Asi pred 8 rokmi mala 4rocna dcera nejaku crevnu vyrozu, grcala, srala celu noc a den. Ja som bol s nou, manzelka s malym isli prec, aby sa nenakazili. Vsetko ok, mala sa z toho vygrcala. Na druhy den, znicoho nic som chytil krc do brucha, sadol som si na wc, potom som si klakol a islo to aj zhora. Nevladal som sa ani presunut zo zachoda do spalne. vygrcal som vsetko co som vypil. Zena mi vecer po 4hodinach prelezania na wecku zavolala zachranku, vrazili mi dve inekcie a za 2h som mal pocit ze nic mi nebolo. A tiez to prislo z nicoho nic.

Pred 2 tyzdnami sme boli bajkovat v tatrach. cely den na cestakoch, sedlielka isli jedno za druhym, a vecer kedy normalne zjem po takom vykone za troch, som horko tazko dal do seba vyvar. az za niekolko hodin som dostal chut na pivo a nejaku tu veceru. Asi to bol upal/prehriatie. Na druhy den sme slapali uz na Sliezky dom, ako nic.

Tym som chcel napisat ze to mohlo byt jedno alebo druhe, cisto z mojho laickeho pohladu. Ale skor to druhe. Kazdopadne, ked nic nepomaha, treba lekara, ten vie najlepsie co ma robit .
29.06.2020 - 13:15:36
00
Slovakexplorer tak ako úpal to mohla byť aj “obyčajná” viróza. Nikde nemáš zaručené, že nie si v inkubačnej dobe ochorenia a športový výkon a teplo ti neoslabí organizmus...
Ale zaujímali by ma tie dôvody, že prečo ťa tí ľudia nechceli zobrať na SK :?: Na čo sa vyhovárali :?:

Slovakexplorer will dnes ti v EÚ stači EÚ kartička poistenca a za akútnu zdravotnú starostlivosť nič neplatíš a nič ti nefakturujú.
01.07.2020 - 08:19:26
00
Tak je ti zle, hlava sa ti toci, potacas sa, ledva rozpravas...tak si kazdy povie..aha naj*bany slovak na bicykli , ten by nam dogrcal cele auto... a mas vybavene..:/
07.08.2020 - 14:31:25
00
Na pohotovosti zistili čo?
07.08.2020 - 16:18:55
00
akoze teraz "mudrujeme" vsetci pridam sa aj ja. kazdy ma asi nejaky kus pravdy. ale tu na fore tiez sa par krat stalo ze bol v bratislave niekto z ineho mesta poprosil o pomoc. a ludia ktory mohli pomohli. na buduce ak sa bude dat bez hanby napis aj do fora. (akoze to plati aj pre ostatnych) niekto sa urcite najde kto by po teba prisiel.
07.08.2020 - 19:17:09
00
Len mala doplnujuca otazka. Co kondicia, navyk na teplo? Jazdil si predtym pravidelne a "ucil" telo zvladat teploty? Takto casto dopadnu ludia co chcu na dovolenke dobehnut zmeskane. Neber to osobne, samozrejme to nemusi byt tvoj pripad. Inak dlhsie vyjazdy vrelo odporucam planovat a planovat aj s unikovymi moznostami (zmeny pocasia, zdravotne problemy ...). Obzvlast v neznamych koncinach.
07.08.2020 - 19:31:36
01
milos21 napísal:

Slovakexplorer will dnes ti v EÚ stači EÚ kartička poistenca a za akútnu zdravotnú starostlivosť nič neplatíš a nič ti nefakturujú.

za podmienky ze vojdes do statnej nemocnice / kliniky. ked sme mali problem s malou na gran canarii tak nas sanitka stala 250e + 200e zhruba hodina na klinike ktore nas ihned skasirovali. preukaz poistenca nam bol uplne zbytocny. prachy sme dostali naspat az na SK z cestovneho poistenia.

malej nastasie nic vazne nebolo. mimochodom jazda na sedadle spolujazdca vpredu v sanitke pri 160km/h bol tiez zaujimavy zazitok (odhliadnuc od okolnosti).
07.08.2020 - 20:18:39
00
keyboard_arrow_up