Muso napísal:
duves mozne to je, ale ked si ho aspon predvolaju na tu policiu, tak aspon bude mat pocit buzeracie, ze nabuduce uz mu to nemusi prejst (snad to nebude naopak vyvolavat pocit ze je nad zakonom) - a hlavne sa to ukaze v statistikach - a keby sa to pravidelne nahlasovalo a statistiky by ukazovali, ze je to problem - tak by s tym museli zacat nieco riesit, kym tu z toho budu uplny divoky zapad...

Ja som natočil 23.juna na Kamennom nam. pekne videjko. Poslal som to na inšpektorat a dostal na mail pozvanie na vysluch. Samozrejme so sebou OP. Službukonajuci prislušnik si pozeral v databaze o mne zaznamy. To len okraj, lebo ak by niečo našiel (nenašiel), tak by to asi použil ako argument, že aha, vy nie ste teda vzorní a nahlasujete iných.
28.07.2020 - 17:36:53
00
duves, akym sposobom si im poslal video? Dnes som policiu kontaktoval a odporucili mi so vsetkymi dokazmi prist osobne. Vraj sa inak neda.
28.07.2020 - 21:35:58
00
Vidíš... Choď, zober si voľno a choď... Keď máš na hentaké blbosti čas
28.07.2020 - 22:19:37
00
jfab napísal:
duves, akym sposobom si im poslal video? Dnes som policiu kontaktoval a odporucili mi so vsetkymi dokazmi prist osobne. Vraj sa inak neda.

Poslal som link na youtube, kde som to nahral. Poslali pozvanku na vysluch a mal som doložiť video. Tak som ten originalny subor mp4 stiahol a napalil na CD.
28.07.2020 - 22:19:45
00
Takze mi odpovedali "spravne".
29.07.2020 - 07:06:21
00
corsair napísal:
Vidíš... Choď, zober si voľno a choď... Keď máš na hentaké blbosti čas

Človeče, ty by si si mal zmeniť nick na niečo depresívnejšie. Niečo ako "depression death" alebo "crazy pessimist". Všetko je u teba na314ču.. všetko je zlé, zbytočné.... :-)
29.07.2020 - 09:16:38
09
Práveže... Všetko je tak ako má byť...
bez irónie
29.07.2020 - 09:33:40
00
Je to hlavne strata času pre policajta.
Ak nie je k tvrdeniu iný svedok/ iní svedkovia, alebo kamerový záznam, je to ťažšie dokázateľné.
Potenciálneho vinníka si predvolajú, povedia mu, čo bolo hlásené.
- Ak sa potencionálny vinník prizná, majú "čárečku" za vyriešený priestupok.
- Ak sa potencionálny vinník neprizná, tak sa vtedy vytiahnú dôkazy/ svedectvá a policajt má "čárečku".
- Ak sa potencionálny vinník neprizná a nie sú dôkazy, tak je to tvrdenie proti tvrdeniu a policajt nemá "čárečku" ale má nevyriešený priestupok, bu bu bu od šéfa a ak sa takých nevyriešených priestupkov nazbiera viacero, tak môže mať krátené aj odmeny/ prémie.

Preto "páni pomáhači a chrániči" nemajú záujem riešiť priestupky, kde nie je iný dôkaz/ iní svedkovia. Majú robotu a nič z nej (niekedy za robotu aj menej na odmenách), preto často odhovárajú ...

EDIT: nie je to #hejt na policajtov, pretože aj tu platí zákon padajúceho hnedého exkrementu :)
Môj názor je, že treba hlásiť priestupky ak mám k ním dôkaz/svedka a začnú sa aj policajti viac "hýbať týmto smerom"


Naposledy upravil cavalier10 dňa 29.07.2020 - 10:22:50, celkovo upravené 1 krát.

