e-lectric ... :)
10.08.2020 - 21:23:29
00
Tak s tam nech ide do puce😄
Baterky patria do digitalok som poedal predajcovi ked mi chcel nanutit plugihybrid😂
10.08.2020 - 21:24:40
00
... alebo mozno aj nie, len taky hlupy tip ...
10.08.2020 - 21:32:21
00
No mam teď asi o něco tmavší pražení (city možná city+) než jsem si posledni dobou zvykl tak zkouším co se s tím dá dělat. Protože ta hořkost už mě moc nevoní a šlo to redukovat jen cukrem (99% nesladím). Teplotu jsem stáhl na 90C, tlak mám staženej cca na 8,5 na pumpě, v hlavě je míň. Taky pořás bojuju s flow control, je škoda že je ten zavit hodně strmej - je to opravdu citlivý a musí se otevírat opatrně. Když dělám z 15g - v hrnku do 30g max, extrakce 50s včetně 15s preinfuze(FC otevřen do 2ml/s) tak to tak strašný není, tam jsem schopen udělat docela solidní vysledek, čokoláda + nádech snad malin ale jak dám jen 8,5g tak je to hořký jako prase. No zítra si budu zase hrát :-)
10.08.2020 - 21:43:10
00
Jo a je to Brasil Santos, 5 dní od pražení, vodu používam z brita konvice + mam doma osmozu tak si ředím na 120TDS.
10.08.2020 - 21:45:01
00
5 dni je malo ... La Čabra doporučuje až 14 dni . 7-10 je minimum . Brazil je poväčšine kava najnižšej kvality . Ja ju nekupujem od nikoho . Skús väčší košík 18-20 gramov . Vyšší puk , predlzis PI možno sladkosť “ vydoluješ “ . Predpokladám , že ten tvoj mlyn tiež za “ to “ môže ...

peterg tu máš vyjadrenie človeka , čo menil EG1 za Monolith Max . Ani on neľutuje ani nikto . Ešte že mám svoj modzog 🤯 . Ináč , dnes som zrobel výborný shot bez akýchkoľvek náznakov “ horkého chvosta” z takého svetlého praženia , že som sám prekvapený / Gardelli Peru Geisha Finca Santa Elena / . A to som zomlel na Maxe len niečo okolo kila a teda nemôžeme ani v náznakoch hovoriť o “ usadení “ kameňov . Max je popicovka brutálna 🤩 .

Prílohy:

40999391-A594-417D-9A60-D43DFAF03807.png
40999391-A594-417D-9A60-D43DFAF03807.png 567.15 KiB thumb_up0thumb_down

10.08.2020 - 22:09:33
00
nepoznate niekto firmu ktora vlastni ti voziky na kavu a chodi na akcie?..... na Castovsky cyklookruh nam vybuchla firma co to pre nas robila a teraz hrozi ze nebude kvalitna kava na akcii ....... robili sme s Ebenicou
10.08.2020 - 22:13:24
00
Skus
Pan Kralicek
https://m.facebook.com/pankralicek.sk/

Tiem4coffee
http://time4coffee.sk/


Naposledy upravil scarinko dňa 10.08.2020 - 22:17:25, celkovo upravené 1 krát.

10.08.2020 - 22:16:05
00
Žiješ Marián ? Nejak si sa odmlčal ...
10.08.2020 - 22:17:02
01
Ramon1 napísal:
... peterg tu máš vyjadrenie človeka , čo menil EG1 za Monolith Max . Ani on neľutuje ani nikto . Ešte že mám svoj modzog 🤯 . Ináč , dnes som zrobel výborný shot bez akýchkoľvek náznakov “ horkého chvosta” z takého svetlého praženia , že som sám prekvapený / Gardelli Peru Geisha Finca Santa Elena / . A to som zomlel na Maxe len niečo okolo kila a teda nemôžeme ani v náznakoch hovoriť o “ usadení “ kameňov . Max je popicovka brutálna 🤩 .

