scarinko napísal:
V prvom roku zaruky ti bez posudku nemozu len tak zamietnut RMA

Ja viem, však to aj dali na posúdenie. Ibaže ja tiež pracujem so znalcami, takže o ich "odbornosti" ma nemusí nikto presviedčať. Ale to je už mimo témy...
13.08.2020 - 21:24:46
00
Ahojte, vedel by mi, prosím, niekto poradiť s veľkosťou ženského rámu? Plánujem kupovať Neuron WMN AL 7.0 a meriam 173 cm, čo je podľa kalkulačky Canyon veľkosť S. O dva centimetre vyššie už odporúčajú veľkosť rámu M. Máte niekto skúsenosti s rámami Canyon? Nerada by som trpela na biku poskladaná ako paragraf, ale ani roztiahnutá ako žaba. Prípadne nejaké rady, čo ešte zohľadniť pri výbere veľkosti rámu? Za každé odporúčanie ďakujem :)
18.08.2020 - 10:12:38
00
S ma 27,5 kolesa a M uz ma 29 kolesa,nevieme co jazdila doteraz
18.08.2020 - 11:25:42
01
Klaari napísal:
Ahojte, vedel by mi, prosím, niekto poradiť s veľkosťou ženského rámu? Plánujem kupovať Neuron WMN AL 7.0 a meriam 173 cm, čo je podľa kalkulačky Canyon veľkosť S. O dva centimetre vyššie už odporúčajú veľkosť rámu M. Máte niekto skúsenosti s rámami Canyon? Nerada by som trpela na biku poskladaná ako paragraf, ale ani roztiahnutá ako žaba. Prípadne nejaké rady, čo ešte zohľadniť pri výbere veľkosti rámu? Za každé odporúčanie ďakujem :)

Uz sa to tu viac krat riesilo ze na hranici velkosti je to o osobnej preferencii a o tom co budes jazdit. Ak ten bike chces pouzivat na to na co je urobeny, tak Sko, ak to ma byt zvaznicova zehlicka tak moze byt aj M.
18.08.2020 - 11:43:27
01
chcelo by to bližšie popísať proporcie tela. :wasntme:
napr. pre kratšie nohy by mohlo byť M veľké.
Canyon kalkulačka udáva M od dlžky rozkroku 88 cm. Akú je to u teba?

Prílohy:

help-leg.png
help-leg.png 23.66 KiB thumb_up1thumb_down

18.08.2020 - 12:21:27
00
Vďaka za reakcie. Čo sa kolies týka, môj aktuálny bike má 12 rokov a 26´ takže idem na väčšie tak či onak. Meriam 173 cm a rozkrok výška cca 82 cm. Odpovedal mi medzitým aj človek z Canyonu s tým, že mi odporučil Mko, pričom to primeriaval sám k sebe v porovnaní so mnou. Tak asi sa prikloním k Mku a 29´ kolesám. Predsa len to Sko je len na 27,5 a to ma trošku odrádza. Ale možno ma presvedčíte ako skúsenejší o opaku :)
Tiež mám ešte dilemu či ženský model Neuron WMN AL 7.0 alebo Neuron AL 6.0. Z toho, čo som sa radila, je tam rozdiel v prehadzovačoch - ženský je ľahší, má Sram a údajne lepšiu vidlu a brzdy. Ten druhý má zas Shimano prehadzovač, ale pre inú výbavu je ťažší. Ale ja teda dúfam, že v oboch prípadoch tá výbava nie je žiadny šuvix ... Rada si prečítam vaše názory.
19.08.2020 - 14:12:02
00
Urcite Mko. Neuron je pocitovo mensi od konkurencie. Neviem si predstavit 173cm poskladane na tom sku.
19.08.2020 - 14:17:57
02
Manzelka ma 169cm, jazdila na testovacke M-ko (ale klasicky ram, nie wmn) a bolo jej velkostne akurat, do S-ka by som neodporucal ist prave koli 27,5 kolesam
19.08.2020 - 15:16:08
01
Nuz deti smeti, ja mam cca 190cm, presiel som z 29" HT na Neuron s 27.5" a ako vas tak citam je divne ze som fasa spokojny s tym aky je ten bajk mrstny, obratny a lietaci ... zacinam.sa citit menejcenny ... booo ... musim sa zasa raz previezt na tej velkej krave s polomerom otacania ako tahac bez navesu aby som bol zasa vyrovnany a usmiaty ... kazdy kto chce kam, potom to moze vymenit ...
19.08.2020 - 18:10:39
05
No a teraz sa do teba pustia že nevieš oceniť 29´´ :D
19.08.2020 - 18:35:56
00
tento rok,si na nom nejak nepojazdis,dodanie mozno v novembri Neuron 6-vaha 14,2kg,na zenu dost sa mi zda 😏
19.08.2020 - 22:38:44
01
Klaari napísal:
Vďaka za reakcie. Čo sa kolies týka, môj aktuálny bike má 12 rokov a 26´ takže idem na väčšie tak či onak. Meriam 173 cm a rozkrok výška cca 82 cm. Odpovedal mi medzitým aj človek z Canyonu s tým, že mi odporučil Mko


