To všetko nastavíš priamo v compe a netreba ti žiadnu apku.
03.08.2020 - 21:14:46
00
66peter napísal:
Tak pre všetkých "lacnokúpiťchtíčov", všade kde som zablúdil v ríši internetu, všetky eshopy čo majú dobré ceny hlásia dostupnosť 90 dní. Tak som sa na to vybodol a zobral z pro body.sk, kde tvrdia, že do 3 dní. Po objednaní ma tel. kontaktovali, že si počkám 10. Tak uvidím, či dodržia.


Tak včera som si vyzdvihol
04.08.2020 - 14:53:06
00
tuningboy77 napísal:
Radar uz doma, expresne rychla dodacia doba a este aj zlavu som poriesil ?

Stiahol som si aj apku varia radar. Potreboval by som si nastavit nejake vecicky ohladom radaru. Chcel by som aby mi na mojom edge 530 zobrazovalo kapacitu baterie radaru a dalsie vecicky nastavit ohladom radaru a svetla.

Poradite mi ako nato? V connecte to asi nebude, napriklad viem ze by sa malo dat aj nastavit farebne alebo ciernobiele zobrazovanie aut na computri.


Dakujem


vsetko si nastavujes v garmine, pod zlozkou snimace. farebne a ciernobiele zobrazovanie tam nie je, to ma wahoo. iba ci chces zvukove upozornenie alebo aj graficke.
04.08.2020 - 15:01:30
00
Tak po prvej jazde konštatujem, že fabie neukazuje 🤣

Ale nieee, len ak auto za vami spomalí a ide chvíľu vašou rýchlosťou, stratí sa z obrazovky
06.08.2020 - 07:00:05
00
Ma niekto top ako predlzit vydrz? Mam starsiu RTL510 a ci to svieti alebo blika tak vydrz cca 6-6,5 hodiny. Nova 515ka ma ovela vacsiu vydrz ale tak je aj tazsia, asi dali vacsiu baterku. Vozit powerbanku sa mi nechce koli tomu.
09.08.2020 - 12:25:16
00
mne v blikacom mode vydrzi cez 13 hodin, nieco robis zle.
09.08.2020 - 13:00:24
00
Ja dobíjam tak po 10-12 hod. jazdy. (na doraz som ešte nešiel) Keď je slnečno, svetlo vypínam.
Predpokladám výdrž cca. 15 hod. (stará verzia)
09.08.2020 - 13:23:57
00
Odvtedy čo Wahoo pridalo podporu pre radary, tak som uvažoval nad Variou a čakal som na tohtoročné Black Friday zľavy. Aj napriek tohtoročnému ošiaľstvu čo sa týka čohokoľvek, čo je s bicyklom spojené som sa až bál, že nakoniec ani nebude v zľave, no nakoniec bola RTL515 na CRC za 150€, do týždňa bola doma a čakala na Vianoce. Samozrejme som využil pekné počasie posledné dva dni a išiel ho hneď aj vyskúšať, zvlášť v tomto počasí sa radar hodí, aby človek mohol ísť suchým stredom cesty a nemusel sa neustále obzerať za seba a vyhol sa tak v tom lepšom prípade vytrúbeniu, v prípade nepozorných vodičov aj zrazeniu. Zvlášť keď vďaka čiapke a vetru sa nemôžeme až tak spoliehať na sluch.

