takže premiérom by mohol byť naozaj hocikto aj ty.


dam ti jeden krasny priklad min mzdy ktoru si plati konatel sam sebe, v hrubom 580, v cistom dostane 476 euro, ale celkovo na svoju "minimalnu mzdu" zaplati cca 777 euro, takze da zo svojhov cca 800 euro, aby mal "prijem" 480. tz. 300 euro da na odvodoch a daniach z min mzdy, zda sa ti to malo???? A potom sa divis, preco si da min mzdu???.
Kolko das na odvodoch ako zamestnanec ty?
28.07.2020 - 20:52:17
00
Percentualne to vychadza tak isto. A predstava, ze za teba nieco plati zamestnavatel , je velmi mylna. Vyrobit na to musi ten zamestnanec za ktoreho to "plati zamestnavatel" , inac by sa mu toho zamestnanca neoplatilo zamestnavat. Cize zamestnanec musi vyrobit viac, ako je kolonka " cena prace" na jeho vyplatnej paske, pretoze zamestnavatel ma aj dalsie naklady na zamestnanca ( prispevok na stravne listky, dovolenka a este zopar dalsich .....)
Akurat, ze zamestnanec si nemoze dat do nakladov polozky, ktore si tam moze dat SZCO, alebo konatel s.r.o.
28.07.2020 - 21:30:47
04
Tomas, neviem co tým chceš povedať ale odpoviem ti. Každý zamestnanec dá približne x násobok toho co ten tebou popísany konateľ, kde x je podiel mzdy zamestnanca a minimálnej mzdy čo je pri plnom úväzku vždy viac ako 1 a v priemere na Slovensku približne 2.
Teda bežný priemerný zamestnanec dá 2 krát viac ako tvoj konateľ. A nemá na výber.
Nemá firemné auto na súkromné účely (aj keď za to by mal mesačne platiť daň z 1% nadobúdacej ceny , tak len máloktorý konateľ ju plati), nemá x veci kúpených na firmu bez DPH využívaných na súkromný účel.
28.07.2020 - 21:41:02
01
a taktiez ten zamestnanec, pokial nie je sales, nemusi zhanat zakazky, dohadovat kontrakty, dostane vacsinou robotu na tanieri.a ked uz ten zamestnanec ma x krat co konatel, konatel z tej jeho mzdy musi ako zamestnavatel tiez platit krasne odvody. takze nedemonizujme tu zamestnavatelov.
28.07.2020 - 21:59:40
00
predstava ze zamestnavatel nieco plati za zamestnanca, nie je len velmi mylna ... je to blud ...
28.07.2020 - 22:19:04
03


Naposledy upravil Hosť dňa 04.08.2020 - 02:24:50, celkovo upravené 1 krát.

28.07.2020 - 22:22:32
00
subaroSti napísal:
Problémom Matoviča je to ,že nikdy nezažil pocit aké to je urobiť chybu.Pri ňom totiž za chybu môže vždy niekto iný.Takto to vystihol autor "Cynická obluda" a myslím ,že trafil.Za mňa by bol lepší premiér Sulík. Bohužiaľ percentá na to nestačia ani zďaleka...

Ale Sulík sa na to už chystá. Veď práve zbiera body...
28.07.2020 - 22:27:06
00
vlastoch napísal:
predstava ze zamestnavatel nieco plati za zamestnanca, nie je len velmi mylna ... je to blud ...


ano? vysvetli mi prosim v com. Takze zamestnavatel vlastne podla teba z hrubej mzdy neplati odvody??? je to blud?
Dalej ak mas firemne auto aj na sukromne ucely, a mesacne sa ti zaklad dane navysuje o 1% hodnoty auta (napr. 30k = 300, z toho 20% = 60euro, takze do roka 720 x 4 = 2880 euro, cena auta 30 k ten rozdiel z toho co to stalo teba a navyse servis, pneu, poistky, to tiez pada z neba???
28.07.2020 - 22:42:45
00
tomasspura napísal:
ano? vysvetli mi prosim v com. Takze zamestnavatel vlastne podla teba z hrubej mzdy neplati odvody??? je to blud?

nie, zamestnavatel ich neplati, iba odvadza za zamestnanca, tak ako cast odvodov z hrubej mzdy ... vsetky odvody plati zamestnanec zo svojej celkovej mzdy (=cena prace)
28.07.2020 - 22:46:38
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up