cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
Pre porovnanie

Prílohy:

Komentár súboru: Sony NEX-5 a 3200ISO
_DSC0062.jpg
_DSC0062.jpg 1.34 MiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Samsung S7 a 1250ISO
20200808_203112.jpg
20200808_203112.jpg 1.32 MiB thumb_up1thumb_down

11.08.2020 - 11:38:34
00
ja zase naopak, fotit s mobilom neznasam koli ergonomi, hociakym fotakom sa da aj za jazdy (samozrejme manualne neprezoomujem), normalny grip a spust na spravnom mieste su neporovnatelne pohodlnejsie ako na mobile
na biku ani lyziach som este fotak nerozflakal, pri pesej ture sa mi podarilo, ale to bola chyba puzdra
11.08.2020 - 11:42:56
00
Mne ide zas o pohotovost. Mobilom nezdrzujem ani seba ani inych. Este mam klasiku, ktora sa da ovladat cisto tlacitkami tak, ze vytiahnem z vrecka, dva krat home tlacitko a nasledne fotil tlacidlami na ovladanie hlasitosti.
11.08.2020 - 11:44:45
00
Ja som sa pred nejakym casom zbavil zrkadlovky a pouzivam pokrocily kompakt s mobilom:
Pesie vylety (tury v prirode, mestska turistika) :
- mobil a pokrocily kompakt
Kratke cyklovyjazdy bez ruksaku:
- mobil
Dlhsie cyklovyjazdy s ruksakom:
- pokrocily kompakt
Bezny den v civile:
- mobil

Vsetko ma svoje pre a proti. So zrkadlovkou som bol spokojny, ale castejsie ostavala doma ako som ju braval von. Okrem toho, ze som nevyuzival jej pokrocile funkcie, prisla mi ako zbytocne tazitko a zla skladnost je kapitolou sama o sebe.
Pokrocily kompakt mi pri akceptovalnej kvalite zaberov vykompenzoval nedostatky zrkadlovky, vydrz baterie je dostatocna na cely den mojho fotenia a vyklopny displej ma usetril niekedy krkolomnej gymnastiky, ktoru obcas trebalo robit pre kompozicne pekny zaber :lol:
Co mi trochu chyba , je odolnost proti necasu aku mala Pentax K5.
11.08.2020 - 12:25:43
01
tak ono, no este su nove bezzrkadlovky ktore su o dost lahsie a aj mensie a fotia hodne kvalitne ked je dobre sklo. ale ano mobil a kvalitny poloprofi kompakt je na dnesnu dobu dostacujuci pre vacsinu ludi aj hobby fotografov. Ja ale napriklad fotim dost makro a k tomu mam makro objektiv a tak stale pouzivam zrkadlovku. Ale mobil je na momentky OK.
11.08.2020 - 12:55:55
00
Možno by bola odpoveď výrobcov zrkadlovka, ktorá dokáže telefonovať;)

Nechápem túto debatu, mám Sony rx100 3, prtave rozmery, schová sa to všade, fotí to za dve sekundy,a nebyť toho, že to má 3* optický zoom, čo ale na to čo chcem (deti) stačí, poviem, že zrkadlovku netreba nikomu na bežné účely .

A neverím, že niekedy bude mobil fotiť takto, veľkosť čipu žiaden software nenahradí. Áno, za dobrého svetla spravíš fotku aj s motykou.

No a ďalšia vec, problémom tejto debaty je to, že dnes sa málo tlačia fotky, lebo to že niečo pekne vyzerá na obrazovke mobilu, neznamená že to bude rovnako dobre v rozmere 13*17
11.08.2020 - 14:57:31
00
ale peknu nocnu oblohu som z mobilu este nevidel...
je ale pravda, ze som to moc neskusal :)
12.08.2020 - 14:19:57
00
stanlee napísal:
Nechápem túto debatu, mám Sony rx100 3, prtave rozmery, schová sa to všade, fotí to za dve sekundy,a nebyť toho, že to má 3* optický zoom, čo ale na to čo chcem (deti) stačí, poviem, že zrkadlovku netreba nikomu na bežné účely .

A neverím, že niekedy bude mobil fotiť takto, veľkosť čipu žiaden software nenahradí. Áno, za dobrého svetla spravíš fotku aj s motykou.

No a ďalšia vec, problémom tejto debaty je to, že dnes sa málo tlačia fotky, lebo to že niečo pekne vyzerá na obrazovke mobilu, neznamená že to bude rovnako dobre v rozmere 13*17


