Ty si zase právny génius :-)

Mimochodom, keby si si ten odstavec, čo naň ukazuješ, aj prečítal, tak nielenže sa netýka náhrady za zastrelenie psa, ale presne v ňom sa uvádzajú jediné dva dôvody, kedy sa môže pes zastreliť - ak je viac ako 200 m od stavby a zároveň nie je výrazne označený. Nič o plašení zveri tam nie je :-).

Aj vyjadrovaním aj argumentáciou pekne potvrdzuješ názory o mentálnej úrovni poľovníkov. :-)
09.08.2020 - 21:05:03
012
triki napísal:
... pes ktorý pytlačí čiže naháňa zver...


pocuj ty *****, povedz mi, aky je rozdiel, ked jeden pes nahana jednu srnu a ked horda hlucnych pytliakov* a psov plasi a zabija vsetko, co sa hybe, po celom lesom?!?!?! to su take primitivne nazory, ze to uz je neskutocne. prajem ti, aby si niekedy isiel pekne po nejakekom oficialnom znackovanom chodniku, a okolo hlavy ti preletela gulka pridrbaneho polovnika, ktory videl nieco sa hybat, tak vystrelil. mozno potom by si sa prebral...

* clovek, ktory nahana zver, je pytliak
09.08.2020 - 21:06:20
04
takže si zase zacitujeme zo zákona.
pri oprávnenom usmrtení psa v poľovnom revíri musia byť splnené tieto podmienky.
pes musí byť vo vzdialenosti väčšej ako 200 metrov od najbližšie trvale obývaného domu
ak ide o psa ktorý hľadá,alebo "prenasleduje" zver, alebo sa k nej plazí....prenasleduje znamená pytliači.
tieto body sa nevzťahujú na poľovného psa.
09.08.2020 - 21:20:14
01
Nič také sa v zákone nepíše.
09.08.2020 - 21:28:08
01
GeorgeWH napísal:
pocuj ty *****, povedz mi, aky je rozdiel, ked jeden pes nahana jednu srnu a ked horda hlucnych pytliakov* a psov plasi a zabija vsetko, co sa hybe, po celom lesom?!?!?! to su take primitivne nazory, ze to uz je neskutocne. prajem ti, aby si niekedy isiel pekne po nejakekom oficialnom znackovanom chodniku, a okolo hlavy ti preletela gulka pridrbaneho polovnika, ktory videl nieco sa hybat, tak vystrelil. mozno potom by si sa prebral...

* clovek, ktory nahana zver, je pytliak

Pocuj, ty si co za individum. Minule si kopal do motorkarov na kroskach, teraz na polovnikov. Ty musis mat smutny zivot.
09.08.2020 - 21:31:10
02
http://zsksr.sk/ideme-so-psom-do-lesa/

a ty si myslíš,že som si teraz vymyslel poľovný zakon ?
09.08.2020 - 21:32:14
01
https://www.apadvokat.sk/clanky/manual-ako-postupovat-v-pripade-zastrelenia-vasho-psa-polovnikom/
09.08.2020 - 21:33:15
00
Takze polopate tym co to este nepochopili. Kazdy pes, ktory je pusteny navolno mimo obce vo vzdialenosti ktoru urcuje zakon- 200m, sa automaticky berie ako skodna, ktora moze (ale nemusi) urobit skodu na zvery danemu polovnickemu zdruzeniu. , Taky je zakon. Ked sa chcete silou mocou trepat so psom do lesa tak s vôdzkou a hlavne kosikom na papuly.
09.08.2020 - 21:38:14
03
Lelo. Nemyslím že to tak je ako píšeš.
09.08.2020 - 21:41:22
02
triki napísal:
http://zsksr.sk/ideme-so-psom-do-lesa/

a ty si myslíš,že som si teraz vymyslel poľovný zakon ?


To je naozaj groteska, pretože nič z toho, čo sa tam píše, v zákone o poľovníctve 274/2009 nie je. Je to vymyslený text.
Nečítaj pofidérne stránky, prečítaj si zákon.
09.08.2020 - 21:43:55
02
Lelo napísal:
Takze polopate tym co to este nepochopili. Kazdy pes, ktory je pusteny navolno mimo obce vo vzdialenosti ktoru urcuje zakon- 200m, sa automaticky berie ako skodna, ktora moze (ale nemusi) urobit skodu na zvery danemu polovnickemu zdruzeniu. , Taky je zakon. Ked sa chcete silou mocou trepat so psom do lesa tak s vôdzkou a hlavne kosikom na papuly.


Nie je taký zákon a nemáš pravdu.
Konieckoncom zákon ani pojem "škodná" nepozná. :-)
09.08.2020 - 21:45:44
00
Nemyslím si, že keď behal ten pes po poli a bol s majiteľmi na prechádzke, že ich ten poľovník nevidel. To by musel ten pes byt neviem ako ďaleko. Aj náš pes beha po poli na voľno, ale nikdy nie je ďalej ako 50 metrov. Potom zvolni krok, zastaví a obzerá sa po nás. Nechcem tým hádzať vinu len na poľovníka, ale myslím si, že ten príbeh nie je opísaný úplne tak, ako sa stal. To, že niekto toho poľovníka dobil, je už cez čiaru...
Apropo, bernak vie celkom dobre utekať, ale nie dlho.
09.08.2020 - 21:46:42
00
Keby mi dilinko v zelenom zastrelil psa keď ho mám na voľno, dopadne ako ten v príspevku, ktorý spustil túto debatu a ešte trochu horšie. Dôvod? Nech mi dokáže, že pes bol ďaleko odomňa - nemá ako, tým pádom by som riešil jeho pruser, nakoľko strieľal po psovi ktorý bol v mojej tesnej blízkosti... Vytáčajú ma títo debilkovia či už idem so psom, pešo alebo na biku. Vždy nejaký problém.
09.08.2020 - 22:01:05
03
jaroh už sa opakuješ.Takže keď SPK tvrdí,že na základe poľovného zákona majú právo usmrtiť psa ktorý prenasleduje zver(pytliači) nemá pravdu,pretože podľa teba nič také v zákone nie je.
09.08.2020 - 22:02:23
00
Nechcem sa ťa dotknúť, ale ty máš normálne voličské právo? Lebo samozrejme že ak svätá poľovnícka komora tvrdí niečo, čo nie je v zákone, tak nemá pravdu. :-)
09.08.2020 - 22:05:07
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up