Pozor, aby ti nebol velky!
Za mna: odporucam kupit OBE velkosti, pekne poskusat, a potom vratit tu nevhodnu velkost. Ziadna veda, netreba sa toho bat.
Na vrateni by si nemala by stratova. Raz som vracal canyon a myslim ze som dostal vsetko spet (aj krabica+doprava).
Je naozaj zle jazdit na nevhodnej velkosti.
Maly bicykel si mozes predlzit (predstavec, sedlovka), ale velky bicykel uz moc nezmensis.
Ja by som takisto povazoval 29" kolesa za privelke.

Moja skusenost: 175cm/84cm, dva roky som jazdil Grand Cannyon 29" Mko (tabulkovo 172-182cm). Pekne sme si spolu uzili, no po 2 rokoch som ho predal --- s pocitom ze nabuduce skusim nieco mensie.
19.08.2020 - 23:30:45
00
Klaari napísal:
Vďaka za reakcie. Čo sa kolies týka, môj aktuálny bike má 12 rokov a 26´ takže idem na väčšie tak či onak. Meriam 173 cm a rozkrok výška cca 82 cm. Odpovedal mi medzitým aj človek z Canyonu s tým, že mi odporučil Mko, pričom to primeriaval sám k sebe v porovnaní so mnou. Tak asi sa prikloním k Mku a 29´ kolesám. Predsa len to Sko je len na 27,5 a to ma trošku odrádza. Ale možno ma presvedčíte ako skúsenejší o opaku :)
Tiež mám ešte dilemu či ženský model Neuron WMN AL 7.0 alebo Neuron AL 6.0. Z toho, čo som sa radila, je tam rozdiel v prehadzovačoch - ženský je ľahší, má Sram a údajne lepšiu vidlu a brzdy. Ten druhý má zas Shimano prehadzovač, ale pre inú výbavu je ťažší. Ale ja teda dúfam, že v oboch prípadoch tá výbava nie je žiadny šuvix ... Rada si prečítam vaše názory.

ja by som sa priklonil k WMN 7.0, práve pre lepšiu vidlu, pre nižšiu váhu,a tá farba Dark Tide je brutálne pekná....a toho GX-ka sa nemusíš báť, mám ho tiež a nevidím na ňom žiadny problém...a vezmi veľkosť M, v prípade potreby sa dá upraviť kratším predstavcom...ja som tiež na hranici medzi L a XL a obidva Canyony mám XL....
19.08.2020 - 23:38:24
01
No, mam o com premyslat :) Viem, ze tento rok sa nepreveziem, ale kedze moj "dosluhujuci dedko bicykel" uz vyzera, ze ostane tak akurat na vozenie do obchodu po rozky, tak hladam nahradu kym totalne nedosluzi. Ten ram je pre mna dost dolezity aj zo zdravotnych dovodov. Potrebujem co najpohodlnejsiu polohu na biku pre chrbticu :D co sa vlastne same o sebe vylucuje, ale proste, bicyklovania sa nevzdam, tak hladam a preto aj ten celoodpruzak. Do teraz som mala hardtail, ale uz starnem, potrebujem mensie supy do platniciek. Zrejme aj ten zensky ram by vyhovujucejsej polohe mohol trochu pomoct, ci? Snad to ma nejaky efekt.
20.08.2020 - 00:14:21
00
Klaari všimni že v tej geometrii rámu nie sú rozdiely, ale WMN 7.0 má oproti "mužskej" 6.0 kratšie kľuky 170mm vs. 175mm, užšie rajdy 720mm vs. 760mm, čo je logicky viac prispôsobené ženskej stavbe tela...a toho M-ka sa neboj, ja som tiež 2 cm pod výškovou hranicou XL a aj tak mám XL-ko a vobec nemám pocit že mám veľký bajk pod sebou...tie hraničné +/- 2-3 cm nehrajú rolu lebo bajk sa vždy dá drobnými úpravami prispôsobiť...
20.08.2020 - 00:41:57
01

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up