29.07.2020 - 10:03:06
02
No v prvom rade by človek privítal viac hliadok na cestách. Inak to pojde do horšieho stavu.
29.07.2020 - 10:20:05
01
Hliadok ale akych? Cestoval som po celej Europe a za ten cas som nevidel tolko policajnych aut, co tu niekedy za jeden den, ked idem krizom cez Bratislavu. Neviem, ci tymto mam mat umely pocit bezpecia alebo co...alebo sa v zahranici policajti schovavaju? Neviem...
29.07.2020 - 11:05:38
03
To znamená, že viac si ich všímaš "doma" 😂🤭
29.07.2020 - 11:38:02
00
misoR napísal:
Hliadok ale akych? Cestoval som po celej Europe a za ten cas som nevidel tolko policajnych aut, co tu niekedy za jeden den, ked idem krizom cez Bratislavu. Neviem, ci tymto mam mat umely pocit bezpecia alebo co...alebo sa v zahranici policajti schovavaju? Neviem...

OK, dostal si ma. Takže problem nie je v počte hliadok, ale v postihovaní priestupkov.
napr.
https://www.bratislavskenoviny.sk/policia/60723-slovak-pod-vplyvom-alkoholu-havaroval-v-chorvatsku-v-aute-mal-aj-dve-malolete-deti-aku-pokutu-dostal
30.07.2020 - 08:54:16
00
duves napísal:
No v prvom rade by človek privítal viac hliadok na cestách. Inak to pojde do horšieho stavu.

Idealne aspon dvoch policajtov na kazdeho obcana :D ... hliadky nic nevyriesia, problem je inde. To, ze ludia nie su uz schopni a ochotni sa spravat podla urcitych moralnych zasad. A tie su pomerne jednoduche, ak by ich dosledne dodrziavali, policajtov by nebolo treba. Lenze ako sa vravi, kde nie je zalobca, nie je ani sudca. A prevazne ludia nemaju problem s nicim, ak vedia, ze su nepostihnutelni, alebo len tazko /alebo klasicky argument , ze to robi kady, alebo mensie zlo/. Cize z toho plynie, ze bud budes mat v konecnom dosledku koncentracny tabor /alebo aspon Severnu Koreu/, alebo tych ludi musis vymenit. Lebo dobrovolne ich neprevychovas. To clovek musi chciet. Bez zistnych dovodov...ako to skonci je jasne.
30.07.2020 - 09:32:08
00
lto napísal:
Idealne aspon dvoch policajtov na kazdeho obcana :D ... hliadky nic nevyriesia, problem je inde. To, ze ludia nie su uz schopni a ochotni sa spravat podla urcitych moralnych zasad. A tie su pomerne jednoduche, ak by ich dosledne dodrziavali, policajtov by nebolo treba. Lenze ako sa vravi, kde nie je zalobca, nie je ani sudca. A prevazne ludia nemaju problem s nicim, ak vedia, ze su nepostihnutelni, alebo len tazko /alebo klasicky argument , ze to robi kady, alebo mensie zlo/. Cize z toho plynie, ze bud budes mat v konecnom dosledku koncentracny tabor /alebo aspon Severnu Koreu/, alebo tych ludi musis vymenit. Lebo dobrovolne ich neprevychovas. To clovek musi chciet. Bez zistnych dovodov...ako to skonci je jasne.

No treba to z mojej strany chapať, že som myslel na absenciu hliadok, nie uplatnych členov zboru. Ked som jazdil s dcerou v sedačke, od leta 2000 po Peknej na Železnu studienku, tak bolo dosť aut odstavených na tych lúkach. Pamätam, ako som zastavil, lebo pri jednom takom aute sa objavila polícia, možno mestska, to je jedno, mali konať. A tvárili sa, že konajú. Na dialku som videl iba rozhovor, neviem aky a o čom. Možno typek polícii povedal, "pál do pi.., lebo uvidíš". No a hliadka nechcela vidiet.
30.07.2020 - 09:39:22
00
Hosť napísal:
Človeče, ty by si si mal zmeniť nick na niečo depresívnejšie. Niečo ako "depression death" alebo "crazy pessimist". Všetko je u teba na314ču.. všetko je zlé, zbytočné.... :-)

to je iba tym, ze je tiez kamionista :)
30.07.2020 - 09:56:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up