Sa mi paci, ako ste tu vsetci jasnovidci a sudcovia zaroven. Kde sa berie ta istota, ze auto vyhybajuce sa prekazke je jedine na vine? Ak vidim v protismere prekazku a protiiduce auto, ignorujem situaciu? Ja ai to teda na zaklade Topiek fakt neviem vyhodnotit... a je jedno, ci sedim v Dacii alebo Hummerovi
29.07.2020 - 22:39:13
01
Tak napriklad Multivan asi nema lepsie manevrovacie schopnosti ako 95% aut na ceste :) Kiezby si aj ostatni soferi velkych vehiklov uvedomili onu zodpovednost
29.07.2020 - 23:42:46
00
Multivan , áno máš pravdu ... no preto s ním jazdím ako som písal vyššie . Ďalšie auta co som vlastnil alebo mám spĺňajú tých 95% .
30.07.2020 - 03:53:39
00
perez napísal:
ved to je OK, ale urcite by som Volvo nenazval malo bezpecnym, skor naopak.Ale ja by som Volvo nechcel tiez, kvoli tomu ze uz robia max. 4 valce. Ked vyvalim >80k za auto, tak chcem aspon 6 valec.


stacil by aj 5 valec, ktore povodne robili :)
30.07.2020 - 08:32:28
01
Multivan , áno máš pravdu ... no preto s ním jazdím ako som písal vyššie .

len keby všetci jazdili ako píšeš vyššie nemusíme riešiť podobné problémy o tom to je, nie o tom v akom aute kedy sedí.. tatru s makadamom neustál ani velký autobus..

Sa mi paci, ako ste tu vsetci jasnovidci a sudcovia zaroven. Kde sa berie ta istota, ze auto vyhybajuce sa prekazke je jedine na vine? Ak vidim v protismere prekazku a protiiduce auto, ignorujem situaciu? Ja ai to teda na zaklade Topiek fakt neviem vyhodnotit... a je jedno, ci sedim v Dacii alebo Hummerovi

ak Dácia šla normálne vo svojom pruhu čokolvek sa stalo tak topky-netopky je z toho vonku :?: aj keby tam bol ožratý cyklista ktorý bude na vine že Kia sa musela vyhnúť, tak Kia je na vine že to strelila do tej Dacie.
30.07.2020 - 08:48:08
00
chalani, odkedy su z vas este aj sudni znalci? :)
30.07.2020 - 09:00:06
00
Súdni znalci : dnes v rádiu som počúval dôvod tej nehody nákladiaka so štrkom a autobusu s deťmi za Nitrou. Vraj nebol preťažený nákladiak ale mal podhustené preumatiky. 8-(
30.07.2020 - 09:02:45
00
tak vacsina ked jazdi aj mimo cestu to ma podfuknute kvoli trakcii, plati aj pre bike, aj pre osemkolu...to ze sa ta guma inac hreje onroad to je zas druha vec....k predoslemu, mna presadnutie do liftovaneho suv skludnilo o dost ;-)
31.07.2020 - 01:15:30
00
dnes ja smerom do Cecejoviec na klesani do dediny od KE, oproti uz na vrchole kopca traktor, za nim kamion a kolona asi 10-15 aut vychadzajucich z dediny do kopca. Na mojej urovni zrazu auto v protismere prudky manever smerom ku jeho krajnici ja som stihol len tuknut na volant a pri okamzitom pohlade dolava jednotkova oktavia uz zramovany predok - nedobrzdil, alebo neviem co sa stalo, predbiehanie som nevidel. V spataku som len videl, ako sa dviha prach z cesty... Takto priamo pred ocami sa mi to teda este nepodarilo, uz to zazit nechcem
31.07.2020 - 19:30:46
00
Fioro napísal:
tak vacsina ked jazdi aj mimo cestu to ma podfuknute kvoli trakcii, plati aj pre bike, aj pre osemkolu...

Tomuto ani sám neveríš, podľa mňa 😂😂
31.07.2020 - 20:15:56
00
Elektrifikácia v praxi ... veľká výzva pre hasičov . Nech žije nafta 🙋🏼‍♂️ . Aj Tesla sa už opakovane stala po havárii krematóriom . No na rozdiel od “ iného “ sa v ňom nepiekol kadaver , ale živý človek . Mal tu smolu , že po havárii nebol pri vedomí .

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2003729_hasici-nedokazali-uhasit-elektromobil-zena-19-v-nom-po-naraze-do-stromu-uhorela
31.07.2020 - 20:25:15
00
Neexistujú školenia?
Neexistujú manuály?
Neexistuje výbava?

Blbosti.

Jasne, že je to tragédia. Ale zároveň viem o tých školeniach, o kartách kde je presný manuál podľa typu auta - kde hľadať hlavnú poistku, ktorý kábel kde prestrihnúť a tak ďalej.

To isté aj so špeciálnou výbavou na elektro autá - už pred 6 rokmi mi to hasiči ukazovali, že čo a ako majú.

V nafte by sa to asi nestalo, pri benzíne by som opatrnejší s vyjadrovaním.

Tiež v elektro autách budúcnosť moc nevidím, aspoň pokiaľ sa niečo s tými batériami a prístupom dramaticky nezmení.
Zároveň musím povedať, že elektro Konu som už mal naklikanú a v košíku, ale dostupnosť za 9 mesiacov ma odradila medzitým si musím hľadať prácu, takže nič.
31.07.2020 - 20:46:52
00
corsair napísal:
Tomuto ani sám neveríš, podľa mňa 😂😂


jeep sfukujem na 1,0 - 1,2 a funguje to...
31.07.2020 - 21:32:09
00
A jaké máš gumy? Na nákladnom aute to fungovať nemôže. Neviem si predstaviť mať menej ako 6bar v gume... 8-9 je optimum. Keď máš 6 vo všetkých, hotovo, neukočíruješ. Nehovorím o nejakej avii ale súprave 40ton.
31.07.2020 - 21:45:56
00
35x12,5R17....a ano na asfalte je to potom o drzku tie makke bocnice, s tym sa neda velmi ...a musi clovek dofukat...a mozno aj tam mal okolo tych 6-7 co zvacsi stycnu plochu, ale na asfalte je to ako pises...
31.07.2020 - 22:04:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up