pri 5g davke je mesiac malo...najlepsie je 2 mesiace zobat :lol: ...a podla toho ako intenzivne trenujes 2-4tyzdne vysadit
03.10.2006 - 09:33:45
00
To su oficialne doporucenia a neberie to kulturista, takze si myslim ze ten mesiac uplne staci. :)
03.10.2006 - 09:37:05
00
a ja som kulturista alebo co? :lol: ...takto mi to na moju vahu (63kg) a treningove zatazenie odporucil lekar...
03.10.2006 - 09:49:11
00
urcite ide aj o vahu cloveka a to bude ten rozdiel medzi kulturistickym davkovanim a pre bikerov,ale aby to bolo co najucinejsie,tak by som dal aspon2-3 krat denne po 5g...Ale neprezente to,lebo hnacka jak vysita a moc na to nechlastajte,lebo sa moze stat,ze vystite krv :roll:
inac trocha viac na : http://gym.sk/kreatin-monohydrat-doza-p-183.html ,komplet aj s davkovanim,myslim,ze ide o ziadane efekty aj pre nas :wink:
03.10.2006 - 09:57:38
00
Netlačte do seba chémiu dajte si radšej pravú prerastenú oravskú slaninku(pozor v telke hovoril nejaký predstaviteľ nejakého mäsospracujúceho zväzu, že sa dokonca aj do slaniny dáva nejaký škrob či čo aby bola ťažšia :evil: ), čaj s medom a budete mať energie nadostač. Samozrejme jedzte aspoň hodinu pred výkonom inak Vám príde zle a čo sa týka medu ten môžte tlačiť hocikedy.
Dopredu sa ospravedlňujem za nižšie uvedené, ale nie je to samochvála ale len príklad že to ide aj bez chémie.
Ja sám osobne nič neberiem a kondičku mám celkom slušnú.(alebo som mal :D ) moja váha je 83Kg+-
napr. min. rok jeseň od chaty pod grúňom na vrchol grúňa
ja+16kg čas 33minút
o dva dni neskôr ja+22kg čas 42minút(bolo teplejšie :lol: )
Ale oproti bežcom som čaj, lebo tí najlepší to robia za cca.15minút
http://www.chatanagruni.sk/podujatie.htm a všimnite si že sú tam aj vyššie ročníky. Ja som tam hodil reč s jednou dôchodkyňou a ona že na druhý deň po preteku na Grúni idú bežať na Chopok! Ja by som sa musel aspoň týždeň liečiť.
Chodil som aj do posilovne
napr. tlaky na lavičke
8x60kg
8x70kg
8x80kg
8x90kg
a niekedy 100-večka
03.10.2006 - 20:51:48
00
ešte som našiel výsledky z tohto roku behu na grúň http://www.vratna.com/vysledkovalistina.pdf porovnajte si najlepší čas v roku 2005 a v roku 2006. Tohto roku bolo veľmi teplo a to sa určite prejavilo( ja som bohužial tento rok nebol kuknúť)
03.10.2006 - 21:00:02
00
Fúúj kreatin nelúbim, chutí približne ako jemne namletý piesok a dosť ťažko sa rozpúšťa, ale účinok určite má, samozrejme rátajte aj s tým zadržiavaním vody v svaloch čo ma za následok mierne nafúknutie. Viem o čom hovorím :D som potrhaný jak krava :), radšej by som všetkým odporúčal proteinove kokteily a ionťaky, celkom to chutí a nemá to okrem smradlavých prdov žiadne negatívne účinky :D
03.10.2006 - 22:54:51
00
Ja sám osobne nič neberiem a kondičku mám celkom slušnú.(alebo som mal :D ) ...............Ja som tam hodil reč s jednou dôchodkyňou a ona že na druhý deň po preteku na Grúni idú bežať na Chopok! Ja by som sa musel aspoň týždeň liečiť.