V podstate máš pravdu. Dlhé desaťročia s výnimkou časového intervalu u nás zhruba 2005-2015 (?) platilo, že drvivá väčšina populácie síce jakýs-takých foťák mala, ale boli to buď bakeliťáky, spoliehajúce sa na expozičnú pružnosť filmu (kadejaké tie 70korunové fixfocusy), alebo o nie veľa pokročilejšie 300-600korunové odhadom zaostrované a podľa symbolov exponujúce Smeny (kde ale bola, po dokúpení expozimetra, možnosť nastaviť čas a clonu naozaj exaktne). Okolo 6-7 stoviek začínali za socializmu foťáky s jakous-takous automatikou, od niečo nad 1000 relatívne seriózny diaľkomerný stroj a to už nekupoval skoro nikto. Zrkadlovky v cene 2500+ si videl iba v rukách ľudí, čo sa fotografovaniu naozaj venovali.
Toto sa na čas zmenilo a teraz sa to zas vracia do normálu. Bežní lidičkové zistili, že vymačkať z niekoľkotisícovej zrkadlovky to, čo dokáže, vyžaduje neelementárne vedomosti (teda že to napodiv nefotí "samo") a cena + námaha vs cvakárenie mobilom im dáva jasný výsledok. Ja už tiež zrkadlovku veľmi nenosím a uvažujem o zmene systému, zbavení sa zrkadla a downsizi (Oly M1Mk2 je v obzvlášť chrum zľave). Väčšinou nosím pokročilý kompakt (s hw s akým sa dnes už kompakty žiaľ nerobia) a áno, na bežné výcvaky, ktoré nepôjdu na papier, je mobil dostatočne dobrý. Len si treba asi povedať, že ten fantasticky krásny obraz z mobilu je konštrukt, majúci dosť málo spoločné s tým, čo vypľuje prťavý senzorík, ale o to viac s nejakými pár kilami výskumov o vizuálnych preferenciách pospolitého commonerstva :D
Čo je ale sranda, 30+ rokov dozadu bolo pre výrobcov fototechniky normálne žiť s tým, že kto kúpi foťák, tak ho bez potreby nejakej zmeny bude používať 10-20-30 rokov (kým ho nezničí) a že treba signifikantný pokrok, aby ma donútili niečo kúpiť (ako z poloautomatickej MTL 5 na nejakú BC-1, tam to celkom odôvodňovalo aj zmenu systému z M42 na bajonet). Dokonca brali dlhodobú udržateľnosť ako niečo, čím sa možno chváliť (profi Nikony ako novinárske stroje mali závierky dimenzované na státisíce spustení). Teraz sme s fototechnikou späť v podobnom stave a výrobcovia jeden po druhom zavierajú krámy, hoci trh je stále ešte asi väčší ako kedysi, pričom výrobcov je desatina (a relevantní hráči na poli toho, čo kedysi pokrýval kinofilm, sú tak Canon, Nikon (v problémoch), Fuji, Ricoh (v obrovských problémoch) a Paňák s Leicou a Olíkom, kde Olík je momentálne v stave neveľmi definovanom). Pritom stále viac a viac už vidíme iba "diminishing returns", takže naozaj nemôžu do budúcnosti počítať s tým, že júzra dokopú ku kúpe novej techniky v každej iterácii (ani v druhej a asi ani tretej). Prvý masaker fotopriemyslu bola digitalizácia, kde zbavenie sa filmu vyložene vykanibalizovalo 99 % hráčov (napr. Kodak úspešne vykanibalizoval sám seba), a teraz sa viacmenej plne digitalizovaný priemysel poberá do singularity (druhá vlna kolapsu) a mám takého tucha, že si to odserieme my užívatelia.
Momentálne nezávidím nikomu, čo chce kúpiť niečo dlhodobo udržateľné.
12.08.2020 - 15:19:44
02
Tulen, co si spravil povodnemu tulenikovi? V poslednej dobe pises k veci, zrozumutelne a bez invektiv
12.08.2020 - 15:50:54
03
Uz nam len toto objasni a dame mu obciansky😆
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
12.08.2020 - 17:00:07
00
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata - všetci myslia len na seba a ako využiť druhých
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá - svoje šťastie stavajú na nešťastí iných
a když se poslední na první zavěsí - a keď sa tak správa každý
pak z jeho prdele vlastní krev saje si - tak je to niečo na spôsob samovraždy

P.s. Posledný verš znamená, že aký požič, taký vráť, ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva, ale chcel som zachovať nejakú veršovačku.
12.08.2020 - 18:28:04
01
Že je to báseň od J. H. Krchovského tu napodiv nikto nezistil :D
12.08.2020 - 20:35:50
00
isiel som fotit perzeidy... nakoniec som fotil blesky :)

Prílohy:

IMG_8617.jpg
IMG_8617.jpg 230.5 KiB thumb_up3thumb_down

IMG_8622.jpg
IMG_8622.jpg 227.86 KiB thumb_up4thumb_down

IMG_8625.jpg
IMG_8625.jpg 168.79 KiB thumb_up3thumb_down

IMG_8628.jpg
IMG_8628.jpg 221.32 KiB thumb_up7thumb_down

14.08.2020 - 08:49:03
026
Zaujímavá ponuka v platnosti od dnešného dňa.

Prílohy:

oly.jpg
oly.jpg 70.06 KiB thumb_up0thumb_down

02.09.2020 - 09:20:12
00
Žeby som ešte kúpil backup body? :D
(Kúpil som ho v predchádzajúcej ambasadorskej akcii pred mesiacom. Rovno si treba kúpiť druhú baterku a UHS-II kartu :P)
02.09.2020 - 09:47:10
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up