To, ako melie mlyn (chuti/nechuti), je takmer vylucne otazka kamenov (zvysny vplyv maju este otacky, v tejto triede predpokladam samozrejme precizne zrovnanie). Zvysok mlyna je o retencii, komforte, dizajne, atd. LW ponuka 3 druhy kamenov ... :)
Príloha:
LW burrs.JPG
LW burrs.JPG 52.61 KiB thumb_up1thumb_down

10.08.2020 - 23:22:36
00
Chlopi verim co pise roman aj peto a musim ale povedat ze rovnake som ja pozoroval zmeny z prechodu od macap compak atd ( relativne kvalitna klasika ) ku MK peak tam melem roky svetlu filter prazenu kavu a padaju take super shoty espresso ze nechapem, cize priklanam sa k petovi ze kamene a priamo s nimi suvisiace temy ako aj napr otacky......budu robit - big deal in coffee
11.08.2020 - 00:08:18
00
Zaroven to bude tazke aj pre romana lebo teraz je to velky skok ale telo a mozog je svina a zvikne si a za pol roka sa ti ta super zmena zacne zdat standard a uz potom nevies co este vyladit.
Mas vodu filtraciu kavu masinu mlyn vsetko skusis skumavky vahy refraktometer.... a zacnes sa blizit limitu ked uz pomaly nebude co a ked tak to budu marginalne posuny a pritom vsetko je to silne individualny zazitok .......takze sam neviem
11.08.2020 - 00:13:24
00
Trosku dlhsie , ale stoji ta prečítanie ako názor ... preto svoj F10 nepredám , nikdy 😎 .

KafaTek fórum , autor Def
“ ... This is what David Schomer has to say about fines:

Many grinder manufacturers prefer flat burrs for the more uniform particle size they create, but I think that uniformity comes at the expense of pure espresso quality. I favor conical burrs because they produce micro-particles (fines) that add flavor and body to the shot compared to flat burrs.

Fines are produced because the heavy vanes in the conical burr squeeze the beans until they shatter, producing particles of all sizes. Then the fine teeth shear it into a regular size, adjusted by the barista, depending on atmospheric conditions that day. The fine particles slip through and are evenly distributed in the ground coffee.
In my experience, which is a tiny fraction of David Schomer’s experience, this is true for some beans but not every bean, and the difference is small enough that I feel it is not sufficiently important to have multiple espresso grinders. Indeed, I only have the MAX now for espresso. I have a Ditting for cold brew because I need a fast bulk grinder for that. So I am no longer considering another conical because I am quite content with the equipment I have now.

Regarding other espresso machines. The key features of a good espresso machine is ideal brew temperature every time, and the ideal and even pressure every time. The easier it is to reproduce the brew temperature and pressure, the easier it is to make small adjustments to find the ideal shot for a particular bean. If the machine is consistent, then the grinder and prep take care of the rest. The E61 machine that I had was less consistent in brew temperature as the Leva, and it was noisy so it had to go. Also, a lever gives one a lot of control in pressure and flow. After learning how to use it, you can gradually increase brew pressure to obtain very even extractions which means better tasting espresso. I did not like the pro 800 because it overheated, but if I used a fan to cool the group head and constantly measured the group head temperature with a surface thermocouple, I could get exceptional tasting espresso, but not better than the Leva. In my opinion, the La San Marco group may be the best among all espresso machines, however one small thing about it annoys me – the shower screen retaining design causes coffee grounds to stick to the sleeve and retainer ring. A simple flush is not sufficient to clean the shower screen between shots – I find that I must use an Espazzola group head cleaner after every shot. If I do this for two seconds or less, then it does not heat the group head, which means I can still pull back to back shots all day long with consistent brew temperature. “
11.08.2020 - 15:31:24
00
Pred érou Monolith Max som vedel spraviť “ dobrý shot “ z nie veľmi schopnej vstupnej komodity len na F10-ke . Všetky moje ploche “ kamene “ neboli schopne ju spracovať . S Maxom skutočne zomeliem všetko , vrátane “ starín” . Už som to tu písal , a to zlyhali aj komerčne mlyny ako Ceado E37SD a F8 .
11.08.2020 - 15:53:01
00
Co by ma zaujimalo je ze ci max vyriesi napriklad svetle prazenie niekedy je tak spravene ze mam kamene na 00 a nespravim extrakciu dlhsiu ako 20” aj ked preplnim basket na 22g ze ci by to napr max poriesil lebo uz nemam viac moznosti co upravit a kava je potom plocha
11.08.2020 - 21:38:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up