Pokúsim sa čoto spísať o kombinácii Varia + Wahoo pre tých, ktorí nad kúpou rozmýšľajú, ale nie sú si možno istí kombináciou dvoch konkurenčných značiek.
Prvé dojmy (veľmi subjektívne): Spárovanie s Wahoo Elemnt Bolt bolo bezproblémové, prebehlo za menej než minútu.
Taktiež inštalácia bola v pohode, v balení sú nástavce na normálnu sedlovku, aero sedlovku aj na airfoil sedlovku na časovkárskych bicykloch.
Z počiatku som trpel nedôverou, a keď dlho nič nesignalizoval, tak som sa preventívne otáčal, no to bolo spôsobené lockdownom a z toho prameniacou nízkou premávkou. Za zhruba tri hodiny na bicykli môžem povedať, že signalizoval všetky autá, niekedy aj niečo naviac (má pomerne široký záber, takže signalizuje aj autá na paralelne vedúcej ceste - napríklad pripajací pruh oddelenný pásom trávy alebo paralelne vedúce parkovisko. A napríklad aj jednotlivé vagóny vlaku, čo ide na trati niekoľko metrov od cesty :D ). Zvládol zobraziť až 6 za sebou idúcich áut, pokiaľ nejaké auto ide rýchlejšie, tak Wahoo pípne iným zvukom. Po uvoľnení cesty signalizuje tiež dodatočným zvukom, čo by snáď malo zabrániť tomu, že sa človek vráti po prvom aute naspäť do prostriedku v domienke, že už je cesta voľná.
Po rozbalení som Variu nenabíjal a po zhruba troch hodinách jazdy v režime blikania mi Wahoo hodilo notifikáciu, že je batéria slabá, no samotný radar nebliká na červeno, takže počítam, že cyklopočítač trochu preháňa. Reálnu výdrž po dlhšom užívaní sem doplním. Keď už hovorím o nabíjaní, Varia ma micro usb, čo je na jednu stranu sklamanie, na druhú stranu je to rovnaký konektor ako má Wahoo.
Na záver len doplním môj subjektívny pocit, že vodiči ma predbiehali s väčším rozostupom a častejšie aj používali blinkre, takže svetelná časť zjavne plní svoju úlohu (radar by mal pri priblížení vozidla blikať výraznejšie, no nesnažil som sa to vypozorovať, takže neviem povedať, či je to treba nejako dodatočne zapnúť, alebo je to zapnuté automaticky).

Prílohy:

20201225_114631-03.jpeg
20201225_114631-03.jpeg 2.07 MiB thumb_up5thumb_down

26.12.2020 - 19:55:40
19
Dobra recenzia a este lepsi bike👍😀
27.12.2020 - 17:45:20
10
Este doplnim postreh pre uzivatelov aj nezpevnenych komunikacii v rozmocenom stave. Aj po solidnom nanose blata na radare je schopny stale detekovat akekolvek rychlejsie sa pohybujuce objekty. Skusil som aj totalny extrem a nechal radar uplne zahadzat ilovitym blatom tak ze ani dioda to nepresvietila az vtedy sa mi stalo ze niektore auta nedetekoval. Stacilo len prstom zotriet cast nanosu a funguje ako ma. Zatial za mna ziadna negativna skusenost.
28.12.2020 - 11:09:55
02
Chlapci a chlapi, prečítal som si to tu a ďakujem všetkým, čo prispeli hocakou recenziou z vlastnej skúsenosti ... určite dávam do zoznamu na kúpu v najbližšom čase (do leta). V lete sa chystám opustiť častejšie svoj okres a jazdiť aj po frekventovanejších cestách. :y: :y:
28.12.2020 - 14:24:58
01
A ako baterka v tomto počasí?

Ja mám RTL510, nemôžem si vynachváliť.
Za rok s ním sa mi nestalo že by som mal false negativ. U zriedkavých false positive už intuitívne tuším že čo je vo veci.

Ale na zimu ma začína fascinovať baterka. Bežne výdrž > 10 hodín, určite aj viac, ale keď to ide vždy nabíjam. Teraz pri jazde okolo 0 °C a vetre už po 3 hodinách mrnčala že málo.

Teda probléme zima a baterky je jasný, ale tu ma to trochu zaskočilo, že až tak.
Až riešim či si na to nejaký neoprén nespravím. Viem si predstaviť že tak malý kus prístroja pod sedlom to schytáva čo sa týka ochladzovania dosť.
28.12.2020 - 16:28:57
00
Nemyslím, že to nejaký neoprén má šancu nejak výrazne ovplyvniť....
28.12.2020 - 17:02:01
00
Hej, to sú len také úvahy nahlas.
Resp. všimol som si, že to náhle padlo keď sa dvihol vietor. Tak som rozmýšľal či sa tomu nedá nejak pomôcť.
Otázka je aj či má zmysel v takých podmienkach jazdiť, resp. čo tomu treba obetovať. Ale to je už iná téma.
Každopádne ten radar je skvelá vec, pre mňa top kúpa čo sa týka bezpečnosti bicyklovania.
28.12.2020 - 17:39:00
00
Mam tiez rtl510 ale necely rok a toto je prva zima. No trufam si povedat ze vydrz hodne vyse 10h. Tak dam update ak budem stale schopny jazdit aj v zime, co nam v plane. Skor bojujem s vydrzou edge 130, ako klesli teploty mozno to uz bude aj mnoztvom nabijacich cyklov co ma za sebou. Jazdim dost mimo bezny traffic tak mam zapnuty zvuk. Ked sa na koci dlhsej jazdy napojim na frekventovanejsiu cestu rozpipa sa garmin a stava je rychlo prec.
28.12.2020 - 20:47:22
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up