vazis aj prijem tekutin / tuhej stravy a mnozstvo exkrementov? kedze ides na 100g DtD presnost :)
31.07.2020 - 12:40:11
00
Ahojte, po asi 2-3 rocnom jazdeni by som chcel zaradit do jazdenia systematickejsi trening, kedze sem tam navstivim nejaky maratom aby ta vytrvalost a rychlost isla hore, zmenil som aj stravu aj pristup a hladal som ako asi by mohol vyzerat nejaky trening ci uz na ceste alebo MTB - kde jazdim sem tam nejaky maraton ako som spominal.

K veci, na GCN som nasiel napr na cestu trening stylom 10X 40sec zona 4:80 – 90 % a 20sec zona 2:60 – 70 % ako oddych alebo MTB podobny styl samozrejme rozjazd a potom 5X 30sec zona 5:90 – 100 % a 30sec zona 2:60 – 70 % ako oddych, to len ako easy priklad chcel by som sa zo zaciatku orientovat podla tepu, samozrejme vyskladat rozne bud ako pyramida, alebo pridat este ine zony opakovania atd.

Ja sa chcem opytat, jazdite niekto podobne treningy ? ak ano ako to riesite len podla pamati alebo mate vytvoreny trening napr v garmine ? mam 520Edge tam sa to da relativne pekne vytvorit, problem ale je ze ked videm na vyjazd je mozne ze akurat tie treningove casti kde mam makat mi vidu niekde v zjazde, alebo ked by som mal skoro uplne oddychovat budem niekde v 12% kopci a tep tak dole proste nedam. Alebo teda mate trening uplne prisposobeny trase, ktoru jazdite podla toho ako idu kopce, zjazdy krizovatky atd ?
31.07.2020 - 18:55:52
00
ahoj chodim 2x20 t.j. rozjazdenie,20min Z4,5min Z2,20min Z4,vyjazdenie,t oto je aspon pre mna super ked nie je cas, pripadne 10x15s sprinty kazde 2 min, ale som amater tiez hladam ucim sa
31.07.2020 - 19:10:28
00
Skor mam trasu prisposobenu treningu. Dopredu si naplanujem kde budem robit intervaly a kde oddychovat. Nemusis mat naplanovany trening v Garmine na celu trasu. Prides na miesto kde planujes intervaly (cesta tam je ako rozjazdenie), tam zapnes intervalovy trening, odtrenujes, trening v Garmine vypnes a ides domov (vyjazdenie).
31.07.2020 - 19:13:46
01
Rozmýšľal som tiež nad niečím podobným ze nájsť miesta kde by sa dalo trénovať a až tam zapnúť tréning, škoda ze sa vrámci jedného vyjazdu sa nedá zapnúť tréning a potom vrámci toho istého vypnúť a dojazd, samozrejme vyskladal by som ich viac aby som tam mal zameranie aj na šprinty aj intervaly v kopcoch na 4ke zóne napr atď, niesom veľmi na jazdenie jedného a toho istého kopca hore dole preto ani výzva typu Gerlaching nieje premna, no zrejme ak chcem vyskladat nejaký trening kopcov tak niečo podobne tam zaradim.
31.07.2020 - 19:45:21
00
"škoda ze sa vrámci jedného vyjazdu sa nedá zapnúť tréning a potom vrámci toho istého vypnúť a dojazd"

Toto som nie uplne pochopil ?
31.07.2020 - 19:48:54
00
Mameluch napísal:
"škoda ze sa vrámci jedného vyjazdu sa nedá zapnúť tréning a potom vrámci toho istého vypnúť a dojazd"

Toto som nie uplne pochopil ?


No myslel som to tak ze z domu zapnem jazdu na garmine, prídem na miesto kde chcem trénovať zvolim trening, dokončím ho a vramci tej istej prídem domov a vypnem.

Lebo zatiaľ som to pochopil ze sa da iba tak ze keď idem z domu tak zapnem idem napr 20km na miesto musím dať stop uložiť jazdu, zapnut trening dokončiť, a potom zase zapnut ďalšiu jazdu na dojazd ... teda rozkuskovat na 3 casti jeden výjazd... neviem či už som to dal tak aby sme sa chápali :D
31.07.2020 - 20:31:38
00
"No myslel som to tak ze z domu zapnem jazdu na garmine, prídem na miesto kde chcem trénovať zvolim trening, dokončím ho a vramci tej istej prídem domov a vypnem."

Presne takto to funguje. Akurat ked ten trening dokoncis Garmin Ti automaticky pauzne jazdu. Je ju len potrebne znova pustit.
31.07.2020 - 20:35:53
00
Mameluch napísal:
"No myslel som to tak ze z domu zapnem jazdu na garmine, prídem na miesto kde chcem trénovať zvolim trening, dokončím ho a vramci tej istej prídem domov a vypnem."

Presne takto to funguje. Akurat ked ten trening dokoncis Garmin Ti automaticky pauzne jazdu. Je ju len potrebne znova pustit.


hm tak to sa stym este musim pohrat a postudovat, pretoze zatial to mam len tak ze ked zvolim z menu trening a stlacim start tlacidlo hned zacne odpocitavat interval alebo rozcvicku ak je prva vo vytvorenom treningu...
31.07.2020 - 20:51:02
00
Trening mozes zvolit z menu kedykolvek pocas zapnutej jazdy. Je dobre si ako prve dat v teningu "rozcvicku" trebars minutu, aby si mal cas sa na ten interval pripravit. Tiez je dobre pred zapnutim treningu zapnut tony, bude Ti to poslednych pat sekund intervalu aj odpocinku pipat. Ja mam jednu obrazovku nastavenu cisto pre trening, kde mi ukazuje zostavajuci cas intervalu, tep a vykon. Cize z menu pustim trening, vydem z neho do klasickej obrazovky a preklikam sa na tu treningovu.
31.07.2020 - 21:10:20
00
Mameluch napísal:
Trening mozes zvolit z menu kedykolvek pocas zapnutej jazdy. Je dobre si ako prve dat v teningu "rozcvicku" trebars minutu, aby si mal cas sa na ten interval pripravit. Tiez je dobre pred zapnutim treningu zapnut tony, bude Ti to poslednych pat sekund intervalu aj odpocinku pipat. Ja mam jednu obrazovku nastavenu cisto pre trening, kde mi ukazuje zostavajuci cas intervalu, tep a vykon. Cize z menu pustim trening, vydem z neho do klasickej obrazovky a preklikam sa na tu treningovu.


uz rozumiem uz mam v tom jasnejsie, ja som uplne zabudol ze pocas jazdy sa viem vratit na to prve hlavne menu a tam ist do treningov a pustit ho, no darmo pouzivam ho tak max 2 mesiace mam sa este co ucit, zatial som stale jazdil len klasicke jazdy zapnut vypnut a hotovo, trening som neriesil, dik za objasnenie tak sa stym mozem pohrat :)
31.07.2020 - 21:21:10
00
Dnešný tréning v Z1 až Z3, váha 74,6 kg

Prílohy:

piatok 31.7..PNG
piatok 31.7..PNG 76.86 KiB thumb_up0thumb_down

202 km.PNG
202 km.PNG 1.07 MiB thumb_up1thumb_down

31.07.2020 - 23:50:38
01
Včera Z1 a Z2

Prílohy:

Z1 a Z2.PNG
Z1 a Z2.PNG 55.56 KiB thumb_up1thumb_down

04.08.2020 - 08:12:20
03
kolko si schudol?
04.08.2020 - 10:07:31
01
podla tabulky by to malo byt 74,5
04.08.2020 - 10:40:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up