Cyklistke tiez zelam skore uzdravenie. Ale pouzit to ako argument je trochu zavadzajuce. Ako pise Sorcerer, neprecenit sa plati rovnako v oboch pripadoch. Ako hypoteza ze na Fulle si dovolis viac, a tym padom mas vacsiu sancu na pad znie logicky, ale ziadne statistiky som nevidel. Len osobne moja skusenost, ze na Fulle padam tak 4-5x menej casto ako na predtym na HT. Ale tam je kopec faktorov, takze ziadne zovseobvencenie by som z toho nerobil.

Inak na strankach HZS odkial je ta fotka su hned za posledne dni hned 3 dalsie cyklistky, len nie su fotky takze nevedno typ bicykla, ale je tam aj Sliezsky dom, resp. mozne pozicane HTcka. Stale je to malo na akekolvek vseobecne zavery.

Aby som to nejako uzavrel, mozno sa zhodneme aspon na jednom. Full je komfortnejsi ako HT, takze ak Komfort je hlavny argument (co napr. v mojom pripade ako bike pre zenu, ktora to ma primarne na to aby travila cas so mnou, nie ako svoj konicek), tak je to Full. Aj na luky, polia, zvaznice. A samozrejme ze to cloveku za tie peniaze navyse musi stat, co je vysoko individualne (vid dochodca s S-works). Pre bezneho chlapa - hobika, co to berie aktivne suhlasim ze HT je lepsie na naucenie techniky a zvyknutie si pruzit nohami a pod.
03.08.2020 - 16:59:09
01
Išlo o 43-ročnú cyklistku, ktorá v oblasti vrchu Veľký Javorník v Malých Karpatoch spadla a poranila si hrudník. Po pristátí vrtuľníka jej lekárka poskytla neodkladné zdravotné ošetrenie a s podozrením na zlomeninu rebier bola v stabilizovanom stave letecky transportovaná do Univerzitnej nemocnice Bratislava. našiel som v novom čase. Iba toľko k žene čo spadla na bicykli..prajem skoré uzdravenie.
03.08.2020 - 21:32:11
00
journeyman napísal:
Išlo o 43-ročnú cyklistku, ktorá v oblasti vrchu Veľký Javorník v Malých Karpatoch spadla a poranila si hrudník. Po pristátí vrtuľníka jej lekárka poskytla neodkladné zdravotné ošetrenie a s podozrením na zlomeninu rebier bola v stabilizovanom stave letecky transportovaná do Univerzitnej nemocnice Bratislava. našiel som v novom čase. Iba toľko k žene čo spadla na bicykli..prajem skoré uzdravenie.

Zrejme hodila ukazkoveho "tigra" :-). V naveznosti na moj predch..prispevok co som pisal, manzelka je z dolniak,kopce uvidela az ked sme sa zobrali a bicykel ani nehovorim. Najprv si oddrela na ht "tesco bajku", potom slusny full a nakoniec slusny full e-bajk s 2,8" lolesami. Jej technika zostala na urovni -100% ako ked zacala. Ale skusenosti +10000%. Hadajte na ktorom bajku sa citi najistejsie a prejde neporovnatelne tereny ht vs full vs e-bike s +kovymi kolesami. Ha? :-)
Nebudem napinat, radsej pockat, nasporit si a kupit e-bajk jedine fulla. Aj ked len po polnych cestach okolo miestneho druzstva budete jazdit. Garantujem, ze vas to chyti tak, ze akcny radius rozsirite :-}/ HOWGH!
03.08.2020 - 22:23:34
03
snajprik napísal:
Mam elektricky HT, pravdu povediac po odjazdených cca 800km na E biku by som povedal že na 600km by mi stačil cross, 190km HT a cca 10km sa mi cnelo po Full.
Moje skúsenosti po 2 mesiacoch s Ebike sú také, že na budúce si radšej kúpil lepšie vybavený klasicky ako znova ebike. Ten istý okruh na klasike mi trvá 2,5h, rovinky i dole kopcom idem rýchlejšie a hore kopcom 8-16km/h, na ebike ta istá trasa mi trvá 2,1h na rovine aj dole kopcom je to pomalšie nemotornejšie a hore kopcom 12-21km/h. Do kopcoch je to fajn, ale inak je to s nim dosť nemotorne, tie kila na vyše je dosť citiť.