Si celkom protirečíš s tou kondičkou sa mi zdá. :shock: 8)
04.10.2006 - 07:57:26
00
No trosku k tomu kreatinu z vlastnej skusenosti...V silovych sportoch je dobre prvy tezden (tzv.navykacia faza davat 5 gramov pred a 5 gramov po treningu,5 gramov mimo treningu)potom 2-5 tyzdnov maximum 10 gramov denne,ak sa uziva viac neurobi to nic dobre ani nic zle...5 tyzdnov je dolezitych pretoze ak sa tato hranica prekroci,tak si telo na to postupne zvykne a potom ma kreatin minimalny ucinok.Zakladom je ze treba uzivat kazdy den aj ked nie ste na treningu.Treba pit vela vody ale kreatin nezapijat cistou vodou,najlepsi je dzus alebo voda s glukozou.Jednoducho nieco co ma vysoky obsah cukrov.Ja osobne som na sebe citil urcity narast sily tak isto aj svalova hmota,ale ked clovek prestane tak sa to trosku prejavi..Inak myslim si ze to ma aj dost psychicky ucinok..Poviem si mam kreatin, musim predsa vladat viac....a aj to tak funguje... :D to iste by malo platit aj pri vytrvalostnych sportoch.
Este k tomu ze aky je kretin skodlivy,to si nemyslim,ak je 100 cisty tak neublizi,kreatin ma v tele kazdy clovek iba vo velmi malom mnozstve....
04.10.2006 - 09:00:47
00
Ja sám osobne nič neberiem a kondičku mám celkom slušnú.(alebo som mal :D ) ...............Ja som tam hodil reč s jednou dôchodkyňou a ona že na druhý deň po preteku na Grúni idú bežať na Chopok! Ja by som sa musel aspoň týždeň liečiť.


Si celkom protirečíš s tou kondičkou sa mi zdá. :shock: 8)


Vieš každý šport je iný, bežec používa svaly a šlachy iným spôsobom ako napr. turista. Jednoducho s veľkou pravdepodobnosťou by som mal problém so šlachami. Určite dostávajú viac zabrať pri behu ako pri rýchlej chôdzi. Ale pravdu povediac som myslel, že na tomto fóre sú športovci a tým nemusím vysvetlovať, že pohyb v kuchyni je iný ako napr. turistika(najmä ženy to radi používajú ako výhovorku keď ich nahováraš na šport tak ti povedia že oni športujú v kuchyni :wink: )
04.10.2006 - 10:17:02
00
Fúúj kreatin nelúbim, chutí približne ako jemne namletý piesok a dosť ťažko sa rozpúšťa, ale účinok určite má, samozrejme rátajte aj s tým zadržiavaním vody v svaloch čo ma za následok mierne nafúknutie. Viem o čom hovorím :D som potrhaný jak krava :), radšej by som všetkým odporúčal proteinove kokteily a ionťaky, celkom to chutí a nemá to okrem smradlavých prdov žiadne negatívne účinky :D


Cretain je zdroj energie pre telesnu bunku.Je to telu vlastna latka tak o chemii nemoze byt aniu reci.Kazy organizmus si vytvara vlastny creatin cca 2g denne.Pokial sa ti nerozpusti kupil si krystalicky.Kup si micronizovany a ten sa ti rozpusti urcite.Miesa sa v dzuse alebo s glukozou nie pre chut ale koly vstrebavaniu pretoze jednoduchy cukor dopravy cretain do bunky a lepsie sa vyuzije.Niekomu vsak moze sposobovat traviace problemi, pretoze prí premene na na energiu ATP vznika aj creatinin a ten sposobuje u niekoho tieto problemy.Je vsak aj nova forma, ktora ma vyssie PH a tym nevznika v zaludocnom trakte k tymto problemom je to forma alkalicka alebo ethyl ster.Tiez uz neviaze vodu v bunke a neuziva sa v dvoch fazach Cize nabijacka je minulostou.
06.01.2007 - 14:59:50
01
JJ je plno takychto srand, len si treba uvedomit ci to naozaj potrebujes, inak je mozne aby clovek po vysadeni dostaval do noh krce?...
06.01.2007 - 15:38:59
00
Hosť napísal:
Ja mám skúsenosť, síce nie osobnú, z hokejbalu, chalani sypali ako diví a potom boli hustí a furt sa chceli mlátiť 8) potom ich to s tým sypaním našťastie prestalo baviť :D


To ze niekto berie kreatin, glutamin, arginin, leucin a neviem ake ine aminokyseliny neznamena ze SYPE 😂 "SYPE" sa napr. Trenbolone a to iniekciou... milujem ked si do vody so sirupom dam 5g kreatinu (lebo glukoza otvara bunky pre vstrebanie sa kreatinu) a už sypem 😂... chore...
10.08.2020 - 11:52:37
11
mas pravdu, ale vies ze reagujes na 14 rokov stary prispevok? :D
11.08.2020 - 08:44:16
01
najlepsi doplnok su Ovko - ovocne kapsicky s vyzivou pre deti :)
11.08.2020 - 10:11:18
00
keyboard_arrow_up