Zdravíčko, chcel by som sa opýtať zvažujem kúpu bikov, konkretne sa rozhodujem medzi tymito dvomi (Trek roscoe 7/Kona Kahuna) cenovo su rovnake z bazaru najazdenych minimalne .. chodievam primarne spevnené lesné cesty, polia ale obcas vybehnem aj na trošičku naročnejší teren .. kamene, kopce atd doteraz som mal specialized rockhopper comp ale ta vidlica je ozaj biedna tak hladam daco lepšie .. a neviem ktorý je lepší, trek ma urcite lepšiu značku ale neviem či ma aj lepšie komponenty.. čo by ste mi odporučili vy?
10.08.2020 - 22:29:33
00
Daj linky nech to clovek nemusi dohladavat.
11.08.2020 - 22:17:02
00
https://trekbikes.sk/bicykle-horske275-hardtail/2725-8821-trek-roscoe-7-2020-cierna.html

https://sadesport.sk/sk/horske-bicykle-mtb-hardtail-29/13560-kona-kahuna-2020.html

Ten prvý má síce 27.5+ čo sa bude možno trosku šlapať po cestách, po poliach ale zase na zjazdy lepšie či?
12.08.2020 - 09:31:20
00
Trek je na 27,5 kolesach zatial co Kona na 29. To je prvy zakladny rozdiel. Oba su na pohone SRAM SX Eagle 1 x 12. Oba maju vpredu pevnu os a vzadu len rychloupinak. Brzdy su +- to iste na oboch. Oba maju vzduchove vidlice ale Trek ju ma o kus horsiu s tensimi vnutornymi nohami (30mm) a iba Turnkey tlmenim bez nastavenia kompresie. Po lopate povedane, vidlicu na Treku si vies bud zamknut aby nepruzila alebo odomknut aby pruzila. Pri vidlici Recon (Kona) si vies upravovat 5timi klikmi ako velmi chces aby ti vidlica pruzila. No a Recon ma vnutorne nohy o 2m hrubsie (cize 32mm). Obe znacky udavaju vysoku nosnost svojich bicyklov, Trek myslim ze 136kg (bike+jazdec+prislusenstvo) a Kona udava dokonca max nosnost 136kg len na jazdca. Obe znacky davaju dozivotnu zaruku na ram.

Co sa tyka geometrie tak Trek je ladeny skor na trailove jazdenie zatial co Kona skor na XC. Trek bude jemne obratnejsi (aj vdaka mensim kolesam) zatial co Kona (na 29 kolesach) s dlhsou zadnymi vzperami o chlp stabilnejsia v zjazdoch.

Asi tak vidim oba biky.
17.08.2020 - 12:49:54
00
keyboard_arrow_up