Cely problem je v tom, ze na e-bajku sa treba nauci jazdit. Blby prikjlad, presdlas s osobaku na kamion=uplne iny styl jazdy a veci okoo. Sice auto ako auto ..ale.... rozdiel tam je.
03.08.2020 - 22:44:41
01
Hlavný problém je v tom že Full-ko vyjde o + 1000€ drahšie. Ak ho vieš využiť je to dobra voľba, ak ti výšia cena nevadí je to dobra voľba.
Ja osobne by som FULL-ko využiť nevedel 90% času by som mal aj tak zamknuté zadne pruženie. Mne osobne fullko nechýba, pri mojom jazdení by som ho nevyužil.
Samozrejme to neznamená že niekto iný ho nevyužije.
Tie auta sú celkom dobrý príklad. Na naše cesty úplne stačí nejaký volkswagen alebo škodovka za dvacku 150 dajú, lacný servis, aj slušná spoľahlivosť, nepotrebuješ meďak za osemdesiat, na druhej strane keď ten meďak vieš využiť (práca kundolapka), alebo výšia cena ti nevadí je to dobra voľba :D
04.08.2020 - 17:39:31
01
Zdravím vás priatelia! Rád by som kúpil totok.
https://www.jmsport.sk/hardtail-4/cube-access-hybrid-ex-29-500-2020-titan-n-berry/
Napíšte mi prosím vaše postrehy, rady. Dík.
05.08.2020 - 22:03:49
00
Vsetko záleží ako a kde ho chce priateľka používať. Ale myslim si ze pomer kvalita a cena je jeden z tých najlepších. A dokonca ešte aj dobre vyzerá ( co je dolezite).
05.08.2020 - 22:54:48
01
unclelacoaco napísal:
Zdravím vás priatelia! Rád by som kúpil totok.
https://www.jmsport.sk/hardtail-4/cube-access-hybrid-ex-29-500-2020-titan-n-berry/
Napíšte mi prosím vaše postrehy, rady. Dík.

Pozri si stranku Cube, dnes vybehli modely pre rocnik 2021. Je ta slusny vyber.
05.08.2020 - 23:36:02
01
Pekný deň prajem!
vykutral som v ojížďakoch aj toto :
https://sport.bazos.sk/inzerat/114475574/e-bike-axess-force-2020.php

cena super na to, že je 6 mesiacov starý, ale bez papierov ...
06.08.2020 - 08:23:58
00
Vyborne, takze bez zaruky. To je idealne ked sa motor alebo elektronika pokazia. :) Ak niekto pri polrocnom bicykli, ktory ma byt v zaruke, nevie zdokladovat povod, tak je to velmi podozrive.
06.08.2020 - 10:19:01
14
herri13 napísal:
Pozri si stranku Cube, dnes vybehli modely pre rocnik 2021. Je ta slusny vyber.

Len 21 nemá na zadnom náboji boost ale klasiku.
06.08.2020 - 11:34:21
00
Cube 2021 modely sú veľké sklamanie. Len 2 HTčka s Kiox displejmi, to je veľmi chabé. Čakal som nejakého nástupcu Reaction Hybridu SL 625 ale nedočkal som sa. Uvidím s čím prídu iní výrobcovia lebo fakt by som si rád kúpil HT s Bosch 4th gen a Kiox displejom.
16.08.2020 - 15:50:24
01
kiox sa dá dokúpiť osobitne, displeje sú navzájom vymeniteľné

https://www.bike-discount.de/en/buy/bosch-control-unit-for-kiox-compact-872976
https://www.bike-discount.de/en/buy/bosch-kiox-bui330-display-headunit-997255
16.08.2020 - 18:08:21
00
A s Purionom spravím čo? Musím ho predať? Je to riešenie ale aj tak je to kravina.
17.08.2020 - 16:32:40
00
je to výmena komponentu, nie kravina :) buď ho predáš, alebo si necháš do zálohy keď Kiox stratíš, alebo rozbiješ
17.08.2020 - 17:00:24
00
keyboard_